Mistrzostwa Europy Młodych Florystów Eurofleurs 2017

23/07/2017 0

Dzień 15 września to data kiedy wszyscy młodzi utalentowani floryści z całej Europy zjadą do Belgii na Mistrzostwa Europy Juniorów.  Mistrzostwa odbędą się w monumentalnym XIII wiecznym klasztorze w miejscowości Sint-Truiden w północno-wschodniej Belgii. Impreza potrwa od 15 -17 września. (Uwaga: inny słynny spektakl kwiatowy Fleuramour odbywa się również w Belgii, ale tydzień później).

Klasztor w Sint-Truiden

Nad częścią organizacyjną mistrzostw Europy juniorów będzie czuwał Florint – International Florist Organisation’s. Organizacja, której jednym z podstawowych filarów działalności jest organizowanie profesjonalnych mistrzostw we florystyce. Organizacja ta powoła międzynarodowy skład jurorów, którzy wg skali 100-punktowej będą oceniać prace uczestników mistrzostw. Przewodniczącym tegorocznego 5-cio osobowego  jury będzie Thomas Ratschker.

W mistrzostwach będzie mógł wziąć udział tylko jeden florysta z danego kraju i to urodzony po 17 września 1991r.  Generalnie rzecz biorąc, uczestnicy spełniające powyższe kryterium wieku, do konkursu są nominowani przez lokalne – krajowe stowarzyszenia należące do Florint-u. Polskę reprezentować będzie Kamil Lutostański, Mistrz Polski Juniorów SFP z roku 2016. Koszt udziału w tego typu imprezie jest niemały bo wynosi 1000 euro (dla nominowanych członków organizacji).

 

 

Zadania jakie będą mieli do wykonania floryści podczas współzawodnictwa to:

 1. „Adam & Eva’s sin”
  Dowolna aranżacja z wykorzystaniem kwiatów ciętych, roślin doniczkowych i zieleni. Temat: Ewa nakłaniająca Adama do spróbowania zakazanego jabłka.
 2. „When flowers meet fruits”
  Dekoracja weselnego, słodkiego bufetu w formie kwiatowego tortu.
 3. „Indian-summer wedding”
  Bukiet ślubny trzymany w ręku. Bukiet ma nawiązywać do atmosfery późnego, ciepłego lata
 4. „Fruit Queen”
  Dowolna dekoracja ciała wykonana z kwiatów i owoców (każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji modelkę w zielonej sukience). Dekoracja ma wyrażać jak ważny jest okres kwitnienia dla belgijskiego regionu Sint Truiden – największego rejonu sadowniczego tego kraju.
 5. Ostatnie zadanie to „Niespodzianka” – uczestnicy poznają temat i materiał tuż przed wykonaniem zadania.

Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za polskiego reprezentanta i obserwować nadchodzące wydarzenia w Belgii.

 

Przydatne linki:
http://www.florint.org/eurofleurs-2017-the-tasks-regulations-are-here

http://www.eurofleurs2017.com/en

Film z Eurofleurs 2013 w Splicie:

foto: Florint

O autorze
Red

Red

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz