Florystyczny pokaz „Różana odsłona Wielkiej Nocy” w  Hurtowni Róża w Katowicach  przeszedł do historii. Powiało wiosną, budzącym się życiem, kwiatami w energetyzujących kolorach. Trzech florystów Agnieszka Mitko-Kominek, Tomasz Max-Kuczyński oraz Markus Aleksander Reinhold pod opieką prowadzącej Leny Stryjskiej  przebudzili oglądających  wiosennie.

Pokaz florystyczny w Hurtowni Kwiatów Róża

Pokaz florystyczny w Hurtowni Kwiatów Róża

Na scenie pojawiały się  prace o różnych formach i zastosowaniu, z wykorzystaniem różnorodnego materiału zarówno naturalnego jak i permanentnego (nowa nomenklatura zaproponowana podczas pokazu przez prowadzącą dla materiału  sztucznego). Prezentujący swoje prace floryści pokazali doskonały warsztat, zarówno pod względem technicznym jak doboru roślin czy kolorystyki. Można było odnaleźć w nich bieżące trendy florystyczne powrotu do natury oraz koloru roku 2017 – greenery.

Zapraszamy do galerii zdjęć prac pokazowych:

W trakcie pokazu nie tylko inspirowano odbiorców, dodatkowym atutem był wymiar edukacyjny. Floryści zdradzali techniczne aspekty wykorzystane w poszczególnych pracach, podpowiadali jak używać niecodziennych materiałów takich jak glina czy wiolina (wełna drzewna) oraz zdradzali sprawdzone  techniki sprzedaży.  Reasumując, na pokazach organizowanych przez Hurtownię Róża w Katowicach po prostu trzeba być aby nadążać za  zmiennym rynkiem  branży florystycznej.

Pokaz florystyczny w Hurtowni Kwiatów Róża

O autorze
Rafał Kawałko

Rafał Kawałko

Rafał Kawałko – dyplomowany mistrz florystyki, wykładowca i właściciel pracowni florystycznej Natura Po Kawałku. Miłośnik i znawca roślin, autor artykułów na łamach ForumKwiatowe.pl, czynny bywalec imprez florystycznych... Rafał Kawałko na Facebooku >

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o