Studiuj w Szczecinie!

18/09/2013

 

florystyka zut

Roczne Podyplomowe Studia FLORYSTYKA działające przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie to szansa na uzyskanie szerokiej wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie florystyki. Oferta skierowana jest do wszystkich, zarówno początkujących miłośników florystyki, jak i osób związanych z branżą, zainteresowanych pogłębianiem wiedzy i rozwijaniem swojej pasji. Ukończenie studiów daje także dodatkowe kwalifikacje dla nauczycieli oraz instruktorów zawodu.

Wysoki poziom kształcenia gwarantuje kilkuletni dorobek, kilkudziesięciu absolwentów i profesjonalna kadra składająca się z wykładowców akademickich i aktywnych zawodowo mistrzów florystyki. W trakcie roku nasi studenci mają możliwość poznawania świata roślin ozdobnych korzystając z przebogatej kolekcji gatunków z całego świata, roślin ogrodowych i tropikalnych, niespotykanych kwiatów ciętych i dodatków sprowadzanych z giełd holenderskich. Dajemy solidne przygotowanie w wielu dziedzinach florystyki (bukiety, kompozycje w naczyniu, florystyka ślubna, florystyka okolicznościowa, duże formy). Oprócz typowych zajęć florystycznych w trakcie nauki gościmy utytułowanych artystów przekazujących praktyczną wiedzę z zakresu modnego obecnie rękodzieła (dekupaż, techniki jubilerskie, wyroby z filcu).

Promujemy prace studentów organizując wystawy w placówkach o utrwalonym prestiżu artystycznym. Co roku nasi uczniowie biorą udział w plenerowej wystawie florystycznej „Pamiętajcie o ogrodach”, największej tego typu w kraju. W trakcie roku szkolnego organizujemy wyjazdy studyjne do profesjonalnych firm florystycznych, na targi i wystawy. Nasi absolwenci mają w dorobku wygrane oraz miejsca w pierwszej trójce w ogólnopolskich konkursach florystycznych oraz wicemistrzostwo w Międzynarodowych Mistrzostwach Florystycznych Polski (juniorzy).

Egzamin dyplomowy jest odbierany przez sędziów międzynarodowych a ocena prac przebiega według zasad ustalonych przez FLORINT. Nasi absolwenci mają możliwość zdawania egzaminu izbowego, do którego są bardzo dobrze przygotowani. Na mocy przepisów prawa (ustawy, rozporządzenie) komisje egzaminacyjne przeprowadzają egzaminy według określonych procedur a izba rzemieślnicza (na podstawie ustawowego upoważnienia) wydaje odpowiednio świadectwo czeladnicze lub dyplom mistrzowski, które są opatrywane pieczęcią państwową. W ten sposób nasi absolwenci otrzymują państwowy dokument potwierdzający uzyskanie tytułu zawodowego w rozumieniu ustawy o systemie oświaty. Doskonałym uzupełnieniem świadectwa jest suplement Europass – Europejski Paszport Umiejętności. Dokument opisuje zdobyte umiejętności i kwalifikacje, dla florystów jest sposobem na zwiększenie swoich szans na europejskim rynku pracy, a dla przedsiębiorców – na pozyskanie wykwalifikowanego personelu.

Program rocznych Podyplomowych Studiów FLORYSTYKA realizowany jest od października do lipca w systemie zaocznym (zjazdy raz w miesiącu, zajęcia od piątku do niedzieli). Łącznie zaplanowanych jest 240 godzin zajęć (w tym 160 praktyki). Nabór trwa do 30 września 2013 roku. Więcej informacji na stronie www.florystyka.zut.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do nas, Szczecin to wspaniałe miejsce do życia a Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny to doskonałe miejsce do zdobycia wymarzonego wykształcenia. A jak można spędzić wolny czas u nas po zajęciach – zobaczcie sami!

florystyka zut

studiuj3

studiuj4

studiuj5

studiuj6

studiuj7

studiuj8

studiuj9

studiuj10

O autorze

Piotr Salachna

Założyciel i kierownik Podyplomowych Studiów Florystyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, doktor z zakresu roślin ozdobnych, dyplomowany mistrz florystyki, międzynarodowy sędzia florystyki.