Egzaminy coraz bliżej

21/06/2014

Za nami ostatni zjazd rocznych Studiów Podyplomowych Florystyka ZUT. To już czwarta edycja studiów. Jesienią ubiegłego roku w portowym mieście Szczecin spotkało się osiem niezwykłych dziewczyn, z różnych zakątków Polski, aby przeżyć niezwykłą przygodę, jaką jest nauka florystyki.

[imagebrowser id=86]

W otoczeniu pięknej zieleni parków Kasprowicza i Kownasa, gdzie mieści się baza dydaktyczna, młody narybek florystek od października raz w miesiącu dzielnie pracował tworząc całkiem przyjemne i ambitne prace. Tematy ćwiczeń były dobrane w zgodzie z porami roku i kalendarzem świąt. Na każdy zjazd starano się przygotowywać inne gatunki i odmiany. Często korzystano z roślin będących w kolekcji prowadzonej na potrzeby szkoły. Na ostatnich zajęciach tworzono duże formy i ozdoby samochodu. Główną rolę miały pełnić kwiaty, a szczególnie ich kolory i charakter. Kompozycje wyglądały szczególnie intrygującą w promieniach słońca, które, co niezwykłe, towarzyszyło studentom na każdym zjeździe. Już niedługo, bo czwartego lipca br. egzamin dyplomowy połączony z wystawą. Słuchaczki Studiów Podyplomowych Florystyka ZUT będą bronić tytułu florysty mierząc się z tematem „Między tradycją a nowoczesnością”. Zostaną zaprezentowane nietypowe wiązanki ślubne, bukiety do ręki i prace dowolne. Już dziś z wielką przyjemnością wszystkich zainteresowanych florystyką serdecznie zapraszamy!

Zespół Podyplomowych Studiów Florystyka ZUT Szczecin

florystyka ZUT

O autorze

Piotr Salachna

Założyciel i kierownik Podyplomowych Studiów Florystyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, doktor z zakresu roślin ozdobnych, dyplomowany mistrz florystyki, międzynarodowy sędzia florystyki.