Po roku ciężkiej pracy, starań i wyrzeczeń w końcu przychodzi ten dzień. Dzień egzaminu to czas na weryfikacje nabytych umiejętności.

egzamin florysta MCEF

Program Florysta w MCEF zawiera 400 godz zajęć praktycznych i teoretycznych. Podczas dziesięciu zjazdów Floryści mieli okazję zaznajomienia się z szeroko zdefiniowanym obszarem kompozycji kwiatowych. Duży nacisk położono na staranne wykonanie prac, systematyczność. Zwracano tez uwagę na właściwy dobór roślin, a przede wszystkim kolorów. Kompozycje były ściśle dopasowane do pory roku oraz wybranej okazji.

Wysoki poziom ocen wydany przez międzynarodowe jury wskazuje, iż cel szkolenia został osiągnięty. Można to było zauważyć w czasie samego egzaminu praktycznego. A odbywał się on w niecodziennych warunkach, miejscem egzaminu była jedna z najbardziej prestiżowych krakowskich lokalizacji – Plac Wielkiej Armii Napoleona znajdujący się u stóp Wawelu.

Tu Floryści musieli się zmierzyć z wieloma czynnikami. Bo nie na co dzień z pracą Florysty wiąże się wykonywanie aranżacji kwiatowej przy bacznym przyglądaniu się turystów z różnych krajów. Prace końcowe budziły duże zainteresowanie także lokalnych przechodniów. Dzień egzaminu był dniem promocji florystyki w starym Krakowie.

egzamin florysta

egzamin florysta

egzamin florysta

egzamin florysta

egzamin florysta

O autorze

Agnieszka Stój

floral designer, mistrz florystyki, absolwentka Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wykładowca florystyki, miłośnik kwiatów, wieloletni praktyk. Właścicielka Studia Florystycznego Florees w Krakowie >