Iza Tkaczyk pokaz florystyczny7 kwietnia na Targach w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie miałam zaszczyt uczestniczyć w dwóch florystycznych wydarzeniach. Pokaz „Wiosna Kwiaty Rozdaje” oraz wieczorne show florystyczne w połączeniu z modą. Autorką prac była Iza Tkaczyk. Kompozycje w wykonaniu Izy to wyjątkowe konstrukcje, wręcz kreacje (kwiatowe nakrycia głowy, naszyjniki , torebki, kryzy do bukietów), w których spotykamy różnorodność materiału roślinnego, lekkość, przestrzeń, finezję oraz wyjątkową dbałość o szczegóły. Styl, jakość, kolorystyka współgrają ze sobą tak, że każda praca powoduje moc wrażeń i w każdej z nich można znaleźć coś co nas zaciekawi, zainspiruje, zaskoczy i zauroczy.

Na backstage’u Iza potrafi być doskonale opanowana i świetnie panuje nad sytuacją. Praca pod jej czujnym okiem to sama przyjemność mimo stresu jaki wszystkim nam towarzyszył. Wszystie prace przez swoją różnorodność wymagały dużo precyzyjnej pracy – powstawały i wykańczane były przez 5 dni. Grupa asystentów – przemili floryści – dzielnie walczyła z czasem, aby wszystko było gotowe i dostarczone na targi na umówiona godzinę.

Ja w pracach Izy najbardziej lubię ich lekkość oaz łączenia różnych materiałów roślinnych i nie roślinnych w tak niespodziewanych zestawieniach, które powodują mnóstwo artystycznych wrażeń.
Praca Izą to wspaniała przygoda i doświadczenie dla mnie. Życzę sobie i wszystkim jeszcze więcej takich florystyczno-artystycznych wydarzeń i jeszcze więcej spotkań z pracami Izy.

Prace pokazowe Izy Tkaczyk:

bukiet z kryzą

Iza Tkaczyk pokaz florystyczny

O autorze
Ewa Nowicka

Ewa Nowicka

Florystka i społecznik z wyboru, członek Stowarzyszenia Florystów Polskich. Właściciel pracowni Salonik Kwiatowy Pracownia w Markach. Gdzie mogę tam jestem uczestniczę w warsztatach, szkoleniach, we wszystkich imprezach związanych z florystyka i ogrodnictwem.