Jak zachęcić amatorów do florystyki? Festive Flower & Food Show to 3-dniowy event, który odbył się w dniach 9-11 listopada 2017 r. w Blackpool, w Wielkiej Brytanii. Wydarzenie zorganizowane zostało przez brytyjskie stowarzyszenie florystów NAFAS, z rozmachem, w pięknym starym, stylowym teatrze Winter Gardens. Odwiedzający mogli liczyć na wiele atrakcji począwszy od dużej wystawy aranżacji florystycznych, poprzez pokazy i warsztaty florystyczne, część komercyjną z opcją dokonania okazjonalnych zakupów, skończywszy na spotkaniach z producentami żywności prezentującymi swoje wyroby w tak zwanej strefie smaku.

Nas oczywiście najbardziej interesuje najważniejsza część imprezy, czyli wystawa prac florystycznych. To ona była głównym magnesem, mającym przyciągnąć wszystkich miłośników kwiatów – zarówno profesjonalistów jak i amatorów – tych małych i dużych. NAFAS udało się zgromadzić ponad 300 prac florystycznych o zróżnicowanej tematyce. Były więc duże formy, kompozycje świąteczne, na stół, bukiety, suknie florystyczne. Każdy coś dla siebie znalazł.

Jednym z celów NAFAS jest krzewienie florystyki wśród dzieci, dlatego specjalnie dla nich przygotowano ofertę warsztatową. Dorośli mogli także sbróbować swoich sił i podczas warsztatów skierowanych właśnie do nich wykonać prace, które potem zabrali ze sobą do domu.

W wystawie kwiatowych aranżacji wzięli udział profesjonalni floryści, których na pewno do udziału zmotywował konkurs zorganizowany przez stowarzyszenie NAFAS. Była to wspaniała okazja by zmierzyć się z koleżankami i kolegami po fachu, a także zareklamować swoje nazwisko i firmę wśród potencjalnych klientów.

Wystawie prac florystycznych towarzyszyła prezentacja produktów żywnościowych i usług związane z tą dziedziną. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele branży rolniczej i leśniczej, przemysłu spożywczego, ogrodnictwa i kwiaciarstwa.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Carys Harrison.

O autorze
Red

Red

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz