Szkoła policealna – czy warto?

06/07/2015

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że kwiatami może zajmować się właściwie każdy. Wystarczy zmysł estetyczny i  praktyka w kwiaciarni, gdzie można szlifować florystyczne umiejętności i poznawać różne „triki”.  Na szczęście ten sposób myślenia przeszedł już w zapomnienie i prawie każdy kto zdobył choć minimalne doświadczenie lub zetknął się z branżą rozumie konieczność kształcenia się w profesjonalnej placówce edukacyjnej. Do zawodu florysty prowadzić może wiele dróg. Możliwości jest całkiem sporo, a zacząć można od szkoły policealnej lub – jeśli ktoś nie ukończył szkoły średniej – kwalifikacyjnego kursu zawodowego (KKZ). Taką formę edukacji oferuje Polska Szkoła Florystyczna (PSF), która posiada uprawnienia szkoły publicznej oraz bogate doświadczenie w branży – od 14 lat kolejne roczniki florystów opuszczają progi szkoły.


Reklama

 PSF02

Czy jednak warto decydować się na rozwiązanie jakim jest szkoła policealna lub kwalifikacyjny kurs zawodowy?

To na pewno dobra propozycja dla osób, które dopiero wchodzą w życie zawodowe, ale nie tylko. Jest to również świetna propozycja dla tych, którym zależy na uzupełnieniu swojej wiedzy i zdobyciu dokumentu potwierdzającego ich zawodowe przygotowanie (świadectwa lub dyplomu). Możliwość ukończenia kwalifikacyjnego kursu zawodowego, którego zwieńczeniem jest uzyskanie świadectwa potwierdzającego kwalifikacje zawodowe to z pewnością atrakcyjna alternatywa dla osób, które nie mają średniego wykształcenia i inne drogi są przed nimi zamknięte.

Szkoła po mistrzowsku

Nauka w Polskiej Szkole Florystycznej oznacza możliwość skorzystania z wielu udogodnień. Przede wszystkim Szkoła zapewnia swoim uczniom materiał florystyczny, skrypty szkoleniowe oraz naukę w doskonale wyposażonej pracowni florystycznej. Wydawałoby się to oczywiste, ale niestety nie każda placówka w naszym kraju może pochwalić się podobnym standardem. Dodatkowym plusem jest tzw. wyprawka florysty, którą otrzymuje każdy uczeń PSF. Jednak najważniejszym atutem Polskiej Szkoły Florystycznej jest utrzymywanie od lat wysokiego poziomu nauczania osiągniętego dzięki doskonale wykwalifikowanej kadrze nauczycieli. To dzięki nim nauka w PSF staje się przyjemnością i ciągłym odkrywaniem.

PSF07

Liczy się rzemiosło i praktyka

Zajęcia w szkole policealnej odbywają się dwa razy w miesiącu. Łącznie jest to 360 godzin lekcyjnych rozłożonych w okresie 10 miesięcy. Wiedza teoretyczna, którą zdobywa się w przeciągu roku szkolnego jest podbudowana ćwiczeniami praktycznymi, które odbywają się nie tylko w szkole. Uczniowie mają możliwość wykonywania florystycznych aranżacji także w innych lokalizacjach. Uczestniczą w pokazach i prezentacjach dzięki czemu nauka jest urozmaicona i ciekawa. Nowością, o której warto wspomnieć jest możliwość odbycia praktyki w nowo otwartej kwiaciarni szkolnej.

Powodów do podjęcia nauki w szkole policealnej lub na KKZ może być wiele: obcowanie z kwiatami, poszukiwanie wymarzonego zawodu, impuls lub cokolwiek innego. Jeśli jednak ktoś chce powiedzieć, że jest profesjonalnym florystą i jest to jego zawód, to może należy zastanowić się nad podniesieniem swoich kwalifikacji? Jeśli tak, to warto wybrać Polską Szkołę Florystyczną.

 

PSF01

PSF03

PSF04

PSF05

PSF06

PSF08

PSF09

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl