Koniec lata w belgijskim miasteczku Hoogstraten to idealny moment, żeby się tam pojawić. O tej właśnie porze roku ulice i place zyskują wspaniałą florystyczną oprawę i centrum tej uroczej miejscowości przekształca się w imponującą wystawę dużych prac florystycznych. W tym roku wydarzenie odbyło się już 21 raz. Stworzono 34 fantazyjne i oryginalne prace, do których wykorzystano zarówno kwiaty, jak i warzywa i owoce.

fot. Piet Van Kampen

Wystawie od 2012 roku przewodzi belgijski mistrz florystyki Tom De Houwer. Wspierają go floryści: Jan De Ridder oraz Tania Huyghe. Zespół ten nie byłby w stanie stworzyć kilkudziesięciu prac bez udziału wolontariuszy, którzy każdego roku bardzo licznie wspierają to niesamowite przedsięwzięcie. Jak twierdzą organizatorzy, energia pochodząca ze współpracy z wolontariuszami jest być może najważniejszym czynnikiem sukcesu tego wyjątkowego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, których autorem jest Piet Van Kampen.

Hoogstraten w warzywach i kwiatach 2019

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl