Prosta Forma – trendy Boże Narodzenie 2016

17/11/2016

W tym roku dekoracje w Prostej Formie są przygodą. Opowiadamy naszą bożonarodzeniową historię… Mroźne noce, świąteczny makijaż, gwiazda polarna, Mikołaj i nadchodzący karnawał to wszystko pojawiło się w tegorocznych stylach proponowanych świątecznie przez Prostą Formę. Inspirując się tradycją polskich świąt i kierunkami światowymi nasz kreatywny zespół przygotował w tym roku pięć wiodących trendów dekoracji na Boże Narodzenie 2016. Nasze propozycje są wielowymiarowe i mogą się dowolnie przenikać. Każdy styl zawiera przygotowywane ręcznie kompozycje, akcesoria, starannie dobrane rośliny, a uzupełnione są odpowiednim zapachem świec.

Nordic Night
Mroźne zimowe noce były inspiracją do stylu Nordic Night, czyli Noc Nordycka. Kojarzy się on z chłodem północy. Dominuje kolor nieba zimowego, głębokiej nocy i mroźnego poranka. Brąz złamany szarością to kolor zmrożonego drewna w lesie. Zimne barwy szarości przełamane są blaskiem mieniących się sopli lodu. Rośliny jakie dopełniają ten styl to eukaliptus, eszeweria, aloes, tillandsja, a także gałązki brzozowe, mech chrobotek. Styl ten doskonale wpasuje się we wnętrza industrialne, nowoczesne, ale przy świecy o zapachu Fireside z delikatnych odgłosem kominka sprawia, że kojarzy się z ciepłym kocem i wełnianymi kapciami…

prosta-forma-nordic-night1

prosta-forma-nordic-night2

prosta-forma-nordic-night3

prosta-forma-nordic-night-4

prosta-forma-nordic-night5

prosta-forma-nordic-night6

 
Smoky Copper
Trend Smoky Copper, czyli Przydymiona Miedź inspirowany jest wieczorowym makijażem. Smoky eye w odcieniu miedzi to makijaż kobiety eleganckiej, wytwornej. Ciemna oprawa wzmacnia dominujący kolor miedzi. Jeśli preferujemy jednak bardziej stonowaną wersję nasz makijaż występuje też w wersji eko, oczywiście z dominacją miedzi. Wszystko uzupełnione akcentami we wszystkich kolorach oczu… Styl ten dobrze sprawdzi się w odsłonie biznesowej, we wnętrzach z przewagą brązu, a także u miłośników natury. Do Smoky Copper bardzo dobrze pasuje pomarańczowe cymbidium, a także cynamonowa gwiazda betlejemska. Aby dosłodzić nasz odświętny wygląd proponujemy święcę o zapachu Oatmeal Cookie.
 
prosta-forma-smoky-copper1

prosta-forma-smoky-copper2

prosta-forma-smoky-copper3

prosta-forma-smoky-copper4

prosta-forma-smoky-copper5

prosta-forma-smoky-copper6

 
Golden Star
Gwiazda północy świeci w tym roku pełnym blaskiem i jest tematem przewodnim stylu Golden Star – Złota Gwiazda. W czystej białej oprawie połysk złota zachwyca swą siłą. Biel i złoto to połączenia szykowne. Miłośnicy luksusu będą oczarowani. Wariacją tego stylu jest trend Silver Wings, gdzie złoto zastąpione jest srebrem. Dużo bieli ze srebrnymi skrzydłami aniołów zapewniają duża uniwersalność tego połączenia. Do trendu Golden Star pasują rośliny eleganckie, biały jak biały phalaenopsis, biały amarylis. Świece o zapachu Angel’s Wings dopełniają całości.
 
prosta-forma-golden-star1

prosta-forma-golden-star2

prosta-forma-golden-star4

prosta-forma-golden-star5

prosta-forma-golden-star8

 
Santa Blues
W tym roku Mikołaj puszcza do nas oko. Czerwień jest nieodłącznym kolorem Bożego Narodzenia. Styl Santa Blues daje wiele możliwości jej łączenia. Trochę retro, trochę eko, trochę śniegu, przy tym dużo luzu i radości. Tradycyjne ozdoby choinkowe, tradycyjne kompozycje z zaskakującymi akcentami, do tego dużo czerwonej gwiazdy betlejemskiej i możemy dekorować każde wnętrze. Wiele różnych roślin daje dowolność urozmaicenia czerwieni tego stylu. Czerwony amarylis, gaulteria, ilex, calocephalus, ardisia to tylko niektóre z nich. Świeczki Cinnamon Cheer lub Frasier Fir dadają nie tylko wspaniały zapach i świąt, ale także kominkowy odgłos świąteczny.
 
prosta-forma-santa-blues1

prosta-forma-santa-blues2

prosta-forma-santa-blues3

prosta-forma-santa-blues4

prosta-forma-santa-blues5

prosta-forma-santa-blues6

 
Jingle magic
Magia kolorów i przepychu to cechy charakterystyczne stylu Jingle Magic. Połączenie kolorów zdecydowanych przywołują na myśl barwne postaci weneckiego karnawału. Styl Jingle Magic w pierwszym wrażeniu wesoły skrywa w sobie pewną tajemnicę. Jego bogata kolorystyka sprawia, że codziennie odkrywamy w nim coś nowego. Jeśli szukamy czegoś nowego styl ten doskonale ożywi nasze wnętrza. Trend ten możemy połączyć z roślinami nietypowymi w okresie świąt np. amarantowym cyklamenem lub fioletową vandą. Dopełnić go możemy zapachem Crimson Berries.
 
prosta-forma-jingle-magic

Nasza przygoda z dekoracjami trwa. Nasze trendy można zobaczyć w naszej pracowni florystycznej w Gdańsku. Oczywiście wystawa ewoluuje, będzie się zmieniać, z czasem pojawią się choinki, duże formy i wreszcie świąteczne kompozycje z kwiatów ciętych. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was świątecznie. Zachęcamy do korzystania z naszych pomysłów.

 

Jarek Falkowski
Prosta Forma

O autorze
Jarek Falkowski

Jarek Falkowski

Miłośnik natury, znawca smaku, koloru, pasjonat gotowania. Od 20 lat właściciel pracowni florystycznych w Gdańsku: Prosta Forma Kwiaty i kFiaciarnia. W branży florystycznej nieprzypadkowo, blisko natury z zamiłowania i z wykształcenia. Oprócz szerokiej wiedzy o roślinach bardzo wyczulony na estetykę. Jakość, forma, kształt i technika czynią z jego pracowni florystycznych miejsca wyjątkowe.