Najważniejszy jest rozwój

14/11/2013

Bez-nazwy

Po raz kolejny w Hurtowni Kwiatów „Róża” w Katowicach odbył się pokaz florystyczny – tym razem o tematyce bożonarodzeniowej pt. „Dekoracje Świąteczne”. Floryści prowadzący to: Roxanne van Schellen, Piotr Sekunda i Katarzyna Greta Szymkowiak. Potrzeba świątecznej inspiracji wśród klientów hurtowni była duża, ponieważ na pokaz przybyli liczni goście. Floryści wykonali kilkadziesiąt prac, a panie Marta Pruszyńska i Izabela Stachecka z firmy Plastiflora zaprezentowały wykorzystanie papierów w dekoracjach świątecznych. Producent gąbki florystycznej „Victoria” oraz importer Dekor-Pap również przyczynili się do powodzenia całego przedsięwzięcia.

Katarzyna Greta Szymkowiak tak wspomina miniony pokaz:

„Roxanne to młoda, ale spokojna i pełna wdzięku osoba. To samo było widać w jej pracach. Piotr pokazał klasyczne formy w odważnej kolorystyce i ciekawych zestawieniach materiałów. Zachwycał dokładnością i ciepłem, które były obecne w jego pracach. Ja zaś starałam się przemycić to, co mi najbliższe czyli kontakt z przyrodą. Chciałam również pokazać obecnie panujące trendy wnętrzarskie w kompozycjach Bożego Narodzenia.

pokaz florystyczny

Czas Bożego Narodzenia to czas refleksji i wspomnień. Będąc w tym miejscu kolejny raz, dostrzegam jak wiele się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat. Pokazy stały się bardziej profesjonalne, a wszystko po to, by zadowolić klientów. Teraz widzowie, nawet z tych ostatnich rzędów, mogą bez przeszkód oglądać naszą pracę dzięki telebimom. Na pokazie jest obecny konferansjer, bez którego trudno już sobie wyobrazić taką imprezę. Podano również poczęstunek – kawę i ciastko oraz obiad przyrządzony przez kucharzy restauracji Smak Róży. Nowym udogodnieniem była możliwość otrzymania płyty z kompozycjami wykonanymi na pokazie – wystarczyło się zgłosić.

Na końcu pokazu odbyła się licytacja prac, które były chętnie kupowane. Mam więc nadzieję, że udało się nam zaprezentować ciekawe pomysły, które zostaną przez naszą publiczność wykorzystane w praktyce.

Chciałam przy okazji podziękować za tak wiele miłych słów płynących z sali od publiczności. To bardzo buduje i utwierdza w przekonaniu, że takie działania mają sens.”
Zapraszamy do oglądania zdjęć w naszym Albumie

 

Hurtownia Kwiatów Róża

O autorze
Forum Kwiatowe

Forum Kwiatowe

Dostarczamy treści dla florystów, właścicieli kwiaciarń i freelancerów. Masz coś do powiedzenia o florystyce i chcesz się tym podzielić z innymi miłośnikami kwiatów? Dowiedz się jak dołączyć do grona autorów. O autorach forumkwiatowe.pl