Zaledwie po roku wracamy do kościoła p.w. Św. Karola Boromeusza na opolskich „Chabrach”. Tym razem równie podniosła uroczystość, za której florystyczną oprawę byliśmy odpowiedzialni.
Pierwsza Komunia, to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka, dla jego rodziców, rodziny i znajomych. W gronie 10-latków znalazł się również nasz prestige’owy Kacper. Zatem dla firmy Prestige-Kwiaty było to zadanie priorytetowe, w końcu to syn szefowej.

dekoracja kościoła Komunia Święta

Dekorację tworzą dwie części: klasyczna i nowoczesna.
Pierwsza, składa się z kompozycji wypełniającej wnękę w ołtarzu soborowym, która w bardzo wymowny sposób odwołuje się do charakterystycznego kształtu świątyni. Wykorzystano także metalowe konstrukcje, które miały nawiązywać do symbolu hostii. Symetrycznie rozstawione koła zostały bardzo bogato ukwiecone . Główną rolę odegrały zjawiskowe piwonie anemonowe (Jan van Leeuwen) oraz pełne (Alice Harding), którym towarzyszyły lilie, mieczyki, róże i chryzantemy, zantedeschie, okazałe naparstnice, miesiącznice i nawłoć.

dekoracja kościoła Komunia Święta

Dopełnieniem wystroju były oryginalne roślinne panele. Większe umieszczone obok krzyża oraz mniejsze zdobiące ławki. Stanowiły mocne graficzne akcenty na tle jasnego wnętrza.

dekoracja kościoła Pierwsza Komunia

Cała koncepcja została oparta na świadomym odniesieniu do symboliki kolorów:

  • ŻÓŁTY – radość, ciepło, inspiruje i dodaje pewności siebie.
  • BIEL – wiąże się z ideą chwały, ze stanem promieniującej szczęśliwości, znak radości, kolor święta.
  • ZIELEŃ – symbol nadziei, uspokojenia i młodości, świeżości i odrodzenia.

Cieszymy się, że nasza aranżacja wywołała wiele pozytywnych reakcji i uświetniła to piękne wydarzenie. Dziękujemy za gratulacje i wszelkie przejawy sympatii.

dekoracja kościoła Komunia Święta

Pragnę serdecznie podziękować Pani Dyrektor Monice za zaufanie i wsparcie, Agnieszce i P. Małgosi za profesjonalne asystowanie, Rafałowi Gorzolce za piwonie i inne piękności z jego ogrodu oraz całemu Team’owi Prestige-Kwiaty za zaangażowanie i pomoc .

Autor aranżacji: Marcin Duda
Team: Monika Walczak, Agnieszka Gryc, Małgorzata Smolis
Foto: PKFOTO.PL
Materiał roślinny: Prestige-Kwiaty  oraz Rafał Gorzolka

 

O autorze
Marcin Duda

Marcin Duda

Z wykształcenia projektant, wystawiennik, florysta. Obecnie studiuje na kierunku "PRODUCT DESIGN" w School of Form. Studiował na kierunku Architektura Wnętrz w Łodzi. Manager i Trendsetter w firmie Prestige- Kwiaty. Florystyczne doświadczenie i rzemiosło zdobywał pod czujnym okiem najwybitniejszych florystycznych autorytetów: Gregora Lerscha, Brigitte Heinrichs, Philippa von Arx , Daniela Santamaria czy Johanna Obendrauf. Prowadzący i współorganizator licznych pokazów, warsztatów i eventów branżowych.