Trzeci zjazd programu Florysta w Małopolskim Centrum Edukacji Florystycznej w Krakowie, to kolejne doświadczenie, tym razem nieco inne. Dlaczego?
Wczesnym rankiem w poniedziałek w szkole pojawił się prowadzący zajęcia w tym panelu, Premysl Hytych. Tej postaci przedstawiać nie trzeba.

Premysl Hytych MCEF

Początkowo w cichym otoczeniu przygotowywał, wił jakieś kompozycje. Było spokojnie, w powietrzu unosiło się skupienie i wielka niewiadoma: jak prowadzący i przyszli Floryści stworzą wspólne środowisko pracy, a przy tym wiele ciekawych kompozycji.

No i zaczęliśmy. Powoli, Premysl przedstawił plan działania, opowiedział o bukietach i kompozycjach jakie miały powstać dzień po dniu. Ten zjazd to czas, w którym tematem przewodnim była florystyka ślubna i bukiety gratulacyjne.

Premysl Hytych MCEF

Zaczęliśmy tworzyć duże przestrzenne konstrukcje, w które później wplatano kwiaty, by w efekcie powstały niecodzienne bukiety i konstrukcje. Z każdą następną godziną dało się zauważyć coraz większą symbiozę pomiędzy studentami i mistrzem.

Premysl Hytych MCEF

Przez kolejne dni wykonywane były bukiety ślubne, w których wykonaniu można było zauważyć sceniczne doświadczenie prowadzącego, ale nie tylko. Charakter prac Premysla, które widzimy na codzień na jego profilu, wręcz eksplodował na tym szkoleniu.

Nie inaczej było z atmosferą. Oprócz wspaniałych prac były szalone pomysły, pełno dowcipów i “czesko-polskich” słownych łamigłówek. Po zjeździe – oprócz wiedzy – pozostało nam wiele miłych wspomnień, a teraz… już nie możemy doczekać się kolejnego prowadzącego.

Premysl Hytych MCEF

bukiet ślubny MCEF

bukiet ślubny MCEF

bukiet ślubny MCEF

bukiet ślubny MCEF

bukiet ślubny MCEF

Premysl Hytych MCEF

O autorze

Agnieszka Stój

floral designer, mistrz florystyki, absolwentka Polskiej Szkoły Florystycznej w Poznaniu i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wykładowca florystyki, miłośnik kwiatów, wieloletni praktyk. Właścicielka Studia Florystycznego Florees w Krakowie >