Dnia 24 listopada miała miejsce kolejna Gala Bożonarodzeniowa zorganizowana przez Wielkopolską Gildię Rolno-Ogrodniczą S.A w Poznaniu. Tym razem, w odróżnieniu od poprzednich edycji, przygotowany pokaz przybrał odświeżoną nową formułę. Zaproszonymi gośćmi byli w tym roku: Katarzyna Greta Szymkowiak oraz mistrzowie florystyki z Poznania i okolic: Emilia Kapka-Czerwińska (Artemi – Pracownia Florystyczna), Robert Machowski (Salon Kwiatowy Versal), Joanna Pranke (FlowerStudio), Anna Stachowiak (Kwiaciarnia Kwiatomania, Janowiec Wielkopolski), Dominika Wolna (Kwiaciarnia “Majka”, Dopiewo).


Reklama

Każdy z mistrzów otrzymał zadanie polegające na wykonaniu pracy z tematyki zaproponowanej przez Gretę. Dzięki temu zaprezentowali oni swój własny punkt widzenia odnośnie dekoracji świątecznych, jak i aranżacji ślubnych. Tegoroczni goście poznańskiej sceny, co mam zaszczyt podkreślić, to w większości uczestnicy i absolwenci warsztatów w naszej szkole florystycznej. Szkoły, w której pod okiem i skrzydłami Grety zaczyna się droga florystyczna wielu ludzi z tej branży.

Katarzyna Greta Szymkowiak w swoich pracach pokazała z kolei to, co lubi najbardziej, czyli naturalność, wykorzystując w swoich kompozycjach dary rodzimej przyrody. Równocześnie zaprezentowała i wprowadziła na rynek nowe formy.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, iż w pokazie uczestniczyło tak dużo osób. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, co bardzo cieszy. Nasi debiutujący na scenie floryści szybko zapomnieli o stresie, między innymi dzięki wspaniałej atmosferze panującej zarówno na widowni jak i za kulisami pokazu.

Ogromne podziękowania należą się dziewczynom, naszym kursantkom, które wytrwale pomagały w przygotowaniu wszystkich prac na pokaz. Kasia i Kinga mają swoje kwiaciarnie, wciąż się szkolą rozwijając swoje umiejętności, a Marzena i Marlena dopiero zaczyna swoją przygodę z florystyką.

Korzystając z okazji pragniemy gorąco podziękować Wielkopolskiej Gildii Rolno-Ogrodniczej za pomysł i organizację imprezy, gościom za tak liczne przybycie oraz oczywiście naszym młodym florystom, z których jesteśmy bardzo dumni. Gratulujemy Wam wspaniałych prac i…

Do zobaczenia na szkoleniach w Gretaflowers!

Zapraszamy do galerii zdjęć z pokazu: