Małe ekologiczne kwiatowe bio farmy to wielki skarb dla lokalnych kwiaciarń i pracowni florystycznych. Trend, który idzie w kierunku naturalnych i mocno kwiatowych bukietów zapewne ucieszy wielu miłośników ciekawych i nietypowych odmian polskich kwiatów i dodatków.

Trzy lata temu pojawiła się w mojej pracowni Monika, właścicielka ziemi w Lubnowie, małej wsi pod Wrocławiem. Z zawodu konserwator zabytków, od dzieciństwa pasjonatka ogrodnictwa codziennie uśmiechnięta i pełna pasji znalazła ze swoim towarem wielkie uznanie wśród wrocławskich kwiaciarń, bukieciarzy i florystów. Kobieta z ogromną pasją, kulturą i wiedzą na temat roślin. Ziemia, którą nabyła początkowo miała służyć jako pracownia pod aktualnie wykonywany zawód, miało się tam pojawić tylko kilka rabat z kwiatami, jako przestrzeń do niezrealizowanych marzeń z młodości. Marzenia jednak zaczęły się realizować i powstała hektarowa uprawa ponad 100 różnych, przepięknych polskich odmian kwiatów: cynie, dalie, gomfreny, żeniszki, słoneczniki, onętki, róże, floksy ,ostróżki, jeżówki to tylko nieliczne spośród tak wielu tam znajdujących się przepięknych roślin.

Kwiaty z bio farm naturalnie piękne można łączyć z kwiatami szklarniowymi w kompozycjach ślubnych, w pięknych naturalnych bukietach, ciesząc się ich sezonowością. Trwałość tych roślin w porównaniu ze szklarniowymi jest krótsza, ale wnoszą one wiele wrażliwości i piękna w otaczającą nas rzeczywistość. To ważne by w lokalnej współpracy wspierać się i edukować podążając za naturą. Osobiście korzystam z tego naturalnego bogactwa w pracy komercyjnej z klientem ślubnym i w trakcie sezonowych warsztatów i szczerze polecam lokalne kwiatowe bio farmy.

Zapraszam i polecam odwiedzić farmę!

Tekst : Agnieszka Galicka Pracownia florystyczna Zielona Chwila

Właścicielka bio farmy: Monika Kopaczyńska Lubnów k/ Wrocławia Instagram.com/kwiatyzlubnowa www.kwiatyzlubnowa.com

Monika Kopaczyńska i Agnieszka Galicka
O autorze

Agnieszka Galicka

Od roku 2009 jestem właścicielką Pracowni florystycznej Zielona Chwila we Wrocławiu. Dekoratorskie, florystyczne i edukacyjne przygotowanie do zawodu uwrażliwia mnie na spójne i estetyczne realizacje. Obsługuję florystycznie dekoracje eventów, konferencji, imprezy plenerowe i śluby. Prowadzę warsztaty dla dzieci, dla dorosłych i dla firm w zakresie integracji interpersonalnej. Pracownia jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Największą zawodową przygodą było podwykonawstwo Pracowni przy dekoracjach kwiatowych na Euro 2012 we Wrocławiu na Stadionie Miejskim, fajna życiowa przygoda! Jestem pogodna, mam poczucie humoru i lubię ludzi szczerych, uczciwych i prawych. Zapraszam na moje profile: Facebook.com/zielonachwila, instagram.com/zielonachwila_slub , instagram.com/galickaagnieszka_zielonachwila ,www.zielonachwila.pl Agnieszka Galicka