Szukaj   Użytkownicy   Rejestracja   Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Floryści Dzieciom 2011
Autor Wiadomość
Red
Moderator

Piwa: 958/8
Wysłany: 2011-08-13, 09:04   

Akcja Floryści Dzieciom – Studio Florystyczne Florees

W tym roku Studio Florystyczne Florees po raz pierwszy przystąpiło do akcji „Floryści Dzieciom”. Wybór stadniny koni Krakowskiego Klubu Jazdy Konnej, mieszczącej się przy ulicy Kobierzyńskiej w Krakowie, okazał się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Piękna pogoda umożliwiła przeprowadzenie warsztatów na świeżym powietrzu, co znacznie uatrakcyjniło i umiliło wspólną zabawę.

We florystycznych zmaganiach udział wzięły dzieci i ich rodzice. Na początek uczestnicy wykonali bukiety, wykorzystując do tego rośliny sezonowe i kwiaty z papieru. Zadanie z bukieciarstwa wszyscy zaliczyli na piątkę. Widząc ogromny zapał oraz florystyczny potencjał grupy, przeszliśmy do kompozycji w koszyczkach. Ku naszemu zdziwieniu największe emocje małych pociech, wzbudziło namaczanie gąbki florystycznej. Z kolei wśród rodziców poruszenie wywołała nauka techniki skrętoległej oraz pokazowy bukiet, wykonany przez prowadzącą zajęcia Agnieszkę Stój.

Na buziach młodych uczestników widać było duże skupienie i autentyczne zainteresowanie tematem. Każde dobrze wykonane zadanie wywoływało u dzieci eksplozje radości i podziw wśród rodziców. Maluchy zaimponowały nam precyzyjnym opanowaniem sztuki orgiami oraz ciekawym doborem kolorów w kompozycjach. Zaskoczyło nas profesjonalne podejście młodych ludzi do naszych zajęć, ponieważ w zamyśle miały one być głównie dobrą zabawą. Obserwując autentyczną dziecięcą radość tworzenia, połączoną z wielką chęcią poznania tajników układania kwiatów, można być spokojnym o przyszłe pokolenie florystów.

Miło spędzone sobotnie przedpołudnie zakończyło się uroczystym wręczeniem dyplomów i słodkich upominków. Na sam koniec wszyscy uczestnicy warsztatów zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu.

Tego typu akcje, które z założenia przeznaczone są specjalnie dla dzieci, mające za zadanie wypełnić ich wolny czas zdobywaniem nowych umiejętności, uświadamiają nam jak rzadko obecnie młodzi ludzie mają okazję uczestniczyć w zajęć praktycznych. Współcześnie, szkolne programy nauczania właściwie w ogóle nie zachęcają do nauki rzemiosła. Dzięki inicjatywie „Floryści Dzieciom”, rodzice mają niepowtarzalną okazję przekonać się o manualnych możliwościach swoich Pociech.

Efekty pracy dzieciaków możecie Państwo podziwiać na fotografiach umieszczonych w naszej galerii.

Marlena Wojnowska
Dział marketingu
Małopolskie Centrum Edukacji Florystycznej
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
studiostokrotka, Solid_Wood
Red
Moderator

Piwa: 958/8
Wysłany: 2011-08-17, 16:40   

Warsztaty w Instytucie-Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka
autor: Zosia Wojciechowska

zdjęcie: Agnieszka Zakrzewska

Akcja Floryści Dzieciom to hasło wymyślone dla magicznych spotkań adresowanych dla najmłodszych wielbicieli kwiatów. Zapraszamy tym razem już drugi raz z polskimi florystami do ogólnopolskiego programu społecznego w którym spotykają się dzieci i artyści- floryści, społecznicy pracujący w tematach ekologii powiązanej z florystyka.

Magia roślin..wiele o niej można by opowiadać ale poczuć ją najpełniej można w takim miejscu jak to w które trafiłam z swoimi marzeniami kilka lat temu Wtedy w Polsce nikt nie słyszał o przebijającej się teraz hortiterapii. W 2007 roku tuż przed jesienią pojawiłam się tam na zaproszenie Fundacji Nasze Dzieci prosto z wakacji spędzanych w Świdnicy. Czym były dla mnie te lata...? misją którą starałam się wypełnić najlepiej jak mogłam. Trudny i wymagający świat...

Moje pierwsze zetkniecie z odziałem w Klinice Onkologii IP CZD było jak swego rodzaju objawienie. Pomyślałam....Kwiaty niech zakwitną w najprawdziwszym Ogrodzie Cudów miałam poczucie, że tego było im brak. Często zamknięci w czterech sterylnych ścianach zdani na siłę marzeń o pozostawianych łąkach pełnych zieleni i katów. Nagietki i chabry...

Na zielonych warsztatach przez przygodę i animację słowem, kontakt z kwiatami i
florystyką dzieci często bardzo chore doznają ulgi. Radość z przebywania wśród roślin wyzwala dodatkową chęć do walki z chorobą. Nadzieja często w tym miejscu idzie na kolanach...To wszystko dane mi było ...by uczyć się z pokorą trwania przy sobie samym w niezwykłym trudzie.

Mówimy o programach społecznych, budujemy mosty wznosimy pomost nad światem. Obecnie Akcja Floryści Dzieciom prowadzona jest na terenie całego kraju w ponad 50 miastach. W sierpniowych dniach spotykają się floryści by obdzielić innych swym światem pełnym barw. Jednym z takich miejsc na kilka godzin była Klinika Rehabilitacji w IP CZD. Współpracując z Zespołem Szkół Specjalnych przy IP CZD udało nam się przeprowadzić fantastyczne zajęcia. Wzięli w nich udział rodzice i dzieci- pacjenci można powiedzieć z całej Polski ale też cudowni przyjaciele dzieci. Janusz Błaszczyk czyi www.forumkwiatowe.pl, Agnieszka Zakrzewska i " Zieloni Przyjaciele" z Firmy Victoria i kwiaciarni " Czarodziejski Ogród".

Wykonaliśmy dobrą robotę. Kilkadziesiąt kompozycji stanęło przy ścianie na szpitalnym korytarzu. Dumni z siebie na wzajem przekazaliśmy do każdej z pozostałych 9 klinik florystyczne upominki. Olbrzymi bukiet wykonany na koniec zajęć przez Agnieszkę Zakrzewską z pomocą przyjaznych rąk związany solidnie zgodnie z tradycją stanął w Kaplicy. Ks. Jacek Bazarnik śle dobrą myśl w stronę nieba...

Forumkwiatowe.pl jako organizator całej Akcji koordynuje działania na terenie całego kraju. Mieliśmy wilki zaszczyt być wyróżnieni osobistym udziałem Janusza Błaszczyka, który z Krakowa przyjechał na warsztaty przywożąc smakowite krakowskie ciasteczka. Towarzyszył mu przedstawiciel sponsora producent pianki florystycznej Firma Victoria. Opowieści o florystyce i jej tajemnicach było moc. Gościem specjalnym była fotografik- florysta Agnieszka Zakrzewska. Uśmiechów było moc i wszystkie przed obiektywem. Dzieci chętnie pozowały czując się swobodnie przy warsztatowym stole.Wszyscy zostaliśmy wolontariuszami ochoczo pomagając dzieciakom tworzyć kompozycje. Powstawały przeróżne w kolorowej konstelacji barw. Dziękujemy sponsorom Akcji Floryści Dzieciom. Portal Polskich Florystów ForumKwiatowe.pl jest organizatorem całego ogólnokrajowego przedsięwzięcia. Partnerem akcji jest sieć wysyłkowa EuroFlorist. Patronat honorowy nad tą ogólnopolską imprezą objęło Biuro Kwiatowe Holandia. Patronat medialny: Radio WNET. Organizatorem Akcji na terenie IP CZD był Zespół Szkół Specjalnych nr.78 im. Ewy Szelburg- Zarembiny oraz Stowarzyszenie Zielone Dzieci.

Szczególne podziękowania kierujemy na ręce cudnej Pani Elżbiety Nowożyckiej niezrównanego pedagoga ZSS w IP CZD i przyjaciela dzieci.

Więcej szczegółów
Wystawiono 3 piw(a):
velvet_venelle, studiostokrotka, Solid_Wood
velvet_venelle 

Pomogła: 1 raz
Piwa: 192/126
Wysłany: 2011-08-17, 17:47   

Nie wiem ile piw, można postawić Zosi Wojciechowskiej, za jej serdeczność, ciepły uśmiech i tą niesamowitą wiarę w czynienie dobra!
Od kilku lat(od 2008r), przyglądam się jej działaniom, cenię niesamowicie cały poczyniony w tym kierunku wysiłek i widzę, że ta kobieta się nie wypala, wręcz przeciwnie. Wszystkie te spotkania z wszystkimi dzieciaczkami, zdrowymi, chorymi, małymi, większymi, dodają jej niesamowitej siły i energii.
Zosiu! jestem pełna uznania! chyba już kiedyś o tym pisałam, takiego społecznictwa w czystej postaci, dziś mało na świecie. Dlatego też jest tak cenne!

(Augustyn)

studiostokrotka 
studiostokrotka

Piwa: 79/351
Wysłany: 2011-08-17, 19:53   

Zosiu!!!Wielki szacunek dla Ciebie z dalekiej a przecież Ci tak bliskiej Świdnicy :-) ....
Dla takich ludzi jak Zosia nie ma rzeczy niemożliwych....Jej serce jest jak wielki balon ...rośnie i rośnie ...Jest w stanie pomieścić niezliczoną masę malutkich serduszek....
Księżna Daisy XXI wieku :-) ....Pozdrawiam Cię Zosiu :->

janek 

Piwa: 294/124
Wysłany: 2011-08-17, 22:25   

Było wyjątkowo, bo to jest wyjątkowe miejsce.
Dziękuję wszystkim dzięki którym mogliśmy dać dzieciakom chwilę radości.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Zosia Woj
inka

Piwa: 43/13
Wysłany: 2011-08-21, 22:39   

15 sierpnia odbyły się warsztaty dożynkowe w Dobrej Szczecińskiej. Już po raz drugi przekonałam się, ze to bardzo dobry pomysł.

Dożynki to świetna okazja do takiej zabawy. Chętnych było mnóstwo. Stół był niewielki, więc i grupy pracujących dzieci nieduże. Zrobiliśmy ponad 30 kompozycji.

Rozczarowani byli dorośli, gdy okazywało się, że warsztaty są przeznaczone wyłącznie dla dzieci. Dożynkowa: kolorowa i wesoła atmosfera panowała w naszej małej pracowni.

Dzieciaki zadowolone i zaskoczone, że kompozycje mogą zabrać do domu, rodzice mile zaskoczeni, że ktoś pomyślał o tak ciekawych zajęciach dla ich dzieci. Ogólnie: pozytywnie.

Monika D-M kwiaciarnia "Pod żółtą różą" Szczecin.

ps. Wszystko ok, tylko nie umiem zamieścić zdjęć w albumie. W tamtym roku mieliśmy przygotowane szufladki z nazwami kwiaciarni. Jak teraz wprowadzić relację do albumu?

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Solid_Wood
Zosia Woj 
Zielone Dzieciaki

Piwa: 6/66
Wysłany: 2011-08-22, 05:25   

inka napisał/a:
Chętnych było mnóstwo. Stól był niewielki, więc i grupy pracujących dzieci nieduże. Zrobiliśmy ponad 30 kompozycji.
to zdaje się jest dobra rada. Przy długim stole i wielkiej liczbie uczestników pracujących w jednym czasie ograniczamy kontakt bezpośredni z warsztatowiczem. To wyjątkowy komfort:) jeśli tak się dzieje. Pozdrawiamy Moniko. W Olsztynie mieliśmy gości ze Szczecina a w Mrągowie z Elbląga:) uśmiechają :-D się ludzie:) Wczoraj w Mrągowie przy Strażnicy Bośniackiej pracowaliśmy na krzesełkach z muzeum i też było fajnie- zatem nie muszą być zawsze stoły. Wystarczą rozkładane krzesła a te można zabrać wszędzie i ustawić w dowolny sposób. Czułam obawę jak poradzimy sobie bez stołu...ale to jednak nie jest problem:))) :lol: Bawiliśmy się miło i kameralnie. Informacje znalazły się w różnych miejscach a ludzie przekonali się czym może być spotkanie z florystyką...oby tylko chcieli kupować przez to więcej kwiatów :) Akcja słusznie adresowana przede wszystkim dla dzieci. Choć dorośli też lubią w niej wziąć udział. Dożynki to piękny temat by dołożyć do tego treść polecam :!:
Ślę serdeczności. :arrow: Wszystkim z Mazur

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
inka
studiostokrotka 
studiostokrotka

Wysłany: 2011-08-22, 21:01   

W środę 24.08 rozpoczynamy akcję Floryści Dzieciom u nas ..właśnie trudno mi spokojnie pisać , ponieważ w przerwach muszę się drapać :-> .....( pogryzły nas komary , kiedy tak zawzięcie zrywaliśmy na łąkach chmiel , rdest i nawłoć....)
Jutro dzielimy zdobyte a trochę kupione materiały .....a w środę do dzieła ;-) ...Trzymajcie kciuki!!!!!

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Zosia Woj
Zosia Woj 
Zielone Dzieciaki

Piwa: 6/66
Wysłany: 2011-08-23, 07:16   

studiostokrotka napisał/a:
Trzymajcie kciuki!!!!!
:-D fajnie:) czekamy na fotorelację:) pozdrówka Grażynko:))) Będziemy WAS JUTRO WSPIERAĆ Z ANTENY RADIO WNET:))))

inka

Piwa: 43/13
Wysłany: 2011-08-23, 10:18   

Ja nadal nie wiem , jak wprowadzić relację foto do albumu. Proszę o pomoc.

Solid_Wood 

Piwa: 254/790
Wysłany: 2011-08-23, 11:02   

inka, wystarczy napisać na PW do Admina nazwę kwiaciarni/pracowni/firmy, założy album i będzie można się pochwalić zdjęciami :-)

studiostokrotka 
studiostokrotka

Wysłany: 2011-08-24, 20:08   

Uffff.....Jesteśmy po Akcji !!!To uff....to znaczy , że dzieci "dały nam w kość swoimi pytaniami , że przyszły licznie , że chciały jeszcze !!!!I że jesteśmy zmęczeni , ale radośni , że wszystko się udało jak należy , pomimo wcześniejszych małych przeciwności losu.

Ale od początku :-)
Dzisiaj tzn.24.08.2011..odbyła się w Świdnicy Ogólnopolska Akcja Floryści Dzieciom, której organizatorem jest wiadomo kto i chwała mu za to PIĘKNA AKCJA!!!
Już o godzinie 7.30 odbieraliśmy pączki darowane przez wspaniałego darczyńcę Pana Eugeniusza Z Cukierni "Kasia" , a o 8 pakowaliśmy naprędce przygotowane materiały czyli : kwiaty( tu niezawodny okazał się pan Lasocki -świdnicki ogrodnik), zieleń , dodatki :ratany, rafię , gąbki ,naczynia itd....oraz narzędzia.
Zapakowani " po pachy"pojechaliśmy do Hufca ..

Tak To ZHP bez problemu wypożyczył nam salę , dał dostęp do wody , do kuchni , pożyczył kubki i talerzyki !!!Wielkie dzięki harcerze !!na Was jak zawsze można liczyć.

Ustawianie stołów i krzeseł poszło nam gładko , rozdzielenie materiałów również.
Czekaliśmy tylko na dzieci .
O godzinie 10.00 byli wszyscy , a nawet więcej niż wszyscy bo Basia przyprowadziła swoją siostrę :-)
Po krótkiej prezentacji akcji oraz opowieściach o kwiatach przystąpiliśmy do pracy , ja z moimi dziewczynami Anią i Anią ;-) pokazałyśmy jak można wystroić słonecznika , a następnie dzieci wykonywały prawie to samo , dlaczego prawie????
Ano okazuje się rosną pierwsze florystki mające swoje pomysły i to wcale nie gorsze od naszych :->

Malutkie rączki , wiązały , motały , układały ....wszystko odbywało się w wielkim skupieniu i ogromnej radości , że to wyszło....
Następnie ruszyliśmy do boju z kompozycjami w naczyniach i znowu skupienie , i pytania może mi pani pomóc bo mi liść wypada!!!!

Zwijałyśmy się nieźle przy dzieciaczkach, tym bardziej że była to grupa młodszych dzieci 5-6-7-9 lat , i niektóre nie potrafiły jeszcze dobrze wiązać rafii.
Po tak ciężkiej pracy trzeba było coś przekąsić :-) ...Pączki smakowały wyśmienicie no i soki zakupione przez nas także się przydały.
Na koniec było rozdanie dyplomów ( przygotowaliśmy je kilka dni temu) no i każde dziecko dostało od nas kominiarza na szczęście.
Kominiarz został uroczyście dołożony do kompozycji i tym sposobem kompozycja nabrała dodatkowego smaku.

Mieliśmy przerwę 45 minutową i znów do dzieła!!!Ponieważ ta grupa dzieci to już w większości dzieci starsze 11-12-13 lat , dołożyliśmy do wykonywanych prac bransoletki tasiemkowe z dodatkiem roślin i perełek.

Pomysł się spodobał i dziewczyny pewnie już szukają w domach niepotrzebnych tasiemek i porozrzucanych koralików..
Tu mieliśmy też małego rodzynka 4 letniego Kacpra , który z pomocą babci i mojej dawał sobie radę:))..

Oczywiście znowu był catering i rozdanie dyplomów i pytania :proszę panią kiedy będą następne warsztaty?????

Piszę to wszystko na żywo , kiedy jeszcze emocje są we mnie , jestem szczęśliwa , widząc te małe radosne dzieciaki...
Cieszę się , że ich poznałam : Justynkę i Dominikę ,malutką zaradną Klaudię i bardzo zdolną Basię , słodkie bliźniaczki Basię i Helenkę i Hanię i Olgę i inne......
Trzy z nich były w zeszłym roku i chcą przyjść w następnym , ale to aż rok wzdychały!!!

Wszyscy byliśmy zadowoleni : i my i dzieci i rodzice , którzy w czasie gdy ich dzieci mocno pracowały mogli sobie coś pozałatwiać na mieście , lub po prostu odpocząć ..
Jestem zadowolona ze swojej załogi , czyli dwóch Ań , no i szczęśliwa , że Ania już mogła z nami pracować , że wyzdrowiała!!!!I z Pauliny , która dzielnie obsługiwała w tym czasie naszych klientów!!!

No i z mojego męża , że nam tak mocno pomagał nosząc i przewożąc materiały, układając i sprzątając po pracy, a przede wszystkim porobił nam piękne zdjęcia , które będę mogła wkleić do albumu....

Więcej szczegółów
Wystawiono 4 piw(a):
diamonths, velvet_venelle, Janina, Solid_Wood
diamonths 

Piwa: 5/8
Wysłany: 2011-08-24, 21:49   

Moje serdeczne gratulacje za organizację odwagę logistykę uśmiech ... zuch dziewczyny :)

greta 
greta

Piwa: 85/9
Wysłany: 2011-08-24, 22:55   

Kochani
U mnie akcja zakończona sukcesem
28 dzieci

z czego 10 w ciągu 48 godzin przed warsztatami.
Dzieci wesołe i radosne.
efekty pracy świetne.
ale byłam wykończona

zdjęcia /usunięto przez Administrację/ za kilka dni

[ Komentarz dodany przez: Solid_Wood: 2011-09-07, 20:00 ]
info za: http://www.kwiatomania.com

Akcja „Floryści Dzieciom” ma na celu ożywiać oraz stymulować świat dziecka tak, by było wrażliwe na piękno natury i kreatywnie spędzało swój czas poprzez kontakt z roślinami. Warto otworzyć się na innych, a tym sposobem jest florystyka. Dzięki niej możemy poczuć piękno i przekazać choćby cząstkę dzieciom.
Warsztaty dla małych florystów odbędą się 23 sierpnia (wtorek), w świetlicy szkolnej w Borówcu. W programie zajęć: praca na materiale roślinnym przy użyciu fachowych narzędzi i technik florystycznych, pod kierunkiem wykwalifikowanej kadry! Zapewniamy materiały do pracy, słodki poczęstunek, a przede wszystkim świetną zabawę, i mnóstwo satysfakcji dla małych artystów.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnej zabawy!

Więcej szczegółów
Wystawiono 2 piw(a):
velvet_venelle, Solid_Wood
velvet_venelle 

Piwa: 192/126
Wysłany: 2011-08-25, 07:52   

Nie znam rzeczy, bardziej ujmującej, niż praca z dzieciakami! na serio!( jak dla mnie to jeszcze mogą być te najmniejsze- uwielbiam, mogła bym jeść wszystkie, bo są cudne!!!) podzielam z całą mocą radość Grażynki, Zosi Wojciechowskiej i wielu, wielu innych osób , które postanowiły zrealizować u siebie tę akcję, lub pomóc przy niej innym. Zauważcie, że każdy mówi, że jest wykończony ale szczęśliwy! Widać to w każdym napisanym słowie, to był rewelacyjny pomysł - akcja floryści dzieciom. A po za tym , możemy w to wciągnąć innych i pokazać im , że nie wszystko w życiu robi się za pieniądze, że można coś pro bono i to daje dużo więcej satysfakcji!

(Augustyn)

.::Pani Reklama::.

Dołaczył : Dawno Temu
Skad : Z Forum

Aby Forum mogło się rozwijać :)

Odpowiedz do tematu