Konkurs na najlepszy bukiet ślubny

08/11/2013

Kilka dni temu, w Holandii, odbył się bardzo ciekawy konkurs florystyczny. Ciekawy, ponieważ zwycięzca tego konkursu zdobywa tytuł mistrza bukietu ślubnego. Impreza miała miejsce 6.11. 2013 w Aalsmeer. Tegoroczny bukiet ślubny miał być w temacie “Winter Gold”, a zadaniem florystów było wykonanie wiązanki ślubnej noszonej na nadgarstku lub w ręce.

Miejsce pierwsze zajęła Monique Van Hooren z Decora Bloemdecoraties i tym samym została ona nowym “Bridal Bouquet Master 2013”. Warto wspomnieć, że w  konkursie wzięła również udział Roxanne van Schellen, mistrzyni ze Splitu, którą będzie można wkrótce zobaczyć w Katowicach, na najbliższym pokazie “Dekoracje Świąteczne” w Hurtowni Kwiatów Róża.

Oto krótki komentarz Ani Winiarskiej, która miała okazję przyglądnąć się z bliska zwycięskiej wiązance w formie mufki:

Myślałam, że widziałam już wszystko co mieści się w temacie bukietów ślubnych, ale ten był wyjątkowy. Im dłużej się na niego patrzyło, tym więcej interesujących szczegółów się w nim znajdowało. Mam nadzieję, że patrząc na moje zdjęcia będziecie mogli uchwycić choć trochę tego zjawiska. Najfajniejsze było to, że posiadał coś w rodzaju świecących żarówek i wcale nie było to kiczowate.

Zobaczcie kilka detali:

1_miejsce-winter-gold2

1_miejsce-winter-gold3

1_miejsce-winter-gold1

 

A poniżej praca Roxanne van Schellen, która zajęła 6 miejsce:

roxane_6-miejsce-winter-gold

O autorze

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl