Floral Beauty Show to projekt ukazujący piękno kwiatów w połączeniu z człowiekiem. To emocje, pasja do sztuki, nieustanne poszukiwanie swojej drogi w otaczającym nas świecie, energii, która w połączeniu z obcowaniem z kwiatami daje mi sens życia.

Realizując ten projekt chciałam pokazać piękno roślin, z którymi obcujemy każdego dnia, ich ulotność i przemijające pory roku. Kreacje floralne, które stworzyłam zaprezentowane zostały przez modeli i modelki w różnych ciekawych miejscach, dostosowanych do tematyki danej stylizacji. Efekt wizualny dopełniał artystyczny makijaż i fryzury wykreowane przez mistrzów w swoje dziedzinie, a zdjęcia stworzył profesjonalny fotograf. I tak przez rok powstawały zaskakujące kreacje, po których pozostał nam bogaty materiał zatrzymany w kadrach, którym będziemy się dzielić…

Miałam przyjemność pracować z ludźmi, których wyróżnia ogromna pasja i poczucie piękna. Od chwili gdy przedstawiłam im swoje marzenia i pomysły podążaliśmy razem drogą do założonego celu. Długie godziny projektowania, tworzenia, przygotowywania stylizacji dały zaskakujące efekty. Odniosłam wrażenie, że przekroczona została granica człowiek – kwiaty, byłam szczęśliwa, że mogłam pokazać co mi w duszy gra…

Kalendarz 2021

Aby podzielić się z odbiorcą tym pięknem narodził się pomysł stworzenia kalendarza na 2021 rok. Powstało 12 stylizacji, które zostaną pokazane na kartach kalendarza, aby każdy z nas mógł obcować z pięknem każdego dnia, aby mógł oderwać się na chwilę od życia codziennego, problemów jeżeli jakieś go trapią, obecnej sytuacji jaka panuje na świecie. W dobie pandemii potrzebujemy chwili wytchnienia.

Stylizacja na każdy miesiąc wywołuje inne odczucia, pokazuje bogactwo roślin jakim obdarzyła nas natura, zaskakuje materiałami z jakich stworzone zostały ubiory.

Zespół

Praca z kwiatami nie jest łatwa, bo jest to delikatny materiał. Trwała ona czasami kilkanaście godzin. Był to czas montażu, wykorzystywania różnych technik florystycznych, a przede wszystkim asysty florystów,  którzy pomagali tworzyć te dzieła. Pora przedstawić zespół…

Sylwia Baran – asystentka florysty, która pracowała przy całym projekcie.

W kilku stylizacjach asystentkami były- Małgorzata Urban, Barbara Rusin oraz Małgorzata Trznadel, które dzielnie pracowały przez wiele godzin przy projekcie.

Te cztery dziewczyny, to mój zgrany zespół, z którym współpracuję przy wielu projektach.

Małgorzata Sitek Aletańska –mistrz wizażu

Katarzyna Złamaniec– mistrz fryzjerstwa

Kuba Pabis – fotograf

Małgorzata Szwagiel, foto Svitlana Turko
Sylwia Baran, foto Svitlana Turko
Małgorzata Sitek Aletańska, foto Svitlana Turko
Katarzyna Złamaniec, foto Svitlana Turko
Kuba Pabis, foto Svitlana Turko

W projekcie wziął udział wspaniały zespól modeli i modelek, którzy nie po raz pierwszy zmierzyli się z trudnymi warunkami pracy, ekstremalnymi miejscami, godzinami pozowania z uśmiechem na twarzy. Wykazali się pełnym profesjonalizmem. Są to:

Anna Dorocicz, Katarzyna Zając, Anna Węklar, Angelika Hejnar, Sveta Khomenko, Józef Podwapiński, Malwina Kurzawa, Klaudia Szwagiel, Oliwia Szwagiel, Patrycja Pic, Wiktor Stefanowicz, Patrycja Widlarz, Tatiana Del Valle, Bartek Sanocki, Paulina Jaskólska, Piotr Kurzawa.

Sukcesem jest praca zespołu. To on tworzy atmosferę, zaangażowanie, a ciężka praca jaką wkłada każdy ze swej strony daje zamierzone efekty. Nam się udało połączyć wspaniałych ludzi, którzy kochają piękno i sztukę, którzy chcą przekazać emocje innym ludziom.

W planach mieliśmy wernisaż otwarty dla widza, abyśmy mogli się spotkać, porozmawiać, poczuć te mocje razem. Niestety sytuacja jaka panuje w kraju zweryfikowała nasze plany i dlatego spotkamy się na razie online. Ale nadejdzie jeszcze lepszy czas i gdy tylko będą sprzyjające warunki, to na pewno zobaczymy się twarzą w twarz.

Serdecznie zapraszam do mojego świata w imieniu własnym i zespołu.

Małgorzata Szwagiel

Galeria zdjęć:

O autorze

Małgorzata Szwagiel

Mistrz Florystyki i absolwentka Studiów Podyplomowych Florystyka w Krakowie (2016). Zdobyła tytuł Drugiego Vice Mistrza Krajowych Florystycznych Mistrzostw Regionów 2017 Stowarzyszenia Florystów Polskich. Jest członkiem Stowarzyszenia Florystów Polskich i Podkarpackiego Klubu Florystów przy SITO Rzeszów. Jest uczestniczką i asystentką wielu pokazów i imprez florystycznych.