LĪGO. Traditions & Contemporary Floristry

24/07/2013 0

[imagebrowser id=3]

 

Najnowsza książka  „LĪGO. Traditions & Contemporary Floristry” autorstwa Aiji Zagariny (właścicielki szkoły florystycznej w Rydze) i Nadiny Laukmane (redaktor naczelnej pisma Floristika) pokazuje tradycje i współczesność łotewskiej florystyki.

Tematem albumu ‘Ligo – tradycje i nowoczesność’ są obchody nocy przesilenia, w Polsce znanej jako Noc Kupały czy Noc Świętojańska.

‘Ligo’ to jeden z najpiękniejszych tradycyjnych łotewskich obchodów. Święto celebrowane jest od czasów antycznych i jest od zawsze okazja dla Łotyszy do otwartości międzyludzkiej i bliskości z naturą.

Czas przesilenia letniego to czas najdłuższego dnia i najkrótszej nocy, to czas gdy natura a wraz z nią ludzie, będący jej integralną częścią, cieszą się wyjątkowym momentem harmonii.

To także święto ziół, dzikich kwiatów i traw. W książce znajduje się szereg prac florystycznych pokazujących piękno zwykle niezauważanych, prostych roślin. Pokazane w niej bukiety, wianki i kompozycje prezentują nowe spojrzenie na najprostsze rośliny w bardzo kreatywnym i świeżym ujęciu. Na pewno pozycja warta uwagi – nie tylko dla miłośników stylu wegetatywnego.

Książka jest już również w Polsce. Można ją wygrać w konkursach organizowanych przez Kwitnące Horyzonty – Edukacja Florystyczna z Opola.

florystyka książka

florystyka

O autorze
Magdalena Birula-Białynicka

Magdalena Birula-Białynicka

Międzynarodowy Sędzia Sztuki Florystycznej FLORINT. Dyrektor artystyczny w szkole florystycznej Kwitnące Horyzonty, właścicielka pracowni florystycznej „Wrzosowisko” oraz marki Filcofilia.pl. Prowadzi zajęcia warsztatowe, seminaria, pokazy florystyczne w Polsce i za granicą. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o