1200 Euro z internetu

27/10/2012

Czy można nie wychodząc z domu zmierzyć się z florystami z całego świata? Jak najbardziej! Trzeba tylko trzymać rękę na przysłowiowym pulsie internetowych wydarzeń. Tak zrobili floryści z wrocławskiej kwiaciarni „Kwiaty na Kotlarskiej”: znaleźli odpowiedni konkurs i wzięli w nim udział. Konkurs, mimo, że prowadzony całkowicie on-line, był wydarzeniem potraktowanym poważenie zarówno przez organizatorów, jak i samych uczestników. świadczą o tym nie tylko wykonane prace, obowiązujące zasady, ale również nagrody: publikacje w magazynach branżowych, pakiet od firmy Oasis, a dla zwycięzcy pierwszego miejsca 1200 Euro. Jednak nie nagrody są najważniejsze, a raczej przyjemność twórczej zabawy na dobrym poziomie – tak twierdzą floryści z Wrocławia:

Na konkurs trafiliśmy lekko z przypadku poszukując interesujących eventów kwiatowych w atrakcyjnej wizualnie scenerii. Tak znaleźliśmy pierwszą edycję Międzynarodowego Konkursu Florystycznego w Barcelonie, w której postanowiliśmy partycypować.
Zadaniem uczestników było przygotowanie dwóch prac – wiązanki ślubnej i relatywnej do niej kompozycji na kuli oraz dokumentacja fotograficzna, będąca przedmiotem oceny jurorów. W tym roku nie zdobyliśmy nagrody, natomiast pracowicie, przyjemnie i kreatywnie spędziliśmy czas, a w naszej pracowni wszystkie te wartości są w cenie. Zapraszamy do obejrzenia naszej pracy konkursowej.

Barcelona World Flower Cup 2012, bo o tym wydarzeniu mowa, był pierwszym międzynarodowym konkursem florystycznym przeprowadzonym w internecie. Aby wziąć udział należało zgłosić uczestnictwo, zapłacić 30 Euro, wysłać mailem kilka zdjęć dwóch wykonanych prac i… czekać na ogłoszenie wyników.

Jakie było zadanie? Praca musiała składać się w 75 % z materiału zielonego, nie wolno było korzystać ze sztucznych kwiatów, ale można było użyć dodatków. Należało wykonać pracę na gąbce w kształcie kuli (tylko 20 cm firmy Oasis) oraz bukiet ślubny. Jury składało się z pięciu sędziów związanych z organizatorem, którym była Escola d’Art Floral de Catalunya. Sędziowie przeprowadzili ocenę w ramach czterech kategorii: pomysłu, kolorystyki, techniki i kompozycji. Dodamy jeszcze, że obowiązywały bardzo szczegółowe zasady dotyczące samej fotografii prac.

24 października ogłoszono wyniki konkursu. Pierwsze miejsce zajęła holenderska florystka Hanneke Frankema, która ma również na swoim koncie tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w kategorii juniorów zdobyty na mistrzostwach w 2007 roku. Drugie miejsce zajął Andy Djati Utomo (Indonezja), trzecie: María Miras de Mena (Hiszpania).
Zdjęcia zwycięskich prac można zobaczyć na fejsbukowej stronie organizatora: facebook.com/BarcelonaWorldFlowerCup

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć prac florystów z „Kwiatów na Kotlarskiej”, a więcej na stronie www.facebook.com/KwiatyNaKotlarskiej.

O autorze
Julia Błaszczyk

Julia Błaszczyk

Webmasterka działająca w branży florystycznej, redaktorka i wydawca portalu ForumKwiatowe.pl, absolwentka Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK (Profesjonalny Trener Zarządzania MATRIK), absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie Firmą.