Kursy online dają wspaniałą możliwość nauki bez wychodzenia z domu. Czy można nauczyć się w ten sposób florystyki? Oczywiście, taki kurs jest doskonałym wstępem do nauki nowego zawodu w domowym zaciszu. Zawodu, który daje wiele możliwości, począwszy od artystycznego rozwoju, poprzez codzienny kontakt z naturą i lepsze jej poznanie, aż wreszcie po niesamowicie satysfakcjonującą możliwość kontaktu z ludźmi w najważniejszych momentach ich życia. Bo przecież kwiaty towarzyszą nam właśnie w takich chwilach!

Warsztaty online dobre dla każdego!

Warsztaty online to dobre rozwiązanie dla każdego, kto chce zdobyć nową wiedzę, taką która pozwoli mu się przebranżowić i iść w całkiem nowym dla siebie kierunku. Są też dobrą opcją dla tych, którzy borykają się z różnymi trudnościami na drodze swojego rozwoju, ale mimo wszystko pragną poszerzać swoje horyzonty – ta forma pozwala na naukę w domowym zaciszu.

Dla florystów, którzy już pracują i mają zaawansowaną wiedzę jest to również doskonałe rozwiązanie. Często jedyną przeszkodą, która ogranicza ich dalszy rozwój zawodowy jest fakt, że nie mogą zamknąć swojej kwiaciarni lub pracowni, by uczestniczyć w kursie, który odbywa się wiele kilometrów od miejsca zamieszkania. Praktyka pokazuje, że uczestnictwo w warsztatach online jest równie efektywne co nauka w systemie stacjonarnym. Kurs to wiedza na wyciągnięcie ręki, którą każdy może otrzymać, jeśli tylko zechce.

Ta forma nauki ma też dodatkowy plus: można z niej korzystać zawsze, wszędzie i w każdej sytuacji. Bez względu na Twój harmonogram dnia, możesz siąść w dowolnym miejscu i wrócić do lekcji nawet tej sprzed miesiąca. Taki rodzaj nauki pomaga utrwalić zdobytą wiedzę i usystematyzować ją.

Na początek: Florystyczny Kurs Podstawowy

Taki kurs ma w swojej ofercie od niedawna Gretaflowers, Autorska Szkoła Florystyczna prowadzona przez Katarzynę Gretę Szymkowiak. Ta nowość na rynku florystycznym skierowana jest do osób, które zaczynają swoją przygodę z florystyką. Jest to Florystyczny Kurs Podstawowy online. Co uzyskasz dzięki temu kursowi?

Podczas kursu dowiesz się jak pracować z materiałem florystycznym, czyli między innymi będzie o tym jak przygotować cięte kwiaty i rośliny by zapewnić trwałość wykonanej z nich aranżacji. Poznasz także cenną wiedzę o pielęgnacji i przechowywaniu kwiatów, kluczową dla każdego kto widzi swoją przyszłość w zawodzie florysty. Dowiesz się również jak dobierać, układać i komponować materiał florystyczny, aby każda kompozycja , którą stworzysz była piękna i cieszyła oczy klientów. Wreszcie przejdziemy do tworzenia bukietów. Nauczysz się najważniejszej metody ich układania: metody skrętoległej, którą zna bez wyjątku każdy florysta i każdy ją codziennie stosuje w swojej pracy. Dowiesz się dlaczego jest tak ważna, na czym polega i co najważniejsze gruntownie ją przećwiczysz. Zależy nam na tym! Naszą ambicją jest to, by każdy kursant umiał ułożyć kwiaty w bukiet metodą skrętoległą z zamkniętymi oczami 🙂

Więcej informacji na temat tego kursu znajdziesz TUTAJ. Zapraszamy!