Pierwszy zjazd Programu Florysta 2017/18 w Szkole Florystycznej MCEF już za nami. Nie było tradycyjnego dzwonka, jak to bywa na początku roku szkolnego. Była jednak kawa, dyskusje nad tym czym będziemy zajmować się przez nadchodzących kilka miesięcy.

 

Kurs Florysta Kraków

Kurs Florysta Kraków
 

Modułowy program nauczania zawiera przede wszystkim elementy zaawansowanej florystyki, nie zabraknie jednak zagadnień szeroko pojętego biznesu florystycznego, marketingu produktów kwiatowych, BHP, trochę księgowości i podstawowego wyposażenia kwiaciarni, czy jak wolą inni studia florystycznego.

 

Kurs Florysta Kraków

Kurs Florysta Kraków

 

Aby jednak nie zrazić przyszłych Florystów zaczęliśmy od układania kwiatów, takie krótkie podsumowanie i przypomnienie tego co każdy z kandydatów ma już „we krwi”. Było wesoło, kreatywnie no i kwiatowo, praktyka to jeden z głównych filarów tego programu.  Jesienne klimaty służyły, dlatego też przyszłe Florystki pojawiały się rano z uśmiechem na twarzach, pełne ciekawości co będziemy robić.

Najlepsze dopiero przed nami.

 

Kurs Florysta Kraków

Kurs Florysta Kraków

Kurs Florysta Kraków

 

O autorze

Agnieszka Stój

floral designer, mistrz florystyki, absolwentka Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wykładowca florystyki, miłośnik kwiatów, wieloletni praktyk. Właścicielka Studia Florystycznego Florees w Krakowie >