Już tylko kilka dni dzieli nas od jednego z największych florystycznych świąt – Dnia Mamy. Jak sprawić radość swojej rodzicielce ? Oczywiście kwiatami!


Reklama

Czy wiecie jakie kwiaty najbardziej lubi Wasza Mama i czy w Waszej ulubionej kwiaciarni będą one dostępne w tygodniu poprzedzającym Dzień Mamy ? A może widzieliście już ofertę przygotowaną przez Waszych ulubionych florystów i wybieracie z prezentowanych wcześniej kompozycji?

Dziś pokażemy Wam naszą propozycję bukietu dla Mamy. Podpowiemy też jak zadbać o jego trwałość.

Majowe święto otwiera najpiękniejszy sezon kwiatowy. Na rynku pojawiają się letnie odmiany kwiatów, ceny stają się dostępniejsze, wiele gatunków wraca do sprzedaży u naszych polskich producentów. Czego chcieć więcej? Maj to idealny czas na lekkie, wiosenne bukiety. Podarujmy więc Mamie bukiet łąkowy, kolorowy jak wiosna i pachnący majem.

Do tego potrzebne nam będą:

 • Piwonia koralowa
 • Gerbera Madeira
 • Delphinium Sugar Pink
 • Mattihiola Figaro Rose
 • Calendula Orange
 • Limonium Oshi Pink
 • Oxypetalum
 • Dianthus Lege PInk
 • Róża Pink Floyd
 • Santini Gogo Yellow
 • Pistacja

Bukiet gotowy do sprzedaży, co dalej?

W naszej kwiaciarni o trwałość kwiatów ciętych dbamy od samego początku. Kondycjonujemy kwiaty i dbamy o nie aż do momentu wydaniu bukietu. W tym celu, w naszej kwiaciarni używamy mgiełki Glory firmy Chrysal. To lekka formuła, która pomaga zachować trwałość i świeżość kwiatów. Preparat ten tworzy warstwę ochronną, która zabezpiecza rośliny przed utratą wody i utrzymuje świeży kolor kwiatów.

Sprzedając bukiet warto udzielić kupującemu rad dotyczących pielęgnacji kwiatów ciętych. Pamiętajmy, że to właśnie rozmowa z klientem i znajomość zasad florystycznych potwierdza nasz profesjonalizm i wyróżnia nas na rynku. Możemy też skorzystać z powszechnego ostatnio zwyczaju dodawania krótkiej instrukcji obsługi do bukietu w postaci np. zawieszki.

Warto przypomnieć klientowi o podcięciu kwiatów przed wstawieniem do wody, o regularnej wymianie wody i myciu wazonu. Te wskazówki zaprocentują trwałością bukietu i zadowoleniem klienta. Dodatkowym atutem będzie dołączenie do bukietu jednorazowej odżywki wzmacniającej trwałość kwiatów.

W takie dni jak ten, kiedy kwiaciarnia pracuje na najwyższych obrotach, a zamówień przybywa w szybkim tempie, szczególnie dbajmy o jakość. Starannie przygotowany i wydany bukiet staje się wizytówką naszej firmy.

Ola Wiza
Kwiaciarnia Zapędy


Artykuł sponsorowany

O autorze

Ola Wiza

Kwiaty to moja radość, którą zarazili mnie dziadkowie. Od ogródka do kwiaciarni droga wcale nie była taka długa. W 2019 roku z wielką radością i odwagą otworzyłam drzwi Zapędów, które na małym, lokalnym rynku nie oferują oczywistości. Każdego roku w Dzień Mamy świętujemy z sukcesem kolejny rok w naszym mieście i pozostajemy z głową w ... kwiatach ;) Ola Wiza, Kwiaciarnia Zapędy (Gostyń)