Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
Jest taka moc, co smutek w radość przemienia,
Jest taka siła, co spełnia marzenia.
To właśnie magia świąt Bożego Narodzenia

Pomimo tego, że święta dopiero za miesiąc każdy szanujący się florysta, ze znacznym wyprzedzeniem już przygotowuje się mentalnie jak i fizycznie do tego magicznego i radosnego okresu. Trzeba przecież zakupić świąteczny materiał, zaplanować formy prac, kolorystykę aby dać upust temu co nam w duszy i głowie gra, przyciągając oryginalnością do siebie klientów i wyprzedzić nie małą przecież konkurencję na rynku florystycznym.

Gdzie szukać natchnienia, informacji o trendach florystycznych, najmodniejszych kolorach i na koniec naładować głowę świąteczną magią?

Na te wszystkie pytania uzyskali odpowiedź podczas ostatniego w tym kończącym się roku 2018, uczestnicy wydarzenia florystycznego zorganizowanego w Hurtowni Kwiatów Róża w Katowicach pod nazwą „Róża z gwiazdką”.

Organizatorzy od lat wyrobili sobie markę profesjonalnego organizatora pokazów florystycznych, trudno więc się dziwić, że spragnionych wiedzy było aż tak wielu. W którym z nas nie budzi się w tym okresie ponownie dziecko, cieszące się tą magią? Chyba nie muszę Was o to pytać.

Podczas pokazu niczego nie brakowało. Była nastrojowa muzyka, podkreślająca wyjątkowość okresu, oświetlenie oraz oczywiście utalentowane florystycznie, żeńskie trio, czarujące świątecznymi pracami a mianowicie: Magdalena Kaczmarek-Sidor (debiutująca na pokazach w HK „Róża”), Małgorzata Ziemecka oraz Anna Lamot-Bach. Aby zaspokoić moją próżność brakowało mi podczas pokazu tylko padającego śniegu, który jak na przekór przyprószył przyrodę dnia następnego. Być może za rok, w końcu raz za razem organizatorzy zaskakują.

 

Magdalena Kaczmarek-Sidor, Anna Lamot-Bach, Małgorzata Ziemecka. fot. Marcin Chruściel / Hurtownia Kwiatów Róża

Magdalena Kaczmarek-Sidor, Anna Lamot-Bach, Małgorzata Ziemecka. fot. Marcin Chruściel / Hurtownia Kwiatów Róża

 

Co się tyczy samych prac, mogliśmy podziwiać drobne jak i dużych rozmiarów świąteczne kompozycje, wieńce, bukiety. Była klasyka jak i nowoczesność w doborze kolorów czy materiałów, wszak gusta odbiorców pokazu jak i klientów są różne a trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Florystki w wykonywanych pracach często sięgały po kształtki z firmy Oasis a w szczególności te z linii Oasis® Black. Znana każdemu floryście firma, oprócz sponsoringu pokazu, poprzez wykorzystanie własnych produktów spełniała charakter edukacyjny. Uczestnicy dowiedzieli się, że czarna gąbka florystyczna nie uznawana jest za materiał techniczny a za materiał dekoracyjny współtworzący efekt końcowy pracy, dodatkowo jej użycie zmniejsza ilość materiału roślinnego niezbędnego do wykonania konkretnej aranżacji.

Mógłbym mnożyć superlatywy w odniesieniu do organizatorów, florystek czy wykonanych przez nich prac, jednak ja chciałbym zaprosić Cię Czytelniku tego artykułu do oglądnięcia galerii zdjęć i choć w niewielkim stopniu poczuć magię tego świątecznego pokazu. Przygotowanie pokazu florystycznego zawsze wiąże się ze sporym wysiłkiem i ogromną ilością pracy. Dlatego chciałbym w tym miejscu wymienić wszystkich asystentów, którzy włożyli swoją cenną energię w to przedsięwzięcie: Karolina Ładyżyńska-Skrzypek, Katarzyna Nowak-Cegiełka, Karolina Kwiatkowska, Ilona Albanowska, Aleksandra Kusz-Lewandowska, Katarzyna Pierzak, Aneta Żelazna, Magdalena Litewka-Piekarczyk, Agata Jureczka, Katarzyna Skrzypulec oraz Dawid Głodek.

stroiki świąteczne Boże Narodzenie

foto: Marcin Chruściel / Hurtownia Kwiatów „Róża”

Mam nadzieję, że tak jak ja, uczestnicy wrócili z pokazu w świątecznym nastroju, pełni wrażeń i weny twórczej. Wyczarujcie dla swoich klientów jak i dla rodziny przepiękną oprawę florystyczną nadchodzących świąt Bożego Narodzenia Niech każda osoba choć na chwilę dzięki Wam poczuje tę magię.

Z mojej strony życzę Wam wszelkiej pomyślności i do zobaczenia w Nowym Roku 2019 na kolejnym pokazie florystycznym oczywiście zorganizowanym przez Hurtownie Kwiatów Róża w Katowicach.

stroiki świąteczne Boże Narodzenie

foto: Marcin Chruściel / Hurtownia Kwiatów „Róża”

wieniec adwentowy

foto: Marcin Chruściel / Hurtownia Kwiatów „Róża”

O autorze
Rafał Kawałko

Rafał Kawałko

Rafał Kawałko – dyplomowany mistrz florystyki, wykładowca i właściciel pracowni florystycznej Natura Po Kawałku. Miłośnik i znawca roślin, autor artykułów na łamach ForumKwiatowe.pl, czynny bywalec imprez florystycznych... Rafał Kawałko na Facebooku >

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o