Kwitnące Horyzonty – kolejny start

13/11/2012

Nowy rok 2012/13 w  Kwitnące Horyzonty – Edukacja Florystyczna zainaugurowany, rozpoczęły się zajęcia w grupie florystycznej, tym razem już nie sfeminizowanej. Adepci startują z entuzjazmem, szerokimi planami, żądni wiedzy i nowych umiejętności. Ludzie jak zawsze, są otwarci, ciekawi i tym razem reprezentują różne światy, co cieszy nas bardzo.

Jak co roku uczniowie otrzymali wyprawkę, plan zajęć, opis przedmiotów i omawianych zagadnień. Wystartowaliśmy poznając się wzajemnie i zaczynając od florystycznych podstaw – bukietu wraz z metodami jego sprzedaży. Biblioteka znów nam się powiększyła o kilka ciekawych tytułów, zaplecze techniczne o nowy asortyment i narzędzia, a warsztat trenerski o nowe umiejętności i techniki, co dla nas bardzo ważne!

Owocem naszej współpracy jest wspólne ufundowanie stypendium dla zdolnej młodzieży. W tym roku stypendystą został młody człowiek, uczący się projektowania terenów zielonych uczeń technikum, Kornel Tomaszewski ze Zgorzelca. Postanowiliśmy wesprzeć jego pasję, w końcu młodzież jest naszą przyszłością:) i sami kiedyś też zaczynaliśmy. Decyzję podjęliśmy bardzo szybko, uważamy że warto i raz jeszcze wielki ukłon dla Hurtowni Prestige z Opola za otwarte spojrzenie i sposób współpracy z florystami!!!

A my wraz z uczniami zabieramy się do pracy, przed nami wiele miesięcy pogłębiania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności, poznawania technik. Dużo praktyki i nacisk na umiejętności prowadzenia kwiaciarni. Tak, aby nie tylko układać piękne, kreatywne bukiety, ale aby odnajdywać się na współczesnym, bardzo trudnym rynku.

A w przyszłym miesiącu już bardziej szczegółowe relacje z naszej pracy, opisy nowych wykładowców, nowych, ciekawych przedmiotów i poruszanych przez nas zagadnień.

Pozdrawiam serdecznie

Monika Bębenek
Kwitnące Horyzonty – Edukacja Florystyczna
www.kwitnacehoryzonty.pl

O autorze
Monika Bębenek

Monika Bębenek

mistrzyni florystyki, sędzina międzynarodowa. Zawodowo spełnia się w Kwiaciarni „Zielona Gęś” i w założonych przez siebie „Kwitnących Horyzontach – Edukacji Florystycznej”. Prowadzi warsztaty, szkolenia, pokazy, organizuje wystawy i plenery. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...