Między grawitacją a nieważkością

16/05/2011

 

Przez ostatni weekend Szczecin był gospodarzem III Plenerowej Wystawy Florystycznej połączonej z egzaminem słuchaczy Podyplomowych Studiów Florystyka prowadzonych na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

Goście specjalni – mistrzowie florystyki, którzy przybyli z różnych stron kraju, stworzyli majestatyczne, pełne ciekawych roślin prace, fotografowane przez tysiące zwiedzających. Także lokalni floryści zaprezentowali oryginalne pod kątem koloru i formy interpretacje tematu Grawitacje i nieważkości. W ramach egzaminu na tytuł florysty wszystkie 18 pań z sukcesem obroniło się, a ich kompozycje (praca główna, wieniec, bukiet ślubny) były dopełnieniem całości wystawy. W imieniu własnym oraz organizatorów chciałbym bardzo, bardzo podziękować wszystkim biorącym udział w tej wyjątkowej imprezie. Dziękuję za cudowne prace, trud, poświęcony czas, i przede wszystkim fantastyczną atmosferę.

 

Poniżej przedstawiam wyniki egzaminu:
Klasyfikacja ogólna:
I miejsce – Elżbieta Pawlicka-Dudek
II miejsce – Agnieszka Marek
III miejsce – Małgorzata Czechowska

W kategorii obiekt florystyczny „Grawitacje i nieważkości”:
I miejsce – Elżbieta Pawlicka-Dudek
II miejsce – Karolina Capar
III miejsce – Magdalena Giefert

W kategorii bukiet ślubny/ozdoba ślubna:
I miejsce – Małgorzata Czechowska
II miejsce – Elżbieta Pawlicka-Dudek
III miejsce – Agnieszka Marek

W kategorii wieniec:
I miejsce – Elżbieta Mikita
II miejsce – Magdalena Bielecka
III miejsce – Elżbieta Pawlicka-Dudek

O autorze
Piotr Salachna

Piotr Salachna

Założyciel i kierownik Podyplomowych Studiów Florystyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, doktor z zakresu roślin ozdobnych, dyplomowany mistrz florystyki, międzynarodowy sędzia florystyki.