Jak przedłużyć trwałość kwiatów ciętych w kwiaciarni? Osiągnięcie naprawdę dobrych efektów jest możliwe, ale wymaga odpowiedniego podejścia na każdym etapie pracy z kwiatami: począwszy od zaopatrzenia, a skończywszy na sprzedaży klientowi detalicznemu.

Dla florysty oczywistą sprawą jest to, że zaopatrując się w kwiaty na giełdzie trzeba wybierać rośliny świeże, w dobrej kondycji i na odpowiednim etapie rozwoju pąków. Trzeba też zapewnić im dobre warunki w transporcie i w kwiaciarni – najlepiej klimatyzowanej, gdzie panuje odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza. Kolejną sprawą jest stosowanie specjalistycznych preparatów przedłużających trwałość. W ofercie marki CHRYSAL znajdziemy wiele profesjonalnych środków, które mają zastosowanie na każdym etapie dystrybucji kwiatów.  Dziś podpowiadamy jak z nich korzystać krok po kroku, aby osiągnąć najlepsze efekty i unikać marnowania towaru.

Po pierwsze higiena, czyli CHRYSAL CLEANER

Więdnięcie ściętej rośliny jest nieuniknione. Możemy jednak spowolnić ten proces, a kwiat przez długi czas będzie się pięknie prezentował. Kluczową sprawą jest zapewnienie możliwości pobierania wody przez wiązki przewodzące w łodygach. W miejscu cięcia pozostają one otwarte, dzięki czemu roślina może wodę pobierać swobodnie. Problem pojawia się gdy razem z wodą do łodygi dostają się drobne zanieczyszczenia – wtedy wiązki przewodzące blokują się, a pobór wody jest utrudniony i w efekcie następuje szybsze więdnięcie kwiatów. Jak tego uniknąć? Oczywiście dbając o higienę.

CHRYSAL CLEANER to preparat, którego używamy do mycia wazonów, pojemników, narzędzi florystycznych oraz blatów. Ważne jest to, aby przywożąc kwiaty do kwiaciarni pracować na czystym blacie, łodygi podcinać czystym nożem, a kwiaty włożyć do higienicznie czystego pojemnika. Chrysal Cleaner odtłuszcza, usuwa zanieczyszczenia organiczne i osady wapienne, a do tego jest przyjazny dla roślin i biodegradowalny. Korzystając z niego możemy przedłużyć życie kwiatów ciętych nawet o 4 dni.

Po drugie kondycjonowanie, czyli CHRYSAL PROFESSIONAL 2

Kwiaty wkładamy do czystego wazonu z wodą i odżywką CHRYSAL PROFESSIONAL 2. Przedłuża ona trwałość kwiatów o 50%, co dla kwiaciarni oznacza zdecydowanie mniejsze straty. Ważne jest odpowiednie dozowanie przy pomocy ręcznej pompki zamontowanej na kanistrze. Idealnie byłoby  zamontować POMPĘ DOZUJĄCĄ, ale jest to już spory wydatek. Pompę montujemy koło źródła wody. Jej praca nie wymaga prądu. Uzyskujemy idealny roztwór wody z odżywką.

Chrysal Professional 2 wzmaga pobór wody przez łodygę oraz zawiera składniki, które wpływają na wzrost masy pąka, poprawiają jego wybarwienie i pozwolą na pełne rozwinięcie kwiatów w wazonie u klienta. Preparat ten utrzymuje czystą wodę zapobiegając rozwojowi bakterii. Gotowy roztwór można stosować przez ok. 5 dni, dzięki czemu nie tracimy czasu i energii na wymianę wody w kwiaciarnianych wazonach, a same wazony są łatwiejsze do mycia.

Po trzecie: przedłużanie trwałości gotowych kompozycji kwiatowych

Jeśli kompozycję układamy w gąbce, to nasączamy ją roztworem wody z odżywką CHRYSAL PROFESSIONAL 3. Dzięki niej możemy mieć pewność, że pąki pięknie się otworzą, a woda pozostanie czysta.

Układając bukiet warto skorzystać też z NABŁYSZCZACZA CHRYSAL, który zapewni piękny połysk liściom i ograniczy utratę wody. Jeśli zaś chcemy zabezpieczyć gotową kompozycję i przedłużyć jej trwałość, użyjmy spray-u CHRYSAL GLORY. Ogranicza on utratę wody, a także zapobiega brązowieniu płatków i poprawia kolory. Świetnie sprawdza się w kompozycjach bez dostępu wody, takich jak wianki, bukiety ślubne, przypinki, bransoletki itp.

Idealny zestaw do aranżacji ślubnych: Chrysal Professional 3, Chrysal Glory i nabłyszczacz

Po czwarte: przedłuż trwałość kwiatów ciętych w domu klienta

Klient zadowolony, to klient który wraca do Twojej kwiaciarni. Nawet najpiękniejsza kompozycja kwiatowa sprawi mu zawód, jeśli zwiędnie w krótkim czasie. Dlatego zawsze warto obdarować klienta saszetką  z odżywką CHRYSAL CLEAR – jest to nie tylko miłe, ale po prostu opłacalne. Dzięki niej woda w wazonie pozostanie czysta, pąki w pełni się rozwiną, a kwiaty będą dłużej stały w domowym wazonie.

Jak przedłużyć trwałość kwiatów ciętych – to bez wątpienia kluczowa kwestia w biznesie florystycznym. Przecież każda wyrzucona roślina oznacza przynajmniej kilka złotych straty, a jeśli przemnożymy to przez ilości jakie zdarza się w kwiaciarniach wyrzucać, to straty mogą wynieść setki, a nawet tysiące złotych. Są to pieniądze dosłownie wyrzucone na śmietnik. Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowinkami na temat możliwości przedłużania trwałości kwiatów, to zaglądaj na polskojęzyczny profil Chrysal-a: Kwitnący dom i ogród.

Skorzystaj z 20% rabatu na produkty Chrysal!

Mamy też dla Was specjalny bonus na zakupy produktów Chrysal. Kupując w sklepie internetowym www.chrysalsklep.pl  wpiszcie kod „K&M”, a uzyskacie 20% RABATU. Oferta ważna jest tylko do końca października 2020!