Naszym celem jest zapewnienie dobrej jakości materiałów dla florystów, właścicieli kwiaciarń, freelancerów branży florystycznej i ślubnej czy wreszcie dla zwykłych miłośników kwiatów.

O czym piszemy:
Naszym głównym celem jest inspirowanie naszych czytelników w prowadzeniu biznesu oraz dostarczanie im niezbędnej wiedzy. O czym konkretnie piszemy? O szeroko rozumianej florystyce. Tematykę możesz zobaczyć na naszej głównej stronie.

Kim jesteśmy?

////

Zostań autorem ForumKwiatowe.pl!

Niestety zgromadzenie informacji na temat trendów, wydarzeń branżowych czy biznesu kwiatowego (choć przyjemne) jest czasochłonne. Przygotowanie artykułu też wymaga czasu. Dlatego, aby zapewnić więcej ciekawych informacji oraz dostarczać naszym czytelnikom różnorodnych inspiracji chętnie skorzystamy z Twojej pomocy. Jesteśmy pewni, że istnieją dziesiątki florystów, właścicieli kwiaciarń czy po prostu pasjonatów, którzy mają coś do powiedzenia i chcą się tym podzielić z innymi. Może właśnie Ty jesteś jednym z nich?

Byłeś na imprezie branżowej i chcesz podzielić się wrażeniami? Posiadasz doświadczenie florystyczne lub wykształcenie botaniczne? A może prowadzisz własną kwiaciarnię?

Jeżeli jesteś pasjonatem roślin i sztuki układania kwiatów, chcesz pokazać swoje prace lub instruktarz „krok po kroku”, albo pochwalić się organizowaną przez siebie imprezą florystyczną, lub po prostu masz jakąś pasję, która nawiązuje do tematyki naszego forum i chcesz się podzielić swoją wiedzą z innymi… Zapraszamy! Dołącz do grona autorów piszących na ForumKwiatowe.pl.

Jeżeli chociaż jeden z powyższych punktów pasuje do Ciebie, to skontaktuj się z nami. Potrzebujemy Cię. Jesteśmy otwarci na nawiązywanie nowych znajomości. Naprawdę będziemy szczęśliwi, jeżeli dołączysz do naszego zespołu.

Brzmi nieźle? Chcesz dowiedzieć się więcej?
Napisz do nas: info@forumkwiatowe.pl

Piszą dla Was:
Artur TrzcionkaArtur Trzcionka

Wariat florystyczny. Wieloletni pasjonat kwiatów i natury. Człowiek szczęśliwy, kochający to co robi, otaczający się naturą i ludźmi wrażliwymi na jej piękno.
Właściciel wielozadaniowego studia florystycznego "ARTIDEKOR" w Siemianowicach Śląskich. Mistrz florystyki, absolwent szkoły "Kwitnące Horyzonty" w Opolu. Certyfikowany trener florystyki, decoupage-u, tworzenia biżuterii artystycznej, filcowania oraz wielu innych plastycznych technik rękodzieła artystycznego. Strona Artura na Facebooku: facebook.com/artidekor.studioflorystyczne/

Monika HarlosMonika Harlos

Ukończyłam Mistrzowską Szkołę Florystyki Doroty Kwiotek we Wrocławiu i Szkołę Florystyczną Kwitnące Horyzonty w Opolu na poziomie mistrza florystyki. Jestem II wicemistrzem regionu Śląsko - Opolskiego. Jestem pasjonatką piękna, cenię sobie nieustanny rozwój osobisty i zawodowy. Biorę czynny udział w pokazach, wystawach, szkoleniach. Prowadzę Pracownię florystyczną Vintage Floristik w Otmuchowie:
facebook.com/vintagefloristik

Ewa NowickaEwa Nowicka

Florystka i społecznik z wyboru, członek Stowarzyszenia Florystów Polskich. Właściciel pracowni Salonik Kwiatowy Pracownia w Markach. Gdzie mogę tam jestem uczestniczę w warsztatach, szkoleniach, we wszystkich imprezach związanych z florystyka i ogrodnictwem.

Edyta Zająć-ChruścielEdyta Zająć-Chruściel

Edyta Zając-Chruściel - właściciel kwiaciarni Pokusa w Kielcach. Florystyka jest jej pasją i sposobem na życie. W zawodzie od ponad 20 lat - bardziej praktyk niż teoretyk, specjalizuje się w aranżacjach ślubnych. Absolwentka Akademii Marioli Miklaszewskiej.

Hanna CzapiewskaHanna Czapiewska

Pracuję na rynku hurtowym od ponad 20 lat, od kilku lat jestem kierownikiem Działu Marketingu i Nieruchomości.
Szczerze - kocham swoją pracę, to co robię, obcowanie na codzień z branżą florystyczną każdego dnia napawa mnie optymistycznie do jak najlepszego wykonywania swoich obowiązków!
Prywatnie - szczęśliwa żona, Mama 18-letniego Syna, w wolnych chwilach uwielbiam obcować z naturą, kwiatami, czytać kryminały ;-)))

Anna Smolińska - WieczorkiewiczAnna Smolińska - Wieczorkiewicz

Pasjonatka, wielbiciela kwiatów i pracy z nimi, mistrz florystyki. W zawodzie florysty od 15 lat, od 12 prowadzi pracownię florystyczną Passjaflora. Specjalizuje się we florystyce ślubnej. Absolwentka studiów podyplomowych " Florystyka - Sztuka układania kwiatów "na SGGW oraz klasy mistrzowskiej.

Joanna LewandowskaJoanna Lewandowska

Z zawodu i zamiłowania jestem florystką i ogrodniczką. Doświadczenie praktyczne poparłam teorią zdobytą na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, SGGW. Założyłam pracownię florystyczną Kwiatowa Manufaktura oraz współprowadziłam Kwiatową Pracownię. Od 9 lat przygotowuję dekoracje kwiatowe ślubów, eventów, pokazów mody, współtworzę promocję światowych marek kosmetycznych. Zajmuję się także prowadzeniem prelekcji i warsztatów florystycznych oraz ogrodniczych. Czynnie rozwijam gałąź działalności poświęconą ogrodnictwu. Udzielam się charytatywnie wspomagając organizacje niosące pomoc potrzebującym ludziom oraz zwierzętom.

Monika KudłaczMonika Kudłacz

Swoją drogę florystyczną zaczęła od solidnego przygotowania do zawodu. W 2006 roku ukończyła Szkołę Florystyczną Małgorzaty Niskiej, a rok później Akademię Marioli Miklaszewskiej, uzyskując tytuł mistrza florystyki. Jest międzynarodowym sędzią sztuki florystycznej (FLORINT). W latach 2009-2015 współtworzyła pracownię florystyczną City Flowers w Krakowie. Aktywnie uczestniczy w życiu florystycznym Polski i Europy szkoląc się, prowadząc pokazy, pracując w komisjach sędziowskich, asystując polskim reprezentantom na międzynarodowych konkursach. Jest nauczycielem zawodu na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Poza florystyką jest uzależniona od podróży z plecakiem i eksperymentów kulinarnych. Jak sama mówi: "Odkąd kwiaty zakwitły w moim życiu pierwszemu nałogowi oddaję się sporadycznie, natomiast drugiemu codziennie". Obecnie prowadzi pracownię florystyczną Flora & Art Monika Kudłacz.
www.monikakudlacz.pl

Katarzyna KowieskaKatarzyna Kowieska

Florystka z zamiłowania do kwiatów. W zawodzie od 17 lat. Florystyka jest jej pasją i sposobem na życie. Od kilku lat drugą jej miłością jest scrapbooking. Tworzy piękne kartki, albumy i inne rzeczy z papieru. Rękodzieło nie jest jej obce. Na facebooku można podziwiac jej: Kwiatowe dzieła oraz Papierowy świat Kateriny

Iza TkaczykIza Tkaczyk

magister sztuki architekt wnętrz (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku) i mistrz florystyki (Akademia Marioli Miklaszewskiej). Członek Stowarzyszenia Florystów Polskich i międzynarodowej grupy zrzeszającej florystów, producentów i dystrybutorów kwiatów o nazwie Floral Fundamentals.

Jarek FalkowskiJarek Falkowski

Miłośnik natury, znawca smaku, koloru, pasjonat gotowania. Od 20 lat właściciel pracowni florystycznych w Gdańsku: Prosta Forma Kwiaty i kFiaciarnia. W branży florystycznej nieprzypadkowo, blisko natury z zamiłowania i z wykształcenia. Oprócz szerokiej wiedzy o roślinach bardzo wyczulony na estetykę. Jakość, forma, kształt i technika czynią z jego pracowni florystycznych miejsca wyjątkowe.

Łukasz KrytkowskiŁukasz Krytkowski

właściciel Zielonego Kombinatu, jedynej na świecie kwiaciarni przyjaznej mężczyźnie. Fascynuje go natura i wszelkie sposoby wykorzystania jej we florystyce. Stara się wrócić do idei kupowania kwiatów bez okazji, na zasadzie partnerstwa z klientem. Jego prace można zobaczyć na fb/ZielonyKombinat lub Instagram/zielony_kombinat

Alina SendłakAlina Sendłak

Od siedmiu lat jest florystką, a od trzech prowadzi autorską Rękodzielnię Dmuchawce. W rękodzielni powstają witraże, obrazy oraz kompozycje kwiatowe. Szczecinianie mogą znać ją i jej prace z takich wydarzeń jak organizowana corocznie wystawa plenerowa „Pamiętajcie o Ogrodach”, „Festiwal Róż” oraz z prac mających na celu przywrócenie dawnej świetności Alei Kwiatowej.

Andżelika ByczyńskaAndżelika Byczyńska

specjalizuje się w produkcji i przedłużaniu trwałości roślin ozdobnych, współautorka artykułów o kwiatach ciętych w fachowej prasie, obecnie realizuje pracę doktorską związaną z wykorzystaniem nanosrebra w produkcji lilii i tulipana. Od początku działalności wspiera i promuje Podyplomowe Studia Florystyka ZUT Szczecin.

Bożena PawłowskaBożena Pawłowska

Z roślinami ozdobnymi związana "od zawsze": ozdobny ogród przydomowy, biologiczny profil w "Sobieskim", magister inżynier ogrodnictwa ze specjalnością rośliny ozdobne na Akademii Rolniczej, doktorat w Katedrze Roślin Ozdobnych, habilitacja z zakresu ochrony biologicznej różnorodności i krioprezerwacji róż. Główne badania naukowe dotykają kultur in vitro i biotechnologii roślin, autorka ponad 200 publikacji naukowych, rozdziałów w monografiach, instrukcji wdrożeniowych, doniesień na konferencje krajowe i zagraniczne, a także prac popularno-naukowych. Prowadzi również badania z zakresu sztuki ogrodowej i florystyki użytkowej. W dydaktycznej działalności specjalizuje się w uprawie i zastosowaniu roślin zielnych, ma słabość do gatunków używanych w suchych aranżacjach. Od lat pasjonuje się bukieciarstwem i florystyką. Lubiany i doceniany przez studentów wykładowca, wyróżniona nagrodą "Super Belfer".
Jest twórcą i kierownikiem Studiów Podyplomowych Florystyka na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, a od 2014 roku kieruje Katedrą Roślin Ozdobnych na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa tegoż Uniwersytetu.

Renata Cupiał-GoneraRenata Cupiał-Gonera

absolwentka warszawskiej SGGW na kierunku "Zarządzanie i infrastruktura rolnictwa". Wraz z mężem Piotrem prowadzi Gospodarstwo Ogrodnicze NATURA, w którym zajmuje się uprawą ziół, traw oraz innych roślin, w tym rozmaitych surowców wykorzystywanych we florystyce. Jej pasją są ekologiczne metody upraw oraz rękodzieło artystyczne z wykorzystaniem naturalnego materiału roślinnego.

Arkadiusz RykaczewskiArkadiusz Rykaczewski

pochodzę z Jawora na Dolnym Śląsku. Prowadzę wspólnie z żoną małą kwiaciarnię na Jaworskim Ryneczku. Kwiaty sa moją pasją już od szkoły podstawowej, choć zanim zostałem florystą uczyłem się innych artystycznych zawodów. Ukończyłem Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych na kierunkach galanteria drzewna (rzeźbiarstwo) oraz technik reklamy. Potem przyszedł czas na studia w Wyższej Szkole Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu na kierunku wyrób biżuterii i obróbka kamieni szlachetnych, inaczej mówiąc - jubilerstwo. Florystą jestem od 2012 roku - ukończyłem szkołę florystyczną w Jaworskim Medyku, a szkolili mnie sami mistrzowie: Monika Bębenek, Magdalena-Birula Bialynicka, Marek Kucharski. Dzięki szkole nadal rozwijam się w tym obszarze, szukam nowości i inspiracji, aby wciąż zaskakiwać moich klientów.

Maja FelińskaMaja Felińska

właścicielka działającej od 2013 roku Pracowni Otwartej (wnętrza, kwiaty i warsztaty). Muzyk, florystka, dekorator wnętrz i... tortów. II Wicemistrz I Krajowych Mistrzostw Florystycznych Pomorza Zachodniego. Laureatka konkursów florystycznych. Od 2012 czynnie udzielająca się florystka przy lokalnych imprezach florystycznych. Otwarta na nowości i poszukująca artystycznych wyzwań. Uczestniczka wielu warsztatów tematycznych prowadzonych przez mistrzów florystyki. "Nic mnie tak nie nakręca jak praca z kreatywnymi ludźmi. Przy połączeniu twórczych potencjałów zaczynają dziać się rzeczy, do których w pojedynkę czasem dojść się nie da."

Agnieszka BłaszczykAgnieszka Błaszczyk

absolwentka Studiów Podyplomowych Florystyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Tytuł mistrza uzyskała w 2014 roku. Uczestniczyła w wielu kursach między innymi u Daniela Santamaria. Obecnie ma swoją pracownie florystyczną oraz prowadzi zajęcia w wielu szkołach florystycznych.

Izabella Drozdowska-KrólikIzabella Drozdowska-Królik

absolwentka PSF w Poznaniu, tytuł mistrza florystyki uzyskany w 2011r. po złożeniu egzaminów teoretycznych i praktycznych w FDF - Floristmeisterschule Gelsenkirchen,
inspiracje i warsztat zdobyty dzięki tak wybitnym nauczycielom florystyki jak: Werner Brockman, Brigitte Heinrichs,Torsten Meiner, Gregor Lersch, Wally Klett, Andreas Faber. Od 1998 prowadzi własną kwiaciarnię w Kędzierzynie-Koźlu.

Anna Lamot-BachAnna Lamot-Bach

Międzynarodowy Vice Mistrz Polski we florystyce 2010, zdobywczyni pierwszego miejsca w kategorii "bukiet ślubny" Flowers@Oxford 2014. Od 10 lat wedding decorator w Irlandii, na co dzień związana z firmą florystyczną organizującą eventy i śluby w Dublinie.

Agnieszka OgórekAgnieszka Ogórek

Florystka z wieloletnim doświadczeniem, absolwentka szkoły florystycznej Kwitnące Horyzonty w Opolu. Uczestniczka wielu warsztatów i szkoleń florystycznych. Obecnie pracuje w branży florystycznej jako freelancer.

Paulina ŚwiderskaPaulina Świderska

Magister inżynier ogrodnictwa, aktualnie doktorantka na Wydziale WOBiAK SGGW w Warszawie, w katedrze roślin warzywnych i leczniczych. Od dziecka związana z branżą ogrodniczą. Interesuję się nowinkami ogrodniczymi oraz makrobiotyką. Swój wolny czas najchętniej spędza wśród natury, podziwiając jej piękno. Kocha kwiaty, a szczególności peonie, które kolekcjonuje w swoim ogrodzie. Częsty gość wystaw, wykładów i różnego typu imprez związanych z zieloną branżą.

Michał BursigMichał Bursig

absolwent wydziału rolniczego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Marketingu i Zarządzania na Politechnice Świętokrzyskiej. Z branżą kwiatowa związany od 1992 roku. Współwłaściciel Kwiaciarni Pod Zegarem w Kielcach i firmy szkoleniowej, wykładowca botaniki, fizjologi roślin oraz wiedzy o roślinach na szkoleniach bukieciarskich i florystycznych, specjalista od nawożenia roślin.

Jadwiga HeretaJadwiga Hereta

ciekawy świata dziennikarz „Tygodnika Zamojskiego”. Zajmuje się głównie tematyką społeczną, jest autorem wielu reportaży o losach i trudnych problemach ludzi. W swoich tekstach pokazuje też ciekawych „ludzi stąd”, związanych z Zamojszczyzną, opisując ich pasje, talenty, dokonania. Promuje również piękno Roztocza z jego wstążkami pól, urokliwymi borami, spokojem.

Sebastian WasilewiczSebastian Wasilewicz

magister ogrodnictwa Katedry Roślin Ozdobnych UP w Lublinie. Swoją przygodę z kwiatami rozpocząłem w Studenckim Kole Naukowym Ogrodników na Leszczyńskiego 58 w Lbn i kontynuuję po dziś dzień. Miłośnik kwiatów doniczkowych i cocadamy. W wolnym czasie podróże, whisky z colą i książki.

Magdalena Szybowska-WłodarczykMagdalena Szybowska-Włodarczyk

w 2002 - jako drugi rocznik polskich florystów - ukończyła Szkołę Florystyczną Małgorzaty Niskiej w kierunku mistrz florystki. Rok wcześnej była asystentką Moniki Szalast (mistrzyni Polski z 2007). Z dwóch istniejących wówczas roczników polskich florystów wybrana ze względu na swoje przymioty, przez Małgorzatę Niską na asystenta w mistrzostwach Świata w Amsterdamie. W 2001 była asystentką mistrza Polski wśród juniorów Eweliny Worsy, a w 2002 także asystowała tym razem na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Padwie. Uczestniczyła w wielu wystawach krajowych, zagranicznych i międzynarodowych (Horti-Expo, Łazienki Królewskie, Kutno i inne).

Rafał KawałkoRafał Kawałko

Rafał Kawałko – absolwent Kwitnących Horyzontów, dyplomowany mistrz florystyki, wykładowca i właściciel pracowni florystycznej Natura Po Kawałku.
Rafał Kawałko na Facebooku >

Łukasz FronczakŁukasz Fronczak

florysta, który w swej pracy stawia na nowe i oryginalne rozwiązania, kreatywność oraz zabawę formą i techniką. Lubi wyzwania. Zadebiutował na łamach miesięcznika Dobre Wnętrze prezentując swój kwiatowo-jesienny projekt. Twórca i właściciel pracowni florakreator, która oferuje usługi z zakresu floral designu.

Michał NicaMichał Nica

Absolwent Polskiej Szkoły Florystycznej. Pasję do kwiatów zaszczepiła mu mama. Istne "dziecko kwiaciarni".
Jego zdaniem dobry florysta łączy umiejętności rzemieślnicze z artystyczną duszą.
II Wice Mistrz Juniorów w 2012 r, zwycięzca konkursu na najlepszy bukiet ślubny na Targach Special Days i Gardenia w Poznaniu w 2015 r.
Od 11 lat nierozłącznie związany z florystyką.

Monika Dłużyk-MarciniakMonika Dłużyk-Marciniak

Kilkanaście lat prowadzę autorską kwiaciarnię-bukieciarnię "Pod żółtą rożą". Florystyczne projekty połączone z możliwością animacji kulturalnej to mój żywioł. Tworzę bloga www.blog.podzoltaroza.pl dzięki któremu łączę dwie pasje: florystykę i pisanie.

Alicja CecotAlicja Cecot

Jako redaktor działa od 1989 roku; obecnie współtworzy dwumiesięcznik "Pod Osłonami" i połączony z tym czasopismem portal www.podoslonami.pl. Autorka artykułów również
w innych mediach branżowych w Polsce i zagranicą (np. FloraCulture International). Swojej pracy poświęca wiele czasu oraz pasji, podróżując, pisząc i redagując. Bywalczyni wielu targów i wystaw o tematyce kwiaciarskiej, wśród których znajdują się imprezy europejskie, jak np. IPM Essen, ale także bardziej odległe (m.in. Agriflor w Ekwadorze). Prelegentka zapraszana na konferencje o zasięgu międzynarodowym i krajowym. Wykładowca – dzieli się swoją wiedzą ze słuchaczami Studiów Podyplomowych Florystyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

Julia GusevaJulia Guseva

Moją pasją jest ciągły rozwój. Ukończyłam dwuletnią szkołę florystycznego designu w jednej z najbardziej znanych moskiewskich szkół florystycznych. Obecnie kończę kolejne dwuletnie szkolenie, tym razem w szkole florystyki w Rydze. W przerwie pomiędzy szkolnym kształceniem uczyłam się u Ursuli Wagener, Gregora Lerscha czy Petera Hesa. Lubię też dzielić się swoją widzą. Prowadzę kursy i seminaria zarówno z tematyki glamelii jak i innych tematów florystycznych. Uwielbiam podróżować, fotografować, fascynują mnie ludzie, miasta, kraje. W chwili obecnej wraz z moimi przyjaciółmi przygotowuję kolejną książkę.

Kamil GrzegorzewskiKamil Grzegorzewski

Magister ogrodnictwa Katedry Roślin Ozdobnych SGGW w Warszawie. Uwielbia wiedzieć co w trawie piszczy – stały bywalec ogrodniczych i florystycznych imprez branżowych. Najchętniej odpoczywa wśród natury w gronie rodziny i przyjaciół. Amator wycieczek rowerowych. Mimo tego, że na co dzień spotyka się z wieloma gatunkami roślin ozdobnych największą sympatią darzy tulipany.

Dariusz SochackiDariusz Sochacki

ur. w 1966 roku w Skierniewicach, absolwent Wydziału Ogrodniczego warszawskiej SGGW, specjalizacja z roślin ozdobnych; od października 1992 roku do listopada 2015 roku pracownik naukowy najpierw Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa, a potem Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, specjalista z zakresu ozdobnych roślin cebulowych (rozmnażanie, w tym kultury in vitro, diagnostyka wirusologiczna, uprawa i pędzenie) oraz roślinnych zasobów genowych; Doktorat nauk rolniczych z zakresu ogrodnictwa w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach w 2002 roku, sekretarz Stowarzyszenia Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych działającego przy Instytucie Ogrodnictwa (od 1994 roku), wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach (od 2008 roku). Od 1 grudnia 2015 roku adiunkt w Katedrze Roślin Ozdobnych SGGW w Warszawie. Od 2016 roku pracownik naukowo-dydaktyczny Katedry Roślin Ozdobnych SGGW w Warszawie.
Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i doniesień konferencyjnych, ponad 100 artykułów popularno-naukowych, dwóch książek popularnych opublikowanych w Wydawnictwie Działkowiec („Rośliny cebulowe w ogrodzie”, 2006 i „Dalie”, 2010), współautor trzech oryginalnych odmian roślin ozdobnych (narcyz ‘Heweliusz’ i ‘Passat’ oraz tulipan ‘Agalia’).
Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...

Rafał GorzołkaRafał Gorzołka

filolog polski, nauczyciel wiedzy o kulturze i przedmiotów zawodowych. Ukończył studia podyplomowe Florystyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Stale poszerza zdobytą wiedzę i umiejętności florystyczne, które z powodzeniem przekazuje swoim uczniom, Od ponad roku związany z firmą Prestige-Kwiaty w Opolu. Jego pasją są rośliny. Posiada bogatą, unikatową kolekcję piwonii, które gromadzi od ponad 19 lat.

Katarzyna CepaKatarzyna Cepa

Mistrz florystyki, w branży od kilkunastu lat. Właścicielka Galerii Kwiatów Zuza w Lesznie. Aktualnie wykładowca PSF. Osoba, którą można opisać w trzech słowach: optymizm, uśmiech, precyzja. Wrażliwa na piękno ją otaczające. Kolor to jej florystyczna domena.

Anna SztraubeAnna Sztraube

Ania Sztraube mieszka we Wrocławiu, gdzie od 2005 roku prowadzi kwiaciarnię "Bławatek". W 2009 roku uzyskała Dyplom Florysty w szkole Małgorzaty Niskiej, a obecnie przygotowuje się do egzaminów mistrzowskich. Ania Sztraube na Facebooku.

Janusz WilasJanusz Wilas

Doktorant Katedry Ogrodnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Na co dzień zajmuje się badaniem związków biologicznie czynnych w roślinach ozdobnych. Dyplomowany mistrz florystyki. Łączy pracę naukową z pasją.

Agnieszka StójAgnieszka Stój

floral designer, mistrz florystyki, absolwentka Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wykładowca florystyki, miłośnik kwiatów, wieloletni praktyk. Właścicielka Studia Florystycznego Florees w Krakowie >

Małgorzata BukalskaMałgorzata Bukalska

specjalista rynku kwiatów oraz doświadczony organizator edukacji florystycznej. W 2001 roku założyła Polską Szkołę Florystyczną - pierwszą w Polsce zarejestrowaną przez Wydział Oświaty szkołą florystyczną wydającą dyplomy uznawane w Unii Europejskiej. Odwiedź jej stronę: PSF>>

Agnieszka Grabowska-ZiętekAgnieszka Grabowska-Ziętek

magister inżynier architektury krajobrazu, dyplomowana florystka, obecnie właścicielka pracowni florystyczno-rękodzielniczej Kwiatostan Umysłu.

Anna SzkotakAnna Szkotak

- właścicielka Pracowni Kwiatowej Bajka. "Aby wykonywać prace oryginalne, na wysokim poziomie, zadbałam o solidne przygotowanie zawodowe. Potwierdzają to posiadane przeze mnie certyfikaty. Na bieżąco śledzę trendy w modzie kwiatowej, uczestniczę w pokazach z udziałem Mistrzów florystyki polskich i zagranicznych."

Agnieszka Mitko - KominekAgnieszka Mitko - Kominek

mistrzyni florystyki, absolwentka Szkoły florystycznej Małgorzaty Niskiej. Agnieszka Mitko-Kominek na Facebooku>>

Marcin JanuszkiewiczMarcin Januszkiewicz

Od kilkunastu lat związany z organizacjami społecznymi, szkoleniowiec, koordynator programów, organizator zabaw i imprez kulturalno-sportowych, wycieczek.Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...

Katarzyna Greta SzymkowiakKatarzyna Greta Szymkowiak

magister ogrodnictwa, dyplomowana Mistrzyni Florystyki oraz właścicielka firmy Gretaflowers, która od wielu lat działa na rynku polskim oraz zagranicznym. Wicemistrz Polski na VIII Międzynarodowych Mistrzosostwach Florystycznych Polski. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...

