Ślub zapytacie? Czyj?  Gdzie? Nic nie słyszałem/am.

Tak masz rację, chciałem opowiedzieć Tobie szanowny czytelniku  o kobiecym spojrzeniu na ślub a dokładniej spojrzeniu przez pryzmat trzech niesamowicie utalentowanych kobiet – Katarzyny Grety Szymkowiak, Edyty Zając-Chruściel oraz Anny Smolińskiej-Wieczorkiewicz. Trzy damy polskiej sceny florystycznej zaprezentowały własne pomysły oraz najnowsze trendy panujące na rynku florystyki ślubnej, w trakcie niedzielnego pokazu, który odbył się nomen omen nie gdzie indziej jak w Hurtowni Kwiatów Róża w Katowicach.

Zapytasz czytelniku, dlaczego kobiece spojrzenie na ślub? Przecież, kto jak nie kobiety, bardziej od mężczyzn (panowie bez urazy), emocjonalnie i z większą wrażliwością, podchodzą do kwestii wesela i jego oprawy. Która z przyszłych panien młodych nie snuje wizji  wymarzonego  i perfekcyjnego wesela, którego nie miał nikt inny wcześniej. W końcu jest to jeden z najważniejszych dni w życiu większości z nas i każdy życzy lub życzył sobie, aby był niepowtarzalny, a dodatkowo zapadł w pamięci na długie lata, jako dzień pełen magicznego blasku,  w przepięknej scenerii wypełnionej wspaniałymi  kwiatami i dekoracjami.

Aby taki był Twój ślub, musisz zlecić jego realizację profesjonalistom, którymi bez wątpienia są wspomniane przeze mnie mistrzynie florystyczne. Tylko oddając organizację i oprawę ślubu w odpowiednie ręce będziesz mógł spać spokojnie. Tak ważna kwestia nie może być dziełem przypadku.

Kolejne pytanie od Ciebie – dlaczego pokaz o  tematyce weselnej?

Ponieważ wszystko się niezmiennie zmienia. Są nowe trendy ślubne, coraz wyższe oczekiwania klientów, a  floryści z całego świata prześcigają się w proponowaniu na tym rynku nowych kształtów oraz technik wykonania bukietów ślubnych, dekoracji kościołów oraz sal weselnych. Dlatego też, trzeba biec ile sił, żeby utrzymać się w tym samym miejscu na podnoszącym poprzeczkę raz po razie rynku usług florystycznych. A sprostać można w jedyny sposób, ciągle się dokształcać oraz brać udział w pokazach. Na te zawsze można liczyć w Hurtowni Kwiatów Róża w Katowicach, która po raz kolejny zaskoczyła. Jak przypomnisz sobie mój ostatni artykuł również o pokazie w tej hurtowni a dokładnie jedno ze zdań cyt. „pokazy zaskakują i w przyszłości będą zaskakiwać, wszak nieograniczona jest ludzka wyobraźnia” było tak i tym razem. Po wejściu na salę, w której odbywał się pokaz, na pierwszym planie prezentowane były prawie w pełni wykończone dekoracje sal weselnych. Widz, oprócz tego, że chłonął „rzekę” praktycznych  informacji o sposobie organizacji wesela udzielanych przez wykonawczynie pokazu, musiał wykazać się podzielnością uwagi, gdyż pokaz był przeprowadzony dwubiegunowo – na scenie oraz po drugiej stronie przy dekoracjach sal.

Katarzyna Greta Szymkowiak

praca: Katarzyna Greta Szymkowiak

praca: Anna Smolińska- Wieczorkiewicz

praca: Anna Smolińska- Wieczorkiewicz

Dodatkową wizualizacją dla odbiorców pokazu były modelki oraz model z Agencji Mody Prestige z Bielsko-Białej, który/e w stylizacjach weselnych prezentował/y wykonane prace. Był nawet pyszny tort weselny, którym to wszyscy uczestnicy pokazu zostali poczęstowaniu. To wszystko zorganizowane po to, aby odbiorca choć przez kilka godzin poczuł magię ślubną. Na zakończenie pokazu tradycyjnie była licytacja prac oraz prezent ze strony hurtowni dla każdego uczestnika.

praca: Edyta Zając-Chruściel

praca: Edyta Zając-Chruściel

praca: Anna Smolińska- Wieczorkiewicz

praca: Anna Smolińska- Wieczorkiewicz

praca: Edyta Zając-Chruściel

praca: Edyta Zając-Chruściel

Katarzyna Greta Szymkowiak

praca: Edyta Zając-Chruściel

Celowo i z  rozmysłem nie opisuję prac wykonanych przez mistrzynie florystyczne oraz czym dzieliły się podczas pokazu. Aby zaostrzyć Ci apetyt zachęcam do oglądnięcia galerii zdjęć z pokazu, którą już wkrótce zaprezentujemy, i dodatkowo pragnę nakłonić Cię do tego aby przy kolejnym organizowanym przez Hurtownię Kwiatów Roża pokazie wziąć udział i na własne oczy i uszy przekonać się, że naprawdę warto.

Więc nie zwlekaj  i już dziś wypatruj  informacji o kolejnym pokazie.

O autorze
Rafał Kawałko

Rafał Kawałko

Rafał Kawałko – dyplomowany mistrz florystyki, wykładowca i właściciel pracowni florystycznej Natura Po Kawałku. Miłośnik i znawca roślin, autor artykułów na łamach ForumKwiatowe.pl, czynny bywalec imprez florystycznych... Rafał Kawałko na Facebooku >

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o