O tym jak bezpiecznie zaprosić dżunglę do swojego mieszkania oraz na przyjęcie ślubne.

Rzadko się zdarza aby „dizajn” tak dosłownie mieszał się z najgorętszym trendem branży ślubnej, jak w przypadku stylu Urban Jungle. Mieliśmy Vintage czy Glamour, jednak każda z dekorowanych stref, miała swój osobny zestaw definiujących styl gadżetów. Urban Jungle daje nam jeden, prosty symbol, który wykorzystamy wszędzie, bez względu czy będzie to pokój dzienny czy dekoracja stołu gości – liść monstery Monstera deliciosa. Idealnie nawiązuje do mega modnego w tym roku stylu greenery oraz (ukochanej przeze mnie) butelkowej zieleni w wystroju wnętrz.

Liść na talerzu

Przygotowując aranżacje w tym stylu skupiamy się głównie na komponowaniu dekoracji z dużą ilością zieleni i przewagą monstery. Kwiaty stają się tu dodatkiem, uzupełnieniem charakterystycznych liści. Skórzaste liście możemy wykorzystać jako winietki, utworzyć z nich gigantyczne kopuły, stworzyć girlandy.

Ich wielkim plusem jest długa trwałość, dzięki czemu bez dostępu wody zachowają świeży wygląd przez długi czas. Są także łatwe w przechowywaniu oraz transporcie.

Minusem jest zdecydowanie gruba łodyga, która wymaga bardzo precyzyjnego przygotowania podkładu z gąbki (ja preferuję duży floret).

Na weselu świetnie sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych, surowych, zaadaptowanych szklarniach.

Liść monstery w dekoracjach

Liść monstery w dekoracjach

Liść monstery w dekoracjach florystycznych

Monstery małe i duże wkraczają na salony

Nie ma nic lepszego niż łączenie przyjemnego z pożytecznym. Urban Jungle w wystroju wnętrz świetnie koresponduje z potrzebą natlenienia pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień, bo im więcej liści tym więcej tlenu i Urban Jungle. Do łask wracają rośliny doniczkowe, zielone ściany to „must have” w wielu powierzchniach biurowych i użyteczności publicznej. O potrzebie przebywania wśród roślin można poczytać  tu: Czy zanieczyszczenie powietrza może zwiększyć sprzedaż w kwiaciarni?

Często rośliny łączymy ze złotymi dodatkami, surowym drewnem oraz szkłem. Gdzie nie damy rady wykorzystać roślin, tam z pomocą przychodzi grafika. Bardzo bogata oferta dodatków z liściem monstery czeka w wielu polskich i zagranicznych sklepach internetowych. Nie ustępują im sieciowe markety jak Ikea, Jysk, a nawet Biedronka.

Liść monstery w dekoracjach

Liść monstery w dekoracjach

Liść monstery w dekoracjach

Liść monstery w dekoracjach

 

O autorze
Joanna Lewandowska

Joanna Lewandowska

Z zawodu i zamiłowania jestem florystką i ogrodniczką. Doświadczenie praktyczne poparłam teorią zdobytą na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, SGGW. Założyłam pracownię florystyczną Kwiatowa Manufaktura oraz współprowadziłam Kwiatową Pracownię. Od 9 lat przygotowuję dekoracje kwiatowe ślubów, eventów, pokazów mody, współtworzę promocję światowych marek kosmetycznych. Zajmuję się także prowadzeniem prelekcji i warsztatów florystycznych oraz ogrodniczych. Czynnie rozwijam gałąź działalności poświęconą ogrodnictwu. Udzielam się charytatywnie wspomagając organizacje niosące pomoc potrzebującym ludziom oraz zwierzętom.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz