Kiedy w lipcu 2009 roku podjęliśmy decyzję o kształceniu florystów w Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, nie spodziewałam się, że tak szybko minie 10 lat. Ten okrągły jubileusz będziemy świętować z Absolwentami 3 września 2019 roku, w murach naszej uczelni. Zapraszamy serdecznie na konferencję połączoną z ogólnorozwojowymi warsztatami ogrodniczymi. Mamy nadzieję, że będzie ona okazją do przyjemnych wspomnień, ale także platformą wymiany doświadczeń i poglądów oraz  formą pogłębiania fascynującej wiedzy z zakresu ogrodnictwa ozdobnego, florystyki i hortiterapii.

W przededniu konferencji odbędzie się egzamin dyplomowy dla abiturientów 10-tej edycji, w tym roku, inaczej niż dotychczas, w budynku Wydziału. Dzięki temu nasi goście będą mogli oglądać prace młodszych kolegów florystów, a także cieszyć się naszym uniwersyteckim ogrodem.

Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej konferencji: https://florystyka.urk.edu.pl/konferencja.html.  Rejestracja internetowa już zamknięta, a ostatnie zainteresowane osoby mogą zgłaszać swój udział mailowo ([email protected])

Zapraszamy do Krakowa,

Bożena Pawłowska i  Bożena Szewczyk-Taranek

O autorze
Bożena Pawłowska

Bożena Pawłowska

Z roślinami ozdobnymi związana "od zawsze": ozdobny ogród przydomowy, biologiczny profil w "Sobieskim", magister inżynier ogrodnictwa ze specjalnością rośliny ozdobne na Akademii Rolniczej, doktorat w Katedrze Roślin Ozdobnych, habilitacja z zakresu ochrony biologicznej różnorodności i krioprezerwacji róż. Główne badania naukowe dotykają kultur in vitro i biotechnologii roślin, autorka ponad 200 publikacji naukowych, rozdziałów w monografiach, instrukcji wdrożeniowych, doniesień na konferencje krajowe i zagraniczne, a także prac popularno-naukowych. Prowadzi również badania z zakresu sztuki ogrodowej i florystyki użytkowej. W dydaktycznej działalności specjalizuje się w uprawie i zastosowaniu roślin zielnych, ma słabość do gatunków używanych w suchych aranżacjach. Od lat pasjonuje się bukieciarstwem i florystyką. Lubiany i doceniany przez studentów wykładowca, wyróżniona nagrodą "Super Belfer". Jest twórcą i kierownikiem Studiów Podyplomowych Florystyka na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, a od 2014 roku kieruje Katedrą Roślin Ozdobnych na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa tegoż Uniwersytetu.