Zbliża się 26 maja – Dzień Matki. W tym dniu nie można zapomnieć o bukiecie kwiatów dla mamy! Niestety nie każdy będzie mógł dostarczyć go osobiście, głównie ze względu na odległe miejsce zamieszkania. Każdego roku pewna liczba klientów zamawia w kwiaciarniach bukiety dla mam. Wybierają oni najbliższą dobrą kwiaciarnię i zamawiają kwiaty z doręczeniem – bukiety w ich imieniu wędrują prosto do rąk ukochanych mam.

A jak w tym gorącym okresie poradzą sobie kwiaciarnie z zamówieniami i dostawami? Czy nie zabraknie wazonów na gotowe bukiety, czy zamówione kwiaty nie będą oczekiwać w kolejce dostaw na sucho, bez wody? Czy transport wielu bukietów na raz pod różne adresy nie wydłuży czasu pozostawania kwiatów bez wody? Bez obaw – istnieje nowoczesne rozwiązanie, które pozwala dostarczać kwiaty w wodzie w zdecydowanie łatwiejszy sposób niż w wazonie lub pojemniku. To ARRIVE ALIVE® firmy Chrysal – zestaw ze specjalną gąbką, która tworzy rezerwuar wody dla kwiatów ciętych, zapewniając im dostęp do wody w transporcie (lub w razie takiej potrzeby w kwiaciarni). Zestaw ARRIVE ALIVE® pozwala więc na utrzymanie kwiatów w doskonałej kondycji i dostarczenie ich w takiej formie, w jakiej być powinny! A przy okazji jest też łatwy w użyciu, poręczny i lekki.

Jak to działa? W komplecie jest gąbka, gumka i plastikowa torebka. Gąbka bardzo łatwo wchłania i oddaje wodę, zdecydowanie łatwiej niż bawełna czy papier. Kwiaty zawinięte w gąbkę wystarczy umieścić na 10 sekund w pojemniku z wodą, potem wsadzić do torebki i zabezpieczyć gumką. Gąbka absorbuje ponad 250 ml wody, czyli tyle ile mieści się w szklance – ilość ta wystarczy by nawadniać kwiaty przez 2 do 5 dni (w zależności od warunków transportu), a więc można jej używać nawet przez dłuższy czas. Stosując ten zestaw nie trzeba się obawiać, że w transporcie coś się wydarzy – torebka jest szczelna, woda z niej nie wypłynie, można nawet umieścić kwiaty w pozycji poziomej i w ten sposób je przewozić. Nic im nie będzie, przeciwnie, dotrą do klient w doskonałej kondycji.

Kwiaty zawinięte w gąbkę umieszczamy na 10 sekund w pojemniku z wodą, potem wsadzamy do torebki i zabezpieczamy gumką.

Firma Chrysal proponuje również dodatkową usługę, która ucieszy wszystkich florystów dbających o reklamę swojej firmy: torebka w zestawie może być spersonalizowana. Dzięki temu można wraz z kwiatami dostarczyć informacje o floryście, który je ułożył. Jak widać ARRIVE ALIVE® to bardzo prosta metoda, dzięki której każda kwiaciarnia może w bezpieczny sposób dostarczyć kwiaty do domu klienta, a przy okazji wzmacniać wśród odbiorców wizerunek swojej marki.

Spójrzmy jeszcze na wynik testu wykonanego przez firmę Chrysal. Na zdjęciu poniżej widać róże mieszane po 5 dniach transportu. Kwiaty umieszczone były w rękawie foliowym i tekturowym pojemniku w 20 °C. Zdjęcia zrobiono natychmiast po przeniesieniu do wazonu. Po lewej stronie widać kwiaty transportowane bez wody, a po prawej kwiaty umieszczone w ARRIVE ALIVE®:

Więcej na temat ARRIVE ALIVE® firmy Chrysal zobaczcie na filmie poniżej – jak z niego korzystać krok po kroku i jak bardzo pomocny jest w kwiaciarni. Zapraszamy do oglądania i … do samodzielnego testowania. Produkt można łatwo zamówić w sklepie internetowym Chrysal. Przejdź do sklepu – kliknij TUTAJ.

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl