Program Florysta MCEF – zjazd VIII.

Jeśli kocha się kwiaty, tworzenie niecodziennych kompozycji kwiatowych, bukietów, to praca florysty staje się olbrzymią przyjemnością, przynosi ogromną satysfakcję, a w szczególnych przypadkach może być doskonałą zabawą.

Dlaczego nie przenieść zajęć Programu Florysta Małopolskiego Centrum Edukacji Florystycznej (MCEF) gdzieś daleko od miejskiego zgiełku, gdzieś gdzie natura daje wiosną to czego potrzeba Floryście, gdzieś gdzie po całym dniu zajęć można zapalić ognisko, omówić to czym zajmowaliśmy się w ciągu dnia, oczywiście bawiąc się przy tym, żartując z koleżanek.

Dlaczego nie, więc tym razem ósmy zjazd programu Florysta MCEF odbył się w podkrakowskim ogrodzie. Tu floryści mieli okazję pracować pod gołym niebem, zbierać materiał roślinny, dodatki prosto z ogrodu.

Florysta MCEF

Wykonywaliśmy duże aranżacje ogrodowe, nasadzenia, czyli dopełnienie szkoleń praktycznych. Dodatkowo wykonywane były aranżacje do wnętrza, tu również zastosowaliśmy mnóstwo materiału pozyskanego z natury, tego co według florystów wspaniale uzupełniło kompozycje kwiatowe i nadało wiosennego charakteru wnętrzom.

Florysta MCEF

Florysta MCEF

Florysta MCEF

Florysta MCEF

O autorze

Agnieszka Stój

floral designer, mistrz florystyki, absolwentka Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wykładowca florystyki, miłośnik kwiatów, wieloletni praktyk. Właścicielka Studia Florystycznego Florees w Krakowie >