Ślub w plenerze

08/08/2016

Ślub to bardzo ważne wydarzenie dla narzeczonych oraz ich rodzin i przyjaciół. Para młoda chce aby ten dzień był wyjątkowy i żeby wszystkim gościom zapadł w pamięci na lata. Nowym pomysłem na bajkowe wesele są śluby plenerowe. Moda inspirowana amerykańskimi weselami, z przepychem, druhnami, dużą ilością kwiatów. Zyskują na popularności od 2015 roku kiedy to w życie weszły nowe przepisy na temat udzielania ślubów cywilnych poza Urzędem Stanu Cywilnego.

[imagebrowser id=265]

Organizacja przyjęcia „pod chmurką” nie należy do najłatwiejszych, ponieważ wymaga od nas większego nakładu pracy oraz dopełnienia formalności. Należy przemyśleć kwestę organizacji, uwzględnić warunki pogodowe, bardzo zmiennie w strefie umiarkowanej. Część hoteli i restauracji organizujących śluby dba o kameralny i malowniczy zakątek na ślub plenerowy, natomiast przyjęcie weselne często odbywa się już w budynku lub w dużym, eleganckim namiocie.

1-30

Miejsce ceremonii zaślubin zazwyczaj jest pięknie przystrojone. Droga Pary Młodej zaznaczona jest dywanem oraz dekoracjami kwiatowymi krzeseł. Atrakcyjnie na ślubach plenerowych wyglądają duże kompozycje kwiatowe ustawiane na postumentach oraz brama ślubna lub altana, pod którą narzeczeni wyznają sobie miłość. Z formalnego punktu widzenia, należy pamiętać o miejscu na powieszenie godła RP.

Jak widać ślub w plenerze wymaga wiele pracy i przygotowań, ale warto trochę się poświęcić, aby ten dzień był niepowtarzalny i wyjątkowy.

1-17

O autorze
Katarzyna Greta Szymkowiak

Katarzyna Greta Szymkowiak

Dyplomowana Mistrzyni Florystyki, właścicielka szkoły florystycznej Gretaflowers. Od wielu lat działa na rynku polskim szkoląc kolejne pokolenia. Wicemistrz Polski na VIII Międzynarodowych Mistrzosostwach Florystycznych Polski. Właścicielka Kwiaciarni i marki ślubnej So Nice- dekoracje ślubne.