Drugi zjazd Programu Florysta w MCEF, to już zupełnie inna pogoda na zewnątrz, niestety, ale również zupełnie inna atmosfera wewnątrz. Floryści zaczęli tworzyć fajny, zgrany team.

Czym zajmowaliśmy się tym razem? Tematem zajęć był styl dekoracyjny z konstrukcyjnymi, dekoracyjnymi formami bazowymi. Co to takiego? Kształty i formy, a ich wykonywanie to element obecnego design’u i wyznacznik nowoczesnej florystyki. Dlatego też przyszłe florystki podeszły do wyzwania bardzo ambitnie, z dużą ilością zapału, a w szczególności radości z wykonywania prac.

Florysta MCEF

Florysta MCEF

Formy wykonywane były z materiału roślinnego: łodyg, pędów roślin, tak żywych jaki i suchych lub innych materiałów technicznych, np. drut wyżarzany.

Dużą zaletą form konstrukcyjnych jest ich wielofunkcyjność. Ich zastosowanie ma charakter podporowy, są elementem wspierającym kompozycję służącym do właściwego prezentowania kwiatów, ale z drugiej strony dlaczego dobrze wykonana i ciekawa konstrukcja nie miałaby sama w sobie stanowić egfektownego elementu dekoracji dekoracji?

Po pięciu dniach zjazdu powstało kilkanaście ciekawych prac, co jest dobrą zapowiedzią kolejnego, trzeciego zjazdu. Tym razem zajęcia poprowadzi Premysl Hytych.

Florysta MCEF

Florysta MCEF

Florysta MCEF

O autorze

Agnieszka Stój

floral designer, mistrz florystyki, absolwentka Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wykładowca florystyki, miłośnik kwiatów, wieloletni praktyk. Właścicielka Studia Florystycznego Florees w Krakowie >