Dziś będzie trochę o mojej pasji jaką jest scrapbooking oraz o tym, jakie piękne gadżety mogą towarzyszyć Pierwszej Komunii. Na początek jednak parę słów o samej nazwie. Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa scrapbook, oznaczającego taki album. Natomiast sam wyraz scrap oznacza skrawek. W świecie rękodzielników pod tym słowem kryje się mnóstwo innych fajnych rzeczy. Są to między innymi kartki, pudełka, pamiątki i wiele innych.

W tej technice zakochałam się 3 lata temu. Moim guru kartkowym była, jest i będzie Magdalena Hałas z Pracowni Rękodzieła, którą poznałam osobiście trzy lata temu i od tamtej pory jesteśmy w stałym kontakcie. Jej cudne rzeczy można podglądać tutaj.

Na początku robiłam zaproszenia na śluby i komunie. Później zabrałam się za kartki i albumy, by w końcu odkryć moje ulubione pudełka-niespodzianki zwane „exploding box”. Zobaczyłam je kiedyś na blogach kobiet tworzących rękodzieło i zakochałam się. Od tamtej pory sama je tworzę. Moje dzieła można zobaczyć na facebooku pod nazwą Papierowy Świat Kateriny.

1. Exploding box

Exploding box to pudełko, które po otworzeniu rozkłada się na boki ukazując całą swoją zawartość. Do środka można włożyć tak naprawdę wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Teraz mamy okres komunijny, więc moje boxy są właśnie w tej tematyce. W środku montuję kieszonki na pieniążki, które zastępują tradycyjną kopertę. Wklejam różne grafiki, napisy, życzenia oraz tekturowe elementy, które kupuję gotowe w specjalnych sklepach. W środku „boxa” wklejam aniołka lub tekturową hostię.

 

exploding box

exploding box
2. Kartki w pudełkach

Drugą rzeczą, jaką robię na okoliczność Pierwszej Komunii Świętej są kartki w pudełkach z okienkiem. Pakuję je w pudełka, a nie w koperty z dwóch powodów: pięknie się w nich prezentują i nie ma ryzyka, że się uszkodzą. Kartki są przestrzenne gdyż łączę kolejne warstwy papieru pianką o grubości 3mm. Daje to zdecydowanie lepszy efekt niż zwykła płaska taśma czy klej. Bardzo lubię ozdabiać je kwiatami z foamiranu, które też sama robię. Moim guru kwiatowym jest Agnieszka Cebula, u której uczyłam się robić te piękne kwiaty. Cuda z foamiranu Agnieszki można pooglądać na facebooku.

 

 

3. Skrzyneczki drewniane

Kolejną rzeczą, którą tworzę są skrzyneczki drewniane pomalowane farbą akrylową i ozdobione papierami oraz kwiatami. Skrzyneczka może służyć jako opakowanie na kartki oraz pojemnik na pamiątki komunijne. Do każdej skrzyneczki wykonuję kartkę z życzeniami i na życzenie klienta wklejam kopertkę.

4. Albumy na zdjęcia

Wykonuję również albumy na zdjęcia komunijne z użyciem gotowych baz albumowych, które oklejam papierami do scrapbookingu oraz kwiatkami, tekturkami i perełkami, w zależności od potrzeby. Albumy są idealna pamiątką dla dziecka idącego do komunii ale również mogą być wręczone w ramach podziękowań rodzicom chrzestnym czy dziadkom. Coraz częściej dziękuje się tym osobom za przybycie.

 

 

Cieszę się, że ludzie coraz częściej okazują poczucie piękna i wybierają nasze polskie rękodzieło zamiast „chińszczyzny”, która zalewa cały świat. Jest to na pewno droższe, ale wykonane z serca, niepowtarzalne i oryginalne. Tym akcentem zakończę… A poniżej przedstawiam jeszcze kilka zdjęć moich eksplodujących pudełek.

Katarzyna Kowieska

 

exploding box

exploding box

exploding box

O autorze
Katarzyna Kowieska

Katarzyna Kowieska

Florystka z zamiłowania do kwiatów. W zawodzie od 17 lat. Florystyka jest jej pasją i sposobem na życie. Od kilku lat drugą jej miłością jest scrapbooking. Tworzy piękne kartki, albumy i inne rzeczy z papieru. Rękodzieło nie jest jej obce. Na facebooku można podziwiac jej: Kwiatowe dzieła oraz Papierowy świat Kateriny

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o