Piotr BębenekPiotr Bębenek

ukończył studia na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Opolskiej. Praca doktorska obronił pod kierunkiem prof. dr. hab. Krzysztofa Malika w Instytucie Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w Warszawie. W pracy dydaktycznej zajmuje się problematyką finansów przedsiębiorstw oraz rozwojem regionalnym województwa opolskiego. W 2005 r. podjął pracę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ucząc przedsiębiorczości. Od 2001 r. szkoli i doradza innym.
Kontakt: p.bebenek1@gmail.coml

Marcin DudaMarcin Duda

projektant, wystawiennik, florysta, manager w firmie Prestige- Kwiaty.

Grażyna ZieniukGrażyna Zieniuk

kwiaty to jej życiowa pasja, prowadzi Studio Florystyczne Stokrotka w Świdnicy, które powstało w 2001r. z jej inicjatywy. Profil Grażyny Zieniuk na Facebooku>>

Anna Winiarska-RoedoeAnna Winiarska-Roedoe

z wykształcenia grafik komputerowy, florysta z zawodu. Od kilku lat w Holandii. Jako freelancer współpracuje z kilkoma kwiaciarniami w południowej części kraju. W ciągłym poszukiwaniu nowych inspiracji, produktów i technik. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...

Julia BłaszczykJulia Błaszczyk

Współzałożycielka ForumKwiatowe.pl, absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Autor, wydawca i administrator ForumKwiatowe.pl

Magdalena Birula-BiałynickaMagdalena Birula-Białynicka

Międzynarodowy Sędzia Sztuki Florystycznej FLORINT. Dyrektor artystyczny w szkole florystycznej Kwitnące Horyzonty, właścicielka pracowni florystycznej „Wrzosowisko” oraz marki Filcofilia.pl. Prowadzi zajęcia warsztatowe, seminaria, pokazy florystyczne w Polsce i za granicą. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...

Monika BębenekMonika Bębenek

mistrzyni florystyki, sędzina międzynarodowa. Zawodowo spełnia się w Kwiaciarni „Zielona Gęś” i w założonych przez siebie „Kwitnących Horyzontach – Edukacji Florystycznej”. Prowadzi warsztaty, szkolenia, pokazy, organizuje wystawy i plenery. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...

Katarzyna Pacewicz-PyrekKatarzyna Pacewicz-Pyrek

Właścicielka firmy Bazzar, autorka wielu brzeskich wystaw. Florystka i artystyczna dusza. Odwiedź profil Katarzyny Pacewicz -Pyrek na Facebooku>>

Agnieszka ZakrzewskaAgnieszka Zakrzewska

mistrz florystyki, fotograf, reporterka, specjalista ds. komunikacji wizualnej oraz magister stosunków międzynarodowych. Zarówno z pasji, wykształcenia jak i zawodu od ponad dekady związana z fotografią. fotoflorystyka.weebly.com

Aleksandra CiecholewskaAleksandra Ciecholewska

Absolwentka Akademii Morskiej w Gdyni, mgr ekonomii, technik ogrodnictwa i kwiaciarstwa. W 2012 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Florystyki na poziomie Floral Design w Szkole Florystycznej Małgorzaty Niskiej w Warszawie. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...

Andrzej DąbrowskiAndrzej Dąbrowski

Urodził się, mieszka i pracuje w Bolesławcu. Wżenił się w biznes florystyczny w 1994 roku i w związku tym pozostał do dzisiaj. W międzyczasie ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu w zakresie zarządzanie przedsiębiorstwem.Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...

o.Hieronim St. Kreis OSBo.Hieronim St. Kreis OSB

Profes tyniecki od roku 1983. Studiował teologię w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie; święcenia kapłańskie przyjął w roku 1989. Od roku 1990 pracuje nad zastosowaniem ikebany w liturgii. Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...

Piotr SalachnaPiotr Salachna

Założyciel i kierownik Podyplomowych Studiów Florystyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, doktor z zakresu roślin ozdobnych, dyplomowany mistrz florystyki, międzynarodowy sędzia florystyki.Więcej o autorach ForumKwiatowe.pl...

Dołącz do autorów ForumKwiatowe.pl!
Napisz do nas:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości