– pod takim tytułem oraz myślą przewodnią odbyły się debiutanckie warsztaty florystyczne organizowane przez mistrza florystyki Rafała Kawałko. W trakcie dwóch bardzo intensywnych dni, uczestnicy warsztatów wykonali kilka prac, w których  pojawiła się lub grała przysłowiowe „pierwsze skrzypce” wspominania już parafina.

 

Kursanci wykonali nieszablonowe, pracochłonne prace, wymagające doświadczenia i wprawy w różnych technikach florystycznych, skierowane do wymagającego klienta. Tak więc była kompozycja w ringu otoczona parafinowymi soplami, zimowy bukiet, lodowe świeczniki oraz kompozycja na konstrukcji.

Oprócz parafiny, pozostał dodatki użyte do wykonania poszczególnych prac oczywiście  nawiązywały do świąt Bożego Narodzenia idealnie wpisujące się w najnowsze zimowe  trendy florystyki bożonarodzeniowej A.D 2017r.

Pomimo napiętego terminarzu prac, wśród zapachu cynamonu i anyżu z cichą muzyka w tle, dwa dni szybko minęły w przyjaznej, twórczej atmosferze, której dodatkowo sprzyjała nieliczna grupa, umożliwiająca prowadzącemu personalizację warsztatów.

Cieszę się, że warsztaty pomogły  w zdobyciu nowych umiejętności, oraz  zainspirowały do dalszego twórczego  poszukiwania.

Dziękuję wszystkim uczestnikom warsztatów, a w szczególności ForumKwiatowe.pl za objęcie patronatem medialnym wspomnianego warsztatu .

Już dzisiaj zapraszam na kolejne warsztaty i do śledzenia mojego  profilu FB.

 

Parafina we florystyce

Parafina we florystyce

Parafina we florystyce

Parafina we florystyce

Parafina we florystyce

Parafina we florystyce

Parafina we florystyce

O autorze
Rafał Kawałko

Rafał Kawałko

Rafał Kawałko – dyplomowany mistrz florystyki, wykładowca i właściciel pracowni florystycznej Natura Po Kawałku. Miłośnik i znawca roślin, autor artykułów na łamach ForumKwiatowe.pl, czynny bywalec imprez florystycznych... Rafał Kawałko na Facebooku >

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o