Drodzy Czytelnicy, nie tak dawno mogliście się zapoznać z opublikowanym na Forum Kwiatowym pakiecie porad dotyczącym zwiedzania Ogrodów Keukenhof. Tymczasem dziś to ja mam dla Was niespodziankę, którą przywiozłam wprost z tego ogrodu: moją fotorelację.


Reklama

Hasło przewodnie Ogrodów w tym roku to “FLOWER POWER”. I całkiem słusznie, bo w kwiatach jest moc! Keukenhof co roku ogród odwiedza masa turystów i nie można się temu dziwić: kwitnące “dywany” robią ogromne wrażenie. Warto to zobaczyć na żywo. Jeśli marzy się Wam zwiedzenie kwitnących ogrodów w tym roku, to radzę się spieszyć, bo będą one dostępne dla zwiedzających jeszcze tylko przez miesiąc!

Keukenhof 2019

Co ciekawego można zobaczyć? Zacznę od pawilonu Oranje Nassau, gdzie czeka na Was wystawa kwiatów ciętych. W tym roku są to przepiękne róże, które zaaranżowano oczywiście zgodne z hasłem przewodnim. Można się tu poczuć jak „dzieci kwiaty”.

Keukenhof 2019

Z kolei w pawilonie Willem-Alexander czekają na Was tulipany, a także inne aranżacje z roślinami cebulowymi i nie tylko.

Keukenhof 2019

W pawilonie Beatrix czekają storczyki. Trudno od nich oderwać oczy. Wszystkie aranżacje oczywiście pod hasłem FlowerPower, a więc – jak możecie podziwiać poniżej – jest bardzo kolorowo i beztrosko.

Kiedy już nacieszycie oko w pawilonach, to nie zapominajcie o strefie „Get Inspired”. Są tu przygotowane ciekawe inspiracje, które można przenieść do swoich ogrodów. Kto zapragnie przywieźć cebule roślin zobaczonych, ma do tego okazję. Sklepiki tętnią życiem.

Spacerując alejami nie można oderwać wzroku od pięknie kwitnących roślin. Feeria barw może przyprawić o zawrót głowy, a unoszący się zapach hiacyntów potęguje wrażenia zmysłowe. Każdy znajdzie coś dla siebie i nie tylko rośliny zdobią ogród. Z kolei z tarasu widokowego starego wiatraka można podziwiać piękne kwitnące łąki roślin cebulowych, które są otulone kanałami. Mówiąc o kanałach, warto pomyśleć o wycieczce łodzią po nich.

Główny cel – parada kwiatów. W tym roku pod hasłem “zmieniający się świat”. Wydarzenie to przyciąga mnóstwo widzów i jest długo wyczekiwane – parada odbywa się przecież tylko raz w roku! Ukwiecone platformy przebywają trasę ponad 42 km, zaczynając w Nordwijk i kończąc w Haarlem, gdzie ma miejsce wielki finał wydarzenia. Każda platforma to piękne florystyczne dzieło. Wszystkie platformy zostały przygotowane z setek żywych kwiatów. To trzeba po prostu samemu zobaczyć!

Zapraszam do galerii zdjęć:

Foto: Paulina Świderska

O autorze

Paulina Świderska

Magister inżynier ogrodnictwa, aktualnie doktorantka na Wydziale WOBiAK SGGW w Warszawie, w katedrze roślin warzywnych i leczniczych. Od dziecka związana z branżą ogrodniczą. Interesuję się nowinkami ogrodniczymi oraz makrobiotyką. Swój wolny czas najchętniej spędza wśród natury, podziwiając jej piękno. Kocha kwiaty, a szczególności peonie, które kolekcjonuje w swoim ogrodzie. Częsty gość wystaw, wykładów i różnego typu imprez związanych z zieloną branżą.