Bukiet ślubny sezon 2015

18/08/2015

Jakie bukiety ślubne są najczęściej wybierane przez panny młode w bieżącym sezonie? Każdy florysta działający w tym segmencie znalazłby na pewno szybką odpowiedź. Z moich obserwacji wynika, że od kilku lat niezmiennie królują bukiety z naturalnymi łodygami.

Zaczynają także powracać bukiety wydłużane i spływające. Coraz częściej zamawiana jest klasyczna kropla angielska oraz bukiet kaskadowy nazywany często wodospadem (w języku angielskim mają mniej romantyczną nazwę: “shower bouquet”).

Firma gretaflowers również podąża za panującymi trendami – oto dwie realizacje wykonane przez nas w tym sezonie, udokumentowane “krok po kroku”. Obydwie z naturalnymi łodygami. Robiąc bukiety, a zwłaszcza te ślubne, zawsze staramy się by miały one w sobie “TO COŚ”. Efekt ten osiągamy dzięki roślinom z naszego ogrodu – sięgamy po gatunki, które normalnie trudno byłoby kupić. Nasi klienci bardzo ceną sobie ten unikatowy charakter kwiaciarni i bukietów  ślubnych.

Jeśli ktoś chce nadać charakteru swoim pracom i wzbogacić tworzone formy, to mogę polecić uzupełnianie bukietów materiałem ogrodowym. Zachęcam do poszukiwań i… wykorzystywania tego co wokoło.

Miłego  eksperymentowania!

 

bukiet-slubny-2015

O autorze

Katarzyna Greta Szymkowiak

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działa na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Wicemistrz Polski na VIII Międzynarodowych Mistrzosostwach Florystycznych Polski. Właścicielka Kwiaciarni i marki ślubnej So Nice- dekoracje ślubne.