Zachwyt nad bogactwem kształtów i kolorów naszych polskich kwiatów powraca nieustannie z nastaniem sezonu letniego. Coraz częściej wielu z nas decyduje się na rowerową formę weekendowego urlopu. Trasy rowerowe i drogi podmiejskich okolicznych miejscowości obfitują w przepiękne łąki i farmy kwiatowe. Przydrożne domy zachwycają urokliwymi widokami kołyszących się różnorodnych odmian kwiatów. Coraz większa grupa miejskich odbiorców świadomie wybiera polskie uprawy wspierając tym samym lokalne małe biznesy.. i dobrze! To bardzo cieszy w dobie globalnych ograniczeń.

bukiet kwity polskie

Kwiatowe farmy stają się nie tylko miejscem upraw, ale też spotkań pod gołym niebem. Przy dobrej kawie i domowym cieście z czereśniami na talerzu można z towarzyszącą obsługą wybrać, uciąć i zakupić kwiaty; dowiedzieć się ciekawych rzeczy o ekologicznych uprawach i niezliczonych odmianach przepięknych róż, dalii, lilii i innych kwiatów. Mała farma w Lubnowie koło Wrocławia z roku na rok obfituje w coraz to nowsze i ciekawsze odmiany, a właścicielka chętnie i z pasją dzieli się doświadczeniem. Rzeczywiście, dobrze jest patrzeć na powroty do tego co pierwsze: natura i wpisany w nią nasz byt jest nierozerwalnym cyklem następowania jednego po drugim, a radość z przebywania w przepięknym naturalnym środowisku jest niczym materialnym nie zastąpiona.

Bierzcie zatem swoje rowery i wyruszajcie w trasy zachwycając się tym co przynosi sezon letni. Odwiedzajcie lokalne farmy dając im wparcie, budujcie relacje, a pięknymi kwiatami obdarowujcie bliskie sobie osoby, to nic, że zwiędną, one i tak zwiędną. Ten moment czystej radosnej emocji kiedy wręczasz kolorowy bukiet pozostaje często na lata w pamięci, wszak więcej radości jest w dawaniu.

bukiet kwiaty polskie

W zaprezentowanym bukiecie znajdują się kwiaty polskie pochodzące z farmy w Lubnowie, której właścicielką jest Monika Kopaczyńska. Układając bukiet zachwycałam się przepiękną lilią azjatycką, odmianami dalii, różami, krwawnikiem, lwimi paszczami, werbeną patagońską, pysznogłówką, mieczykiem, monardą, mydelnicą, koprem włoskim, skabiozą, floksami , jeżówkami, ostróżeczką, wieczornikiem damskim i nawłocią, to zaledwie niewielka ilość rosnących tam różnorodnych kwiatów. Mamy w Polsce ogromny potencjał przepięknych lokalnie roślin, korzystajmy z tego bogactwa i cieszmy oczy ekologicznymi uprawami.

bukiet kwiaty polskie
bukiet kwiaty polskie

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Galicka

Pracownia florystyczna Zielona Chwila

Ig: galickaagnieszka_zielonachwila

Farma Lubnów Monika Kopaczyńska

O autorze

Agnieszka Galicka

Od roku 2009 jestem właścicielką Pracowni florystycznej Zielona Chwila we Wrocławiu. Dekoratorskie, florystyczne i edukacyjne przygotowanie do zawodu uwrażliwia mnie na spójne i estetyczne realizacje. Obsługuję florystycznie dekoracje eventów, konferencji, imprezy plenerowe i śluby. Prowadzę warsztaty dla dzieci, dla dorosłych i dla firm w zakresie integracji interpersonalnej. Pracownia jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Największą zawodową przygodą było podwykonawstwo Pracowni przy dekoracjach kwiatowych na Euro 2012 we Wrocławiu na Stadionie Miejskim, fajna życiowa przygoda! Jestem pogodna, mam poczucie humoru i lubię ludzi szczerych, uczciwych i prawych. Zapraszam na moje profile: Facebook.com/zielonachwila, instagram.com/zielonachwila_slub , instagram.com/galickaagnieszka_zielonachwila ,www.zielonachwila.pl Agnieszka Galicka