Deszczowa aura końcówki lata już za nami a polska złota jesień  w promieniach słońca z przepychem  kolorystycznym wkroczyła do ogrodów, parków i lasów. Jest to okres, w którym my floryści powinnyśmy wzorując się na naturze, stosować w swoich pracach bogactwo barwnych liści oraz mnogość owoców tak licznie teraz występujących. Na czasie również, przeczytać mogliście na łamach Forum Kwiatowego artykuł – „Czerwone korale czyli jesienne kompozycje z owocami” Kamila Grzegorzewskiego, który jakby czytając mi w myślach, nakłania do czerpania z otaczającej nas matki natury i wplatania w prace florystyczne kolorowych owoców. Taki był również zamysł mojego jesiennego bukietu.
 

bukiet jesienny,autor: Rafał Kawałko
 
Oprócz materiału roślinnego zakupionego w hurtowi kwiatowej, zdecydowanie większa połowa roślin pozyskana została z ogrodu oraz pól i łąk. W prezentowanej  przeze mnie pracy obok róż oraz kapusty ozdobnej rolę wypełniacza stanowią owoce róży oraz przepięknie przebarwione liście winobluszczu pięciolistkowego  wraz z granatowymi owocami. Bukiet rozpięty na drucianej konstrukcji, ocieplonej czerwoną wełną, z lekkim ruchem spływającym w dół  – wszak to najczęstsza czynność jesienią – opadanie.

Do dzieła więc, ponieważ cytując utwór G. Turnaua „wszystko co piękne jest przemija”, barwy jesieni szybko zastąpi okres wszechobecnej bieli oraz czarnych drzew.
 

bukiet jesienny,autor: Rafał Kawałko
 
W bukiecie wykorzystane zostały:

  • Rosa ‘Rhodos’
  • Brassica oleracea
  • Rosa canina
  • Rosa multiflora
  • Parthenocissus quinguefolia
  • Euonymus europaeus
  • Phragmites australis
  • Panicum virgatum

 
bukiet jesienny,autor: Rafał Kawałko

O autorze
Rafał Kawałko

Rafał Kawałko

Rafał Kawałko – dyplomowany mistrz florystyki, wykładowca i właściciel pracowni florystycznej Natura Po Kawałku. Miłośnik i znawca roślin, autor artykułów na łamach ForumKwiatowe.pl, czynny bywalec imprez florystycznych... Rafał Kawałko na Facebooku >

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz