W miniony weekend, 19. września, na Wielkopolskiej Gildii Rolno Ogrodniczej S.A odbyła się gala “Florystyczna Jesień”. Tematem przewodnim pojawiającym się w przygotowanych pracach była florystyka funeralna oraz kompozycje ślubne i prace w tej tematyce mogliśmy podziwiać na scenie. Z przyjemnością odpowiedziałam na zaproszenie WGRO S.A. do wzięcia udziału w pokazie.

Katarzyna Greta Szymkowiak, fot. Magdalena Szymańska Gretaflowers

Takie wydarzenia, to zawsze doskonała okazja do wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji, podzielenia się wiedzą zarówno pomiędzy zaproszonymi florystami jak i z gośćmi. Podczas gali wraz ze mną swoje prace zaprezentowały: Maria Sarnowska, Joanna Chabierska, Katarzyna Sikora, Małgorzata Mazurek, Arletta Lembowicz. Florystki wykonywały głównie prace o tematyce funeralnej: propozycje na dekoracje urny, wieńce pogrzebowe, kompozycje nagrobne na zbliżające się uroczystości Wszystkich Świętych. Prezentowane kompozycje były bardzo różnorodne w swych formach. Florystki inspirowały techniką wykonanych prac, zastosowanymi materiałami oraz szerokim wachlarzem rozwiązań.

Podczas gali zwróciliśmy uwagę na wiele aspektów pracy florysty.  W niedzielę zaprezentowałam m.in. bukiety ślubne w wersji jesiennej. Zaprezentowany na pokazie bukiet z wrzosów w kształcie kropli skłonił mnie do zwrócenia uwagi na ważny aspekt pracy florysty – wycenę. Pamiętajcie proszę, że w kosztach kompozycji należy doszacować wartość swojej pracy. Niezmiennie moja praca jest moją pasją. Lubię zaskakiwać formą, nieoczywistymi rozwiązaniami i niestandardowym łączeniem produktów. Cieszę się, że mogłam podzielić się swoją wiedzą, filozofią, którą kieruje się w życiu, zainspirować innych florystów do stosowania oryginalnych form. 

Każdy przywódca, lider, mistrz nie mógłby skutecznie i efektywnie koncentrować się na swojej pracy, nie osiągnąłby spektakularnych wyników swej pracy, gdyby nie sztab ludzi, którzy go wspierają, pomagają, ułatwiają organizację pracy.
Dlatego chciałabym podziękować moim asystentom, którzy z ogromnym zaangażowaniem i skutecznością pomagali mi przy sobotnich przygotowaniach oraz w dniu pokazu. Są to: Paulina Bednarek, Aleksandra Dobersztyn-Sepska, Bartosz Korpik, Małgorzata Karpiczak-Ostrowska. Dzięki Wam praca przebiegała sprawnie, a ja mogłam się skoncentrować na profesjonalnym prowadzeniu pokazu, wiedząc, że zadbacie o wszystko co konieczne. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuję!

Zobacz galerią zdjęć z pokazu:

O autorze

Katarzyna Greta Szymkowiak

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działa na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Wicemistrz Polski na VIII Międzynarodowych Mistrzosostwach Florystycznych Polski. Właścicielka Kwiaciarni i marki ślubnej So Nice- dekoracje ślubne.