Preston Bailey we Lwowie

03/03/2013

Pan Bailey urodzony i wychowany został w tropikalnym raju w Panamie. Przeprowadził się do Nowego Jorku w 1968 roku, gdzie rozpoczął karierę modela w wieku 19 lat. W 1980 roku za namową przyjaciela, który był dekoratorem wnętrz, Preston rozpoczął pracę w charakterze florysty tworząc swoje pierwsze kompozycje kwiatowe na zlecenia klientów. Jego wrodzony talent do tworzenia poruszających, niemal patetycznych dekoracji poprowadził go w kierunku branży „eventowej”. Po 30 latach w tym biznesie można stwierdzić, że Preston Bailey stał się ikoną całkowitego przekształcania surowych, brzydkich miejsc w okazałe, teatralnie piękne i pełne splendoru przestrzenie.

 

Dzięki swojej unikalnej zdolności do kreowania wielkich i niezapomnianych inscenizacji podbił serca klientów z wyższych sfer – członków domów królewskich, potentatów biznesowych, celebrytów. Wśród jego klientów można wymienić takich jak: Donald Trump, Oprah Winfrey, Joan Rivers, Donna Karan, Liza Minelli, Laurence Fishburne, Bill Cosby i wielu, wielu innych…

 

Do jego niezwykłych osiągnięć dodać należy duże instalacje przestrzenne, które wykonywał w przeróżnych miejscach na świecie, jak choćby w Covent Garden w Londynie czy w Landmark – modnym centrum handlowym w Hongkongu. Preston jest też chętnie wybierany do tworzenia wystrojów ważnych uroczystości urzędowych czy wielkich gali. Dzięki zdobytej popularności i sławie znajduje też zatrudnienie przy promowaniu produktów znanych firm, a jego nazwisko jest też nieźle sprzedającą marką wykorzystywaną przez takich gigantów jak Hewlett-Packard, 1-800-Flowers i innych. Ponadto jest autorem pięciu bestsellerowych książek na temat kwiatów, dekoracji i wystroju.

 

Preston prężnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Amerykańskich Konsultantów Ślubnych oferując pierwsze w swoim rodzaju szkolenia z planowania imprez. Jest ono dostępne na prawie 2000 akredytowanych uczelniach w Stanach Zjednoczonych, jak również online.

 

Preston jest cenionym gościem telewizyjnym i publicznym rozmówcą. Jego liczne występy telewizyjne obejmują najpopularniejsze programy w USA – był gościem Oprah Winfrey, Access Hollywood, CBS Early Show czy NBC Today i nie tylko. Regularnie pojawia się w kilkudziesięciu publikacjach, wśród których są takie tytuły jak: Vogue, Vanity Fair, Decor Elle, The Wall Street Journal czy New York Times.

 

Wkrótce będzie można zobaczyć Prestona na żywo podczas lwowskich targów ślubnych „Lviv Wedding Show”, które odbędą się w marcu, w dniach 23-24. Portal ForumKwiatowe.pl jest polskim patronem medialnym imprezy.

 

Preston wystąpi 24 marca – będzie prezentował swoje unikalne techniki tworzenia dekoracji ślubnych i uchyli publiczności rąbka swojej największej tajemnicy – jak przekształcać rzeczywistość w bajkowy sen…
Więcej informacji na stronie: www.weddinglviv.com

 

 


zdjęcia: www.blog.prestonbailey.com

O autorze
Dorota Ramirez

Dorota Ramirez

florystka i trener, członek American Institute of Floral Designers, właścicielka firmy Indigo European Floral Design. Prowadzi szkolenia na których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem biznesowym zebranym podczas wieloletniej działalności na runku niemieckim, polskim i w USA. Strona www>>