Jesienne liście i glina

28/10/2015

Zabawa z jesiennymi liśćmi może mieć różne oblicza 🙂 Zobaczcie jak wyglądało październikowe, jesienne spotkanie dzieci z ceramiką i florystyką w podkrakowskim przedszkolu w Bibicach. Tym razem tematem były wspomniane jesienne liście i ich negatyw w miękkiej plastycznej glinie. Dzieci, te starsze miały możliwość rozróżniania kształtów liści i nauki z jakich roślin pochodzą, a maluchy z zaciekawieniem przyglądały się unerwieniu liści. W zależności od wieku przedszkolaków różny był stopień trudności wykonanych prac. Powstały talerzyki, serwetniki i miseczki. Zabawa była przednia.

Zobaczcie jak przebiegały zajęcia oraz jak wyglądają gotowe prace, już po wypale. Na efekt końcowy trzeba było poczekać prawie trzy tygodnie, ale tego wymaga ta technologia. Mam nadzieję, że udało mi się i Was zainspirować tego typu pracami.

 

jesienne-lisie1

jesienne-lisie2

jesienne-lisie3

jesienne-lisie4

jesienne-lisie5

Oto efekt końcowy – wypalone prace przedszkolaków:

jesienne-lisie6

jesienne-lisie7

jesienne-lisie8

jesienne-lisie9

jesienne-lisie10

jesienne-lisie11

jesienne-lisie12

O autorze
Magdalena Szybowska-Włodarczyk

Magdalena Szybowska-Włodarczyk

w 2002 - jako drugi rocznik polskich florystów - ukończyła Szkołę Florystyczną Małgorzaty Niskiej w kierunku mistrz florystki. Rok wcześnej była asystentką Moniki Szalast (mistrzyni Polski z 2007). Z dwóch istniejących wówczas roczników polskich florystów wybrana ze względu na swoje przymioty, przez Małgorzatę Niską na asystenta w mistrzostwach Świata w Amsterdamie. W 2001 była asystentką mistrza Polski wśród juniorów Eweliny Worsy, a w 2002 także asystowała tym razem na młodzieżowych mistrzostwach Europy w Padwie. Uczestniczyła w wielu wystawach krajowych, zagranicznych i międzynarodowych (Horti-Expo, Łazienki Królewskie, Kutno i inne).