Sekunda przed Świętami

16/12/2016

17

Zapraszamy Państwa na ostatnią w tym roku relację z warsztatów organizowanych przez naszą hurtownię Prestige- Kwiaty w Opolu. Swoiste podsumowanie cyklu szkoleniowego, a zarazem duma z faktu ,że mogliśmy gościć tak wspaniałych mistrzów, którzy bardzo chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

1

Naszym ostatnim prowadzącym był Piotr Sekunda. Jak sam mówi:
„Sekunda nigdy się nie spóźnia… i nie zjawia się wcześniej, lecz właśnie wtedy kiedy sam tego chce…”

2

I zechciał przyjechać do Opola. Tak jak poprzedni instruktorzy, przygotował krótką prezentację pięciu pomysłów na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Oczywiście nie mogło zabraknąć prac z wykorzystaniem drutu aluminiowego. Kiedy patrzymy na zdecydowane, a z drugiej strony delikatne i plastyczne prowadzenie, modelowanie konstrukcji, nasuwa się tylko jedno stwierdzenie: prawdziwe mistrzostwo!!! Po prostu widać i czuć zamiłowanie do tego materiału, który w połączeniu z odpowiednimi roślinami i zawieszkami, tworzy spójną i inspirującą aranżację.

19

20

Piotr przygotował również dwie choinki. Pierwsza wykonana techniką utykania w gąbce, w której użyto gałązki jodły pospolitej i szlachetnej, sosny oraz eukaliptusa, z którymi idealnie korespondowały brunia i mikołajek . Dopełnieniem całości były przeróżne bibeloty i artykuły dekoracyjne, zwieńczone olbrzymią szyszką.

21

22

Druga była bardzo nowoczesna. Podstawę stanowił szklany świecznik, do którego przymocowano konstrukcję z drutu. Umieszczono fiolki, w których pojawiła się kremowa poinsecja , driakiew i pędy sosny. Nie mogło również zabraknąć świątecznych drobiazgów w postaci bombek, gwiazdek czy żołędzi.

23

24

Nasz prowadzący nie zapomniał o „ małym” akcencie do pokoju dziecięcego. Sporych rozmiarów klasycznie uwity wieniec z piękną ozdobą w formie „ broszki”. Trochę suszu, błysk bombek i dwa ceramiczne misie, a efekt końcowy wzbudzał wiele pozytywnych emocji.

25

Na zakończenie bardzo intensywnego dnia, nasz mistrz przygotował bardzo prostą i komercyjną dekorację wiklinowego wianka. Pokazał jak rozluźnić półprodukt, jak poradzić sobie w sytuacji kiedy nie mamy odpowiedniego mocowania do świec i jak zaaranżować dekorację.

27

28

Wielkim sukcesem jest fakt, że nasi klienci chcą podnosić swoje kwalifikacje oraz że stale korzystają z różnych form poszerzania swoich umiejętności. Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami i motywujecie do dalszego działania.

18

Szczególne słowa uznania kieruję do portalu Forum Kwiatowe, za objęcie patronatem wszystkich naszych warsztatów. Dziękujemy Januszowi za Jego cenne uwagi i spostrzeżenia, za poczucie humoru, wszelkie przejawy życzliwości i oczywiście za przyjazd do Opola.

6

Naszemu prowadzącemu za twórcze działanie i zadbanie o dobrą atmosferę .
Naszej Pani Dyrektor Monice oraz wszystkim współpracownikom za trud i zaangażowanie.
Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy do Prestige – Kwiaty w Opolu.

Autor: Marcin Duda
Foto: PKFOTO.PL
Zdjęcia prac wykonano w Piano Hotel Restaurant & Pub

O autorze
Marcin Duda

Marcin Duda

Z wykształcenia projektant, wystawiennik, florysta. Obecnie studiuje na kierunku "PRODUCT DESIGN" w School of Form. Studiował na kierunku Architektura Wnętrz w Łodzi. Manager i Trendsetter w firmie Prestige- Kwiaty. Florystyczne doświadczenie i rzemiosło zdobywał pod czujnym okiem najwybitniejszych florystycznych autorytetów: Gregora Lerscha, Brigitte Heinrichs, Philippa von Arx , Daniela Santamaria czy Johanna Obendrauf. Prowadzący i współorganizator licznych pokazów, warsztatów i eventów branżowych.