Zbliżające się walentynkowe szaleństwo, to idealna okazja i sposobność by zaprezentować nasze deko-propozycje, jako alternatywę dla klasycznej czerwonej róży. Wysokie ceny za wątpliwej jakości rośliny, których jedynym atutem jest wybarwienie w kolorze miłości. Sztucznie napędzany medialny szum wokół „ święta zakochanych” w połączeniu z marketingowym podsycaniem sercowej gadżetomanii.

Dlatego cieszy mnie fakt, że na polskim rynku pojawiają się osoby, miejsca czy nawet grupy, które mają podobne założenia związane z okazywaniem uczuć. Bo MIŁOŚĆ nie zawsze musi być czerwona !!

Przygotowałem sesję, której podstawą są proste naczynia z betonu. W pierwszym momencie możemy poczuć lekką dezorientację i swego rodzaju dezaprobatę. Ten wybór jest bardzo świadomy. Na chwilę obecną jest to bardzo modny materiał, mocno wpisujący się w powszechnie obowiązujące trendy designu. Kolejnym atutem jest jego uniwersalność i neutralność.

Małe dla nieśmiałych


Pierwsza propozycja to zestaw „małych donic dla nieśmiałych”. Dekoracyjny biały pas harmonizuje z delikatnymi dekorami na froncie, w połączeniu z miniaturowymi roślinami, w których finalnie umieszczono dodatkowo małe drewniane serca. Całość tworzy bardzo spójny naturalny odbiór całej aranżacji.

Klasyczna biel

To graficzny minimalizm w zestawieniu z pięknym hiacyntem. Odrobina suszonych elementów, kilka pędów modrzewia i bluszczu. Taka kompozycja będzie idealnym prezentem dla nowoczesnego partnera, który lubuje się w prostocie i wyrafinowaniu.

Na huśtawce

Dwa betonowe słoiki, z których wybijają się majestatyczne ciemierniki w asyście bogatej zieleni i lekko połyskującej miesiącznicy. To dla tych trochę jeszcze niezdecydowanych, których uczucia i emocje jeszcze nie zostały precyzyjnie ulokowane.

K… do Twego serca

W prostej kształtce umieszczono pastelowe odmiany róż z goździkiem, a bardzo wymownego wyrazu całości dodaje zardzewiały klucz oraz zwiewne wstążki. Rustykalność przypadnie do gustu każdemu, dla kogo symbolika ma pierwszoplanowe znaczenie.

Zamknięte w pudełku

Bardzo symboliczny a zarazem skromny aranż, z racji na ozdobnego charakteru podstawy kwiaty stanowią swego rodzaju dopowiedzenie. Subtelny odcień goździka w duecie z białą frezją, w otoczeniu sukulentów i drobnych liści cyklamena. Ta opcja przeznaczona jest dla lubiących zaskakiwać drobiazgami i prezentami.


W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować mojej koleżance Agnieszce Gryc za wykonane kompozycje, za Jej zaangażowanie, kreatywność i użyczenie swojej szklarni na potrzeby tej sesji. Mam nadzieję, że zaprezentowane prace zmotywują do dalszego rozwoju i poszukiwania własnej drogi do sukcesu, a gorącym zwolennikom czerwonej róży pokaże, że można również trochę inaczej.
A tak naprawdę nie ważne jaki kolor, ważne żebyście byli autentyczni i kochali z całego serca!!!

Kompozycje florystyczne: Kwiaty i Ogrody Agnieszka Gryc
Aranżacja sesji: Marcin Duda
Zdjęcia: PKFOTO.PL
Doniczki: Prestige-Kwiaty

O autorze
Marcin Duda

Marcin Duda

Z wykształcenia projektant, wystawiennik, florysta. Obecnie studiuje na kierunku "PRODUCT DESIGN" w School of Form. Studiował na kierunku Architektura Wnętrz w Łodzi. Manager i Trendsetter w firmie Prestige- Kwiaty. Florystyczne doświadczenie i rzemiosło zdobywał pod czujnym okiem najwybitniejszych florystycznych autorytetów: Gregora Lerscha, Brigitte Heinrichs, Philippa von Arx , Daniela Santamaria czy Johanna Obendrauf. Prowadzący i współorganizator licznych pokazów, warsztatów i eventów branżowych.