Zapraszamy na warsztaty z autorami ForumKwiatowe.pl!

Jakie atrakcje czekają na uczestników? Przygotowaliśmy dla Was propozycję czterech warsztatów, podczas których będzie można udoskonalić swoje umiejętności florystyczne oraz biznesowe. Tematykę warsztatów dopasowaliśmy do bieżących trendów, nie tylko florystycznych…

W piątek skupimy się na rozwijaniu Twojego biznesu. Podczas spotkania z Julią Błaszczyk dowiesz się co należy zrobić aby efektywnie promować swój wizerunek w Internecie – poznasz dostępne rozwiązania odpowiadające potrzebom małego biznesu oraz stworzysz swój własny „pakiet startowy”, który będzie stanowił Twoją bazę do dalszych działań w sieci. Po południu zachęcamy do spotkania z Natalią Slipińską-Sowicką, która pomoże Ci odkryć swój wewnętrzny potencjał oraz opowie o nieznanych Ci dotąd uwarunkowaniach florystycznego biznesu.

Podczas porannego sobotniego spotkania dowiesz się jak stworzyć swój własny ogród zamknięty w szklanym naczyniu, a niezbędnych w tym celu wskazówek udzieli ekspertka w tej dziedzinie, Magdalena Zawadka. Po południu będzie okazja by przećwiczyć umiejętność tworzenia bardzo modnych w tym sezonie wianków kwiatowych dla panien młodych pod czujnym okiem mistrzyni florystyki Agnieszki Błaszczyk.

Szczegółowe informacje o każdym spotkaniu znajdziesz poniżej.

Warsztaty autorów portalu ForumKwiatowe.pl odbędą się w trakcie targów Green Days 2018 w PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie (hala C, stoisko B65).
Serdecznie zapraszamy!

PIĄTEK 23.03.2018

Florysta w Internecie

Jak wykorzystać e-marketing w małym biznesie, aby promować swoją działalność, rosnąć szybciej, zwiększyć widoczność własnej marki oraz w konsekwencji zwiększyć sprzedaż? Poznaj sprawdzone metody i narzędzia, które pozwolą Ci odświeżyć lub zbudować od podstaw wizerunek swojej firmy w sieci. Podczas warsztatów otrzymasz wskazówki dotyczące najlepszych praktyk i aktualnych trendów obowiązujących w świecie cyfrowego marketingu. Każdy uczestnik opracuje konkretne rozwiązania, które będą stanowiły podstawę jego własnej strategii marketingowej w Internecie.

Prowadząca: Julia Błaszczyk
Koszt warsztatów: 150 zł
Czas: 9.00 – 13.00, 23 marca 2018
Targi Green Days, hala C, stoisko B65, PTAK WARSAW EXPO

Julia Błaszczyk – webmasterka działająca w branży florystycznej, redaktorka i wydawca portalu ForumKwiatowe.pl, absolwentka Szkoły Trenerów Zarządzania MATRIK (Profesjonalny Trener Zarządzania MATRIK), absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Zarządzanie Firmą.

PIĄTEK 23.03.2018

Intuicja w kwiatowym biznesie

Często podejmujemy najlepsze decyzje dzięki olśnieniu, w mgnieniu oka, zanim jeszcze zdążymy przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”. Często słyszy się też, że wielcy menedżerowie przy podejmowaniu decyzji polegają na własnym odczuciu, które podpowiada im jakie rozwiązanie należy wybrać. W ten sposób powstał niejeden wielki biznes. Jak to możliwe? Pomaga nam w tym oczywiście intuicja – nieuświadamiana mądrość, w której zawarte są nasze wszystkie doświadczenia oraz nasz osobisty plan, ścieżka rozwoju, którą podążamy przez całe życie. Intuicję posiada każdy z nas, niektórzy tylko bardziej a inni mniej rozwiniętą.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak działa intuicja i w jaki sposób może Ci pomóc w rozwijaniu własnego biznesu florystycznego, to musisz koniecznie tu być!

Prowadząca: Natalia Slipińska-Sowicka
Koszt warsztatów: 200 zł
Czas: 13.00 – 17.00, 23 marca 2018
Targi Green Days, hala C, stoisko B65, PTAK WARSAW EXPO

Natalia Slipińska-Sowicka – mgr psychologii, bioterapeutka, psychoterapeutka. Studia psychologiczne skończyła we Lwowie, jest Rosjanką od ponad 30 lat mieszkającą w Polsce. Dysponuje paranormalnymi zdolnościami, które pozwalają jej dostrzegać więcej – posiada umiejętność skanowania informacji, pracuje na ekranie mentalnym, stosuje udoskonaloną metodę Hellingera. Widzi pole i kanały energetyczne człowieka dzięki czemu jej diagnozy i interpretacje są niezwykle trafne. Była mówcą podczas licznych konferencji i seminariów. Udziela konsultacji biznesowych, prowadzi sesje indywidualne oraz kursy, podczas których uczy dostrzegać, odczytywać i rozumieć niewerbalne sygnały pochodzące z podświadomości.

SOBOTA 24.03.2018

Mikroświat zamknięty w szkle

Zapraszamy do udziału w warsztatach budowy lasów w szklanych naczyniach. Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcą poznać tajniki tworzenia zielonych kompozycji w szklanych naczyniach.

Podczas warsztatów uczestnicy:

  • dowiedzą się, jak własnoręcznie wykonać ogród, aby cieszył oczy przez długie lata,
  • nauczą się odpowiednio dobierać rośliny, podłoże oraz inne elementy, które pozwalają stworzyć ekosystem danej strefy klimatycznej,
  • poznają procesy zachodzące w szklanych naczyniach,
  • dowiedzą się, jak rośliny oddychają oraz w jaki sposób pielęgnować biosferę,
  • poznają cały proces tworzenia lasu, wykorzystując do tego specjalnie przygotowane materiały, naczynia, narzędzia i rośliny,
  • dogłębnie poznają każdy etap pracy, czego efektem będzie własnoręcznie stworzona biosfera pod okiem eksperta.

Prowadząca: Magdalena Zawadka
Koszt warsztatów: 120 zł
Czas: 9.00 – 13.00, 24 marca 2018
Targi Green Days, hala C, stoisko B65, PTAK WARSAW EXPO

Program:
Warsztaty składają się z części teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej prowadząca przedstawi ciekawe, mało znane techniki uprawy roślin w szklanych naczyniach. Bedzie mowa o roślinach tropikalnych, ale również o tych rodzimych.
W części praktycznej zaś uczestnicy skorzystają z przygotowanych materiałów, takich jak: narzędzia, rośliny, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne oraz wszystkie inne elementy niezbędne do stworzenia własnego lasu w szkle. Każdy z etapów dokładnie zostanie omówiony, aby finalnie każdy uczestnik mógł wyczarować swój własny ogród zamknięty w szkle.

Magdalena ZawadkaMagdalena Zawadka: absolwentka kierunku Ogrodnictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalizuje się w tematyce roślin leczniczych oraz roślin tropikalnych. Wieloletni pracowniki Polskiej Akademii Nauk Ogrodu Botanicznego-CZRB w Powsinie, gdzie zajmuje stanowisko edukatora przyrodniczego oraz przewodnika. Autorka nietypowych aranżacji w szkle, która za pomocą odpowiednich technik oraz wiedzy potrafi stworzyć miniaturę dowolnej strefy klimatycznej. Tworzy ekosystemy leśne, tropikalne, bagienne. Celem jej realizacji jest eksponowanie oraz tworzenie środowiska jak najbardziej możliwie przypominającego stan pierwotny i realny, a przy tym oddany jak najlepiej naturze.

SOBOTA 24.03.2018

Modne wianki kwiatowe dla Panien Młodych

Moda na wianki nie ustaje. Klasyczne, równe, romantyczne, a może boho, rozwichrzone i z pazurem?

Przyjdź na warsztaty i poznaj techniki tworzenia kwiatowych dekoracji tak często i chętnie wybieranych teraz przez Panny Młode. Na warsztatach opowiem o technikach, doborze materiału, sposobie rozmieszczenia roślin, a także przedłużaniu trwałości naszych wyrobów. Wykonamy dwa wianki, w dwóch różnych stylach, dwoma różnymi technikami.

Prowadząca: Agnieszka Błaszczyk
Koszt warsztatów: 100 zł
Czas: 13.00 – 17.00, 24 marca 2018
Targi Green Days, hala C, stoisko B65, PTAK WARSAW EXPO

Agnieszka Błaszczyk – mistrz florystyki, absolwentka Studiów Podyplomowych Florystyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Tytuł mistrza uzyskała w 2014 roku. Uczestniczyła w wielu kursach, między innymi u Daniela Santamaria. Obecnie prowadzi swoją pracownie florystyczną oraz uczy florystyki w wielu szkołach florystycznych.