Floating Garden w Szczecinie

06/05/2010

Szczecin – stolica Pomorza Zachodniego – serdecznie zaprasza wszystkich miłośników sztuki układania kwiatów na wyjątkową wystawę florystyczną Floating Garden (Pływający Ogród).


Reklama

Floating Garden to komunikat, który Szczecin wysyła w świat. Mówi on o otwartości miasta, jego transgraniczności i wizjonerstwie. Podkreśla jego wielokulturowość i wielojęzyczność. Woda, zieleń i wolność – taki jest Szczecin. Nowoczesne miasto, które zaskakuje swoją różnorodnością i ciekawymi pomysłami na spędzanie wolnego czasu.

Plenerowa wystawa florystyczna zlokalizowana będzie na Wałach Chrobrego – głównej atrakcji miasta. Tutaj, w dniach 8-9 maja br., będzie można zobaczyć niezwykłe obiekty i instalacje florystyczne, a także awangardowe bukiety ślubne. Przygotują je w piątek na oczach publiczności floryści i miłośnicy kwiatów. Z historią i charakterem imprezy można zapoznać się na stronie http://www.florystyka.kiermaszogrodniczy.info/

Piotr Salachna

Zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy w naszym Albumie. Materiał R.Piechocki i P. Salachna.
http://forumkwiatowe.pl/forumk/album.php

O autorze

Piotr Salachna

Profesor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Założyciel i kierownik Podyplomowych Studiów Florystyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, doktor z zakresu roślin ozdobnych, dyplomowany mistrz florystyki, międzynarodowy sędzia florystyki.