Bukiecik do wzięcia!

29/06/2013

W Polsce nastała nowa moda: „Zamiast kwiatów „. Zamiast kwiatów przynieść wino, książki, kupon totolotka, karmę dla psów w schronisku itp. itd. Na portalach ślubnych można już nawet znaleźć odpowiednią kategorię wierszyków na zaproszenia pod tym właśnie tytułem. Kwiaty są niepraktyczne, zaśmiecają bagażnik i mieszkanie, więdną i trzeba po nich sprzątać, więc wydawanie na nie pieniędzy jest lekko mówiąc nieuzasadnione.

Co o tym sądzi nasza branża… to chyba jasne. Niestety żyjemy w takich pragmatycznych czasach, a nasz wpływ na ten negatywny trend jest bardzo ograniczony. Naszym zdaniem nie trzeba się jednak oburzać, a zamiast tego starać się przypominać innym dlaczego warto obdarowywać się kwiatami. Dlatego dzisiaj piszemy o pewnej akcji, która wspaniale przypomina o jednym z powodów, dla których ludzie dają ludziom kwiaty.

(inter)National Lonely Bouquet Day, czyli w wolnym tłumaczeniu (między)narodowy dzień pozostawionego (samotnego) bukietu. Dzień ten przypada na 30 Czerwca. Pomysł zrodził się w Anglii, gdzie pewni miłośnicy kwiatów porozstawiali w różnych miejscach swojego miasteczka kwiaty. Były to bukieciki umieszczone w zwykłym pojemniku na wodę – jak słoik czy obcięta butelka PET. Każdy z nich miał dołączony bilecik z napisem „Take me” – „Weź mnie”.

 Bukiet: Kamila Sichma, zdjęcie: Joanna Przywara
Bukiet wykonany w Opolu w ramach „Kwitnące Haute Couture”.
Po co to wszystko? Chodziło o wywołanie uśmiechu na twarzy osoby, która taki bukiecik znalazła i została nim obdarowana. Sensem i celem akcji jest sprawienie radości nieznajomej osobie. A według jej pomysłodawców najlepiej zrobić to właśnie poprzez kwiaty, które są wspaniałym źródłem czystej radości…

Akcja spodobała się tak bardzo, że znalazła wielu naśladowców, w coraz to nowych krajach. Bukieciki pojawiały się min. w Holandii, Niemczech, Finlandii, USA, RPA czy Australii. Uruchomiona została strona internetowa www.fleuropean.com, na której „darczyńcy” mogą oznaczyć swoją działalność na mapie i zamieszczać zdjęcia, utworzono też Funpage.

Jak dołączyć się do tej inicjatywy? To proste – oto wskazówki ze strony:

1. Przygotuj kwiaty – nie muszą być wyszukane. Mogą być ścięte we własnym ogrodzie czy nawet zebrane gdzieś na łące.
2. Ułóż je w bukiet i umieść w najzwyklejszym pojemniku, najlepiej recyclingowym,
3. Dołącz bilecik z napisem „Weź mnie”
4. Pozostaw gotowe dzieło w jakimś miejscu – na ławce, schodach czy murku w twojej okolicy.

Oczywiście nie zapomnij o zrobieniu zdjęcia i przysłaniu do nas na info@forumkwiatowe.pl – zamieścimy je u nas.

Proponujemy umieszczenie takiego tekstu na bileciku:

 

„Przyjmij mnie, proszę!

Jestem samotny i szukam nowego domu… być może właśnie Twojego lub bliskiej Ci osoby? Jeśli cieszysz się, że mnie znalazłeś to proszę, wyślij wiadomość do moich przyjaciół na:
w w w. f a c e b o o k. c o m / T h e l o n e l y B o u q u e t
lub na:
i n f o @ f o r u m k w i a t o w e . p l”

 

 

Zdjęcia: http://www.fleuropean.com

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl