Uwalniamy kreatywność – to tytuł zadania, który otrzymali do wykonania słuchacze florystyki w opolskim oddziale Zaocznej Policealnej Szkoły COSINUS w Opolu.

Przyszli floryści otrzymali proste polecenie – w każdej pracy powinny znajdować się elementy powtarzające takie jak Narcyz ‘Tete a tete’ oraz element drewna – do wyboru pędy drzew, pocięte w plastry, pnie itp.
Pomysł pomysłem, jednak jak go wykonać często spędza sen z oczu wielu florystom. Kompozycje powinny spełniać wymagania techniczne jak również zasady kompozycyjne. Poszły w ruch miary, wiertarki oraz szereg materiałów technicznych a także kalkulatory w celu obliczenia proporcji.

Zadanie niby łatwe, ale jak przyszło co do czego nagle okazało się nikt nie pracuje samodzielnie, wiadomo w grupie siła. Po czujnym okiem prowadzącego, słuchacze „złapali” wenę twórczą i podczas kilku godzin wytężonej pracy z chwilami zwątpienia we własne możliwości wykonali kilka ciekawych prac.

W pracach oprócz wspominanych elementów powtarzalnych można odnaleźć wydmuszki jajek, oraz gatunki roślin takich jak: Kalina koralowa (Viburnum opulus), Zawilce (Anemone sp.), liście buka (Fagus sylvatica ‘Asplenifolia’) oraz Narcyz ‘Tahiti’.

Kompozycje zaskakują twórczym podejściem do tematu oraz rozwiązaniami technicznymi.
Żonkile Wiosenne kwiaty w naczyniu

Żonkile Wiosenne kwiaty w naczyniupraca: Elżbieta Papała, Anna Buchert, Rafał Kawałko

Kwiaty na wielkanoc

Kwiaty na wielkanoc

Kwiaty na wielkanoc

Wiosenna kompozycja z narcyzem

Wiosenna kompozycja z narcyzempraca:Ewa Jagiełło, Karolina Ostrowska, Rafał Kawałko

Wiosenna kompozycja z narcyzem

Wiosenna kompozycja z narcyzempraca:Sandra Piechatzek, Marlena Borowicz, Rafał Kawałko

Zdjęcia i aranżacja: Rafał Kawałko

O autorze
Rafał Kawałko

Rafał Kawałko

Rafał Kawałko – dyplomowany mistrz florystyki, wykładowca i właściciel pracowni florystycznej Natura Po Kawałku. Miłośnik i znawca roślin, autor artykułów na łamach ForumKwiatowe.pl, czynny bywalec imprez florystycznych... Rafał Kawałko na Facebooku >

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta
Gość

Kompozycje są wspaniałe i bardzo, bardzo kreatywne! Ale prawdziwą wisienką na torcie jest lodówka Pepsi-Coli – REWELACYJNA